ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μοναχος Μάξιμος

+10
Thereaper
student
orthodoxos
raimon
Θεόδωρος
laste
FirstLast
xristoforos
Γιώργοςκπ
jm_ac_2018
14 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Απρ 26, 2013 1:23 am

ΑΝΟΙΚΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΑΛΟΓΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΣΧΑΤΑ


Του πατρός Μαξίμου
25 Απριλίου 2013

Επειδή τελευταία και πάλι ο συκοφαντικός πόλεμος εναντίον της ταπεινότητός μου είναι σε έξαρση, (γιατί άραγε; μήπως επειδή ήλθε ο καιρός για να επαληθευθούν τα όσα είπε και έγραψε η ταπεινότης μου και γι΄αυτό πρέπει να προσπαθήσουν ακόμη περισσότερο να με συκοφαντίσουν και να με απαξιώσουν ούτως ώστε να μην αφήσουν τον λαό να δεί και να αντιληφθεί την αλήθεια και την φοβερή πραγματικότηταWink αναγκάζομαι να πω τα κάτωθι, προς χάριν της αληθείας και τήν ωφέλεια των καλοπροαιρέτων πιστών, γιατί εμένα ειλικρινά δεν με ενδιέφερε ούτε και με ενδιαφέρει ΚΑΘΟΛΟΥ τα όσα λένε και γράφουν όλοι αυτοί, αφού γνωρίζω πολύ καλά και το ποιοί είναι και το ποιούς υπηρετούν, αλλά και τά λόγια του Κυρίου μας που λένε ότι: "ει εμέ εδίωξαν και υμάς διώξουσι", και ότι "οι θέλοντες ευσεβώς ζειν διωχθήσονται".

Αλλά και όπως λένε και οι Άγιοί μας: "εχθροί γαρ των ελεγχομένων, οι της αληθείας φίλοι τε και διδάσκαλοι"

Πολύ σύντομα όμως θα αποδειχθεί ότι ΟΛΟΙ αυτοί ήταν ΜΕΓΑΛΟΙ ΨΕΥΤΕΣ συκοφάντες, υποκριτές, προδότες και όργανα των σκοτεινών δυνάμεων και τότε να δούμε τι θα κάνουν όλοι αυτοί, αλλά και... "πόσα απίδια παίρνει ο σάκκος", αλλά και τι θα απολογηθούν και στόν Θεό και στους ανθρώπους!

"Κοντός ψαλμός, αλληλούϊα" λοιπόν, που λέει και ο σοφός λαός μας.

Λέγω λοιπόν και πάλι τα εξής:

Έχουν περάσει επτά ολόκληρα χρόνια από τήν πρώτη μου πρόσκληση, που έγινε το 2006 και δύο περίπου χρόνια από την τελευταία μου, που έγινε το 2011, για δημόσιο διάλογο, σχετικά με τά εσχατολογικά θέματα που διαπραγματεύονται τα βιβλία της ταπεινότητός μου και ουδείς, το τονίζω ΟΥΔΕΙΣ έχει βρεθεί μέχρι σήμερα -ιδιαίτερα από τους εκκλησιαστικούς κύκλους- να αποδεχθεί αυτή την πρόσκληση.

Γιατί άραγε;...

Αντιθέτως, δεν είναι ολίγοι εκείνοι, μέχρι σήμερα που ευκαίρως-ακαίρως, δημόσια και επίσημα, συνεχίζουν να με κατηγορούν και να με συκοφαντούν, εκ του ασφαλούς, χωρίς να είμαι παρών, και χωρίς κανένα αντίλογο και μάλιστα χωρίς στοιχεία και αποδείξεις.

Για παράδειγμα αναφέρω, την Ι. Μητρόπολη Καστοριάς, την Ι. Μητρόπολη Μαντινείας, την Εφημερίδα "Ορθόδοξο Τύπο", το Πανορθόδοξο Συνέδριο της Θεσσαλονίκης, την Πανελλήνια Ένωση Γονέων (Π.Ε.Γ.), κάποιες ορθόδοξες δήθεν και αντιαιρετικές ιστοσελίδες και μπλόκ, ανάξιες λόγου, καθώς και την Ι. Σύνοδο της Εκκλησίας της Ελλάδος, και την Ι. Μητρόπολη Κορίνθου, παλαιότερα.

Μάλιστα για να δείτε πόσο αντικειμενικοί, δίκαιοι, φιλαλήθεις και άνθρωποι του Θεού είναι όλοι αυτοί, προκειμένου να πείσουν τούς πιστούς και να αποδείξουν δήθεν ότι τα όσα λέγω είναι πλάνες, συνεχίζουν να αναφέρουν επιχειρήματα και θέσεις που πολλά απ΄αυτά έχω ήδη αναιρέσει από το 2006, όπως παραδείγματος χάριν:
1) Ότι δήθεν "η Ι. Σύνοδος της Εκκλησίας έχει καταδικάσει το βιβλίο του πατρός Μαξίμου...
2) Ότι δήθεν "περί δε της ημέρας και ώρας της Δευτέρας Παρουσίας δεν γνωρίζει κανείς"...
3) Ότι δήθεν "ο Κύριος έρχεται ως κλέπτης εν νυκτί..." και άλλα παρόμοια.

Άλλοι πάλιν συνεχίζουν να παραπέμπουν, (επειδή προφανώς δεν έχουν που αλλού να παραπέμψουν ή τίποτε άλλο να παρουσιάσουν), σε κάποια υποτιθέμενη αναίρεση των θέσεων μου από κάποια ομάδα που αυτοαποκαλείται Ο.Ο.Δ.Ε., η οποία βρίθει από ψεύδη, συκοφαντίες, πλάνες, κακοδοξίες και άλλα πολλά, όπως έχω ήδη αποδείξει εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια. (Δείτε εδώ...)

Και βέβαια όλοι αυτοί που επικαλούνται μέχρι και σήμερα ως απόδειξη την δήθεν αναίρεση της ΟΟΔΕ, τηρούν "σιγή ιχθύος" και δεν κάνουν ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ και καμμία παραπομπή για την απάντηση και την αναίρεση την δική μου στην ΟΟΔΕ.

Η δεοντολογία, η αντικειμενικότητα, η δικαιοσύνη και η αγάπη προς την Αλήθεια του Θεού σε ΟΛΟ της το ΜΕΓΑΛΕΙΟ!

Τι να πεί κανείς! Και παριστάνουν τους ορθόδοξους και τους απολογητές! Ο Θεός να τους ελεήσει!

Για άλλη μία ακόμη λοιπόν, πολλοστή φορά ξαναλέω ευθαρσώς σε όλους αυτούς, αλλά και σε όποιον άλλο επίδοξο απολογητή της Πίστεώς μας, ότι όποιος ΤΟΛΜΑ και μπορεί και έχει τις γνώσεις, το θάρρος, τα κότσια και την δύναμη να αποδείξει τα όσα λέγει και γράφει εκ καθέδρας για την ταπεινότητά μου και τα πιστεύω μου, ας με καλέσει σε δημόσιο διάλογο και τότε θα δούμε και θα φανεί ποιος λέει αλήθεια και ποιος παραμύθια.

Μέχρι τότε ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί, ούτε έχει το δικαίωμα να παριστάνει τον σπουδαίο και τον καμπόσο ή τον ΜΕΓΑΛΟ ΑΠΟΛΟΓΗΤΗ της Ορθοδοξίας που δήθεν μπόρεσε ή κατάφερε και αναίρεσε τα βιβλία ή τις θέσεις του πατρός Μαξίμου.

Φτάνει πιά η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ και οι ΤΖΑΠΑ ΜΑΓΚΕΣ!!

ΥΠΑΡΧΕΙ λοιπόν ΚΑΝΕΙΣ;

Εάν ναί, περιμένω με χαρά!

Εάν ΟΧΙ, τότε όλοι πλέον θα έχουν καταλάβει το ψεύδος, την υποκρισία το παιγνίδι και την σκοπιμότητα όλων αυτών των ψευτοαγωνιστών, ψευτοαπολογητών, ψευτοομολογητών και ψευτοορθοδόξων...

jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Απρ 26, 2013 3:48 am

Δεν έχει βρεθεί κανείς και δεν πρόκειται να βρεθεί κανείς,για τον απλούστατο λόγο οτι δεν έχει η αντίπαλη πλευρά επιχειρήματα για να το κάνει.Ο πατέρας Μάξιμος λέει την αλήθεια και μόνο την αλήθεια,και σύντομα αυτό θα αποδειχθεί.Και περιμένουμε βαρύγδουπους κρότους απο την πτώση όλων αυτών που τον αντιμάχονται σήμερα....

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Σαβ Απρ 27, 2013 6:04 am

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

αυτο μου εμφανιζει .... ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ!!!
ΣΕ ΕΣΑΣ ΑΝΟΙΓΕΙ ?

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Σαβ Απρ 27, 2013 6:07 am

ENTAΞΕΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!! ΠΡΙΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΜΩΣ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από FirstLast Κυρ Ιουν 09, 2013 4:21 am

Σαν σήμερα 9-11/6/97 ψηφίστηκε η επάρατος Συνθήκη Σένγκεν

http://www.agioskosmas.gr/themata.asp?isue=76&artid=4215

FirstLast

Αριθμός μηνυμάτων : 217
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Σεπ 27, 2013 9:29 am

jm_ac_2018 ---> o π.Μαξιμος θα ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ για ολα οσα εχει πει και γράψει...είναι το μόνο σίγουρο και ΔΕΔΟΜΕΝΟ...
ας αφήσουμε τον χρόνο  και τα γεγονότα να το επιβεβαιώσουν...

Γιωργοςκπ --> ΔΕΔΟΜΕΝΟ;;;Έχοντας μείνει μολις 4 μήνες απο το τελικό περιθώρειο που έχει δώσει και με τον Αντίχριστο να μην έχει ακόμα αποκαλυφθεί;;;Απο που αντλείς τόση ΣΙΓΟΥΡΙΑ;;;Εγω δεν την αντλώ πάντως.....
να μην βιάζεσαι να κρίνεις Γεωργιε....να μην βιάζεσαι....
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 9:34 am

Τι να μην βιάζομαι;;;Εχεις συνειδητοποιησει οτι έχουν μείνει μόνο 4 μηνες απο την λήξη της προθεσμίας που έχει δώσει;Στην αρχή μας έλεγε για 2011,μετά ήταν σίγουρος για το 2012,τώρα λέει τέλος 2013-Ιανουάριος 2014....Αν δεν βρει τρόπο να δώσει και νεα παράταση τι θα γίνει;

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Σεπ 27, 2013 9:39 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Τι να μην βιάζομαι;;;Εχεις συνειδητοποιησει οτι έχουν μείνει μόνο 4 μηνες απο την λήξη της προθεσμίας που έχει δώσει;Στην αρχή μας έλεγε για 2011,μετά ήταν σίγουρος για το 2012,τώρα λέει τέλος 2013-Ιανουάριος 2014....Αν δεν βρει τρόπο να δώσει και νεα παράταση τι θα γίνει;
απο τα βιβλία του, το 1983-2013 ειναι ΞΕΚΑΘΑΡΟ αγαπητε μου και πανω σε αυτο μαζι με το 2018 ως ετος Β΄ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΚΥΡΙΟΥ θα δικαιωθεί...
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 9:47 am

Ετσι θέλω και εγω να ελπίζω...Οτι θα δικαιωθεί και στο 2013 και στο 2018...3 μηνες είναι αυτοι,μικρο αλλα ικανό διάστημα...Ας περιμένουμε λοιπόν!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 10:01 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Ετσι θέλω και εγω να ελπίζω...Οτι θα δικαιωθεί και στο 2013 και στο 2018...3 μηνες είναι αυτοι,μικρο αλλα ικανό διάστημα...Ας περιμένουμε λοιπόν!
ρε Γιωργο πλακα μας κανεις? αφου σου λεμε εμφανιστηκε ξαφνικα μεσα στο 2013 ο Σνοουντεν....γιατι περιμενεις να εμφανιστει? κανεις τα στραβα ματια?
και μην απαντησεις οτι δεν εκανε τιποτα...ασχοληθηκαν ολα τα μεσα μαζι του ΕΝΤΕΛΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ....30 ετη μετα τη γεννηση του
ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....
ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΝΟΟΥΝΤΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ ΗΔΗ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΤΗ 1983 ΚΑΙ 2013
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕΝΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΗΔΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 10:11 am

Ποιος εμφανίστηκε Χριστόφορε;;;Ποιος;;;Ενας που το όνομα του δεν βγάζει 666 ουτε με σφαίρες;;;Ενας που ξεκίνησε δική του διδασκαλία;;;Ένας που άρχισε ξαφνικά να κάνει θαύματα;;;Ενας που έλυσε καποιο πρόβλημα που να σχετίζεται με τον κόσμο;;;Ποιος έχει εμφανιστεί;;;Πλάκα κάνουμε τώρα;;;

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 10:21 am

Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:Ο Αντίχριστος θα λέγεται Fox,αυτό είναι πάνω απο 1 δισεκατομμύριο στις εκατό ΣΙΓΟΥΡΟ!Αν λοιπον καποιος με το όνομα ''Fox'' δεν εμφανιστεί μέχρι το τέλος του έτους,το λάθος είναι στον πατέρα Μάξιμο και όχι σε μένα!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 10:27 am

ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΝΗΜΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ 666..ΠΟΙΟΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ???
ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΕΙΠΑ..ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΓΡΑΨΕΣ ΟΥΤΕ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2013!!!
O Έντουαρντ Τζόσεπ Σνόουντεν γεννηθείς στις 21 Ιουνίου 1983

Βασικός του συνεργάτης ήταν ο Γκλεν Γκρίνγουολντ της εφημερίδας Γκάρντιαν (Λονδίνο), στην οποία και δημοσιεύτηκαν μια σειρά από εκθέσεις βασισμένες στις αποκαλύψεις του Σνόουντεν τον Ιούνιο του 2013
Στις 14 Ιουνίου 2013, οι Αμερικανοί ομοσπονδιακοί εισαγγελείς κατέθεσαν μια σφραγισμένη μήνυση, η οποία δημοσιοποιήθηκε στις 21 Ιουνίου

ΞΑΝΑΑΚΟΥΣΕ ΤΙ ΛΕΕΙ.....ΒΑΛΕ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ (ΝΟΜΙΖΩ ΤΟ 27) ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΛΥΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙ ΔΕ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗΣ
ΚΑΙ.....
ΟΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΔΕΣ ΣΧΟΛΙΑ...

Last777Chance Πριν από 4 χρόνια
ΠΕΡΙ ΔΕ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΩΡΑΣ ΟΥΔΕΙΣ ΓΙΝΩΣΚΕΙ ΟΥΔΕ ΟΙ ΑΓΓΕΛΟΙ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΕΙΜΗ Ο ΠΑΤΗΡ ΜΟΥ ΜΟΝΟΣ
ΜΑΤΘΑΙΟΥ ΚΕΦ.24 ΕΔΑΦΙΟ 36
Δηλαδή ο π. Μάξιμος γνωρίζει αυτό που δεν γνωρίζουν οι Αγγελοι ; ; ; ;


ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΝ ΟΛΟ) ΛΕΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΟΜΙΛΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙ ΔΕ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΟ ΑΝΑΛΥΕΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΗΛΘΕΝ 1983,2013...ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ...

ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.....ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΗΔΗ...ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 10:27 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα:Ο Αντίχριστος θα λέγεται Fox,αυτό είναι πάνω απο 1 δισεκατομμύριο στις εκατό ΣΙΓΟΥΡΟ!Αν λοιπον καποιος με το όνομα ''Fox'' δεν εμφανιστεί μέχρι το τέλος του έτους,το λάθος είναι στον πατέρα Μάξιμο και όχι σε μένα!
ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ..ΣΕ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΣΧΟΛΙΑΣΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΠΕΡΙ ΔΕ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΚΕΙΝΗΣ

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 10:33 am

Αφου βάζεις και συ το ''αν'',ουτε εσυ είσαι σίγουρος,ποιον κοροιδευεις;Τον εαυτό σου;;;Εγω για 2 πράγματα είμαι όχι 1 δις αλλα 1 τρις τοις εκατό ΣΙΓΟΥΡΟΣ:
Πρώτον,οτι ο Αντίχριστος θα λέγεται Fox και
Δευτερον,οτι έχει γεννηθεί στις 29 Ιουλίου του 1982!

Γιι'αυτα τα 2,οτι και να γίνει στο μέλλον,βάζω το χερι μου στην φωτιά!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 10:38 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Αφου βάζεις και συ το ''αν'',ουτε εσυ είσαι σίγουρος,ποιον κοροιδευεις;Τον εαυτό σου;;;Εγω για 2 πράγματα είμαι όχι 1 δις αλλα 1 τρις τοις εκατό ΣΙΓΟΥΡΟΣ:
Πρώτον,οτι ο Αντίχριστος θα λέγεται Fox και
Δευτερον,οτι έχει γεννηθεί στις 29 Ιουλίου του 1982!

Γιι'αυτα τα 2,οτι και να γίνει στο μέλλον,βάζω το χερι μου στην φωτιά!
Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΕΒΑΖΕ ΑΝ..ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ...ΤΟ ΕΒΑΖΕ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 100/100 ΣΙΓΟΥΡΟΣ
ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΑΝ? ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΝΗΡΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ 99/100 ΓΙΑ ΣΝΟΟΥΝΤΕΝ...ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 100/100 ΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΑΠΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ
ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ....
ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ ΑΘΗΝΩΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ..ΓΙΑ ΕΝΑ 5ΜΗΝΟ..ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΥΜΠΡΑΞΗ Ο ΟΑΕΔ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗ!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ 5 ΜΗΝΕΣ...!!! ΤΕΣΠΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΣ...ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΡΕΘΕΣΑ Very Happy 

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 10:41 am

Να μιλάτε μόνο αν είστε 100% σίγουροι για κάτι,και εσύ και ο Βασίλης!Εγω σου είπα οτι είμαι 100% βέβαιος για τα 2 παραπανω,δεν έχω καμία αμφιβολία...Το θέμα τώρα είναι οτι η εμφάνιση μπορεί και να μην γίνει μέσα στο 2013 και ο πατέρας Μάξιμος να πάει κουβά!Φοβάμαι πολύ ένα τέτοιο ενδεχόμενο!Είναι ορατό!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 10:48 am

τι να πω?????
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ FOX...ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΝΟΟΥΝΤΕΝ

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΟΞ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.....

ΑΝ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΟΞ..ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΝΟΟΥΝΤΕΝ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 11:00 am

Το θέμα μας εδώ,δεν είναι αν εμφανιστει κάποτε στο μέλλον κάποιος Fox,αλλα να έχει εμφανιστεί μέχρι το τέλος του έτους!Αυτο επείγει!Και για να πω την αλήθεια μου,σε 3 μήνες αυτό να γίνεται,δεν το βλέπω!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από laste Παρ Σεπ 27, 2013 11:03 am

Γιώργο ο ο π.Μάξιμος δεν θα εξαφανιστεί όπως λες αλλά θα είναι και από τους πρώτους που θα τον υποδείξουν.Απλά ο π.Μάξιμος είναι άνθρωπος του Θεού και έχει υπομονή.Εσύ όμως Γιώργο δεν έχεις καθόλου υπομονή.Αυτό που σου συνιστώ εντελώς φιλικά είναι να προσεύχεσαι και να έχεις υπομονή.
Κάθε πράγμα πρέπει να γίνει στην ώρα του.Όπως και ο Θεός θα αφήσει ένα χρονικό διάστημα τον αντίχριστο να δράσει ελεύθερα και να κάνει ότι "γουστάρει".Χωρίς έλεγχο, και μετά θα έρθουν οι Προφήτες για να τον καταδεικνύουν και να λένε στον κόσμο ποιος είναι στην πραγματικότητα.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 11:05 am

Αν δεν εξαφανιστεί,θα πρέπει να μας έχει εναν Αντίχριστο στο τέλος του έτους...Εκτος βεβαια αν κανει και καμια εκπληξη και μας αφήσει άφωνους όλους!Δεν ξέρω,περιμένω να δω!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από laste Παρ Σεπ 27, 2013 11:11 am

Όταν θα έρθει η ώρα, θα τον έχεις τον αντίχριστό σου στο πιάτο σερβιρισμένο από τον π.Μάξιμο.Και να είσαι σίγουρος πως αυτός που θα πεί θα είναι και ο πραγματικός.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Σεπ 27, 2013 11:22 am

laste έγραψε:Όταν θα έρθει η ώρα, θα τον έχεις τον αντίχριστό σου στο πιάτο σερβιρισμένο από τον π.Μάξιμο.Και να είσαι σίγουρος πως αυτός που θα πεί θα είναι και ο πραγματικός.
Είθε!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 11:23 am

laste έγραψε:Όταν θα έρθει η ώρα, θα τον έχεις τον αντίχριστό σου στο πιάτο σερβιρισμένο από τον π.Μάξιμο.Και να είσαι σίγουρος πως αυτός που θα πεί θα είναι και ο πραγματικός.
συμφωνω Α-Π-Ο-Λ-Υ-Τ-Α !!!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Σεπ 27, 2013 11:25 am

εχω αμεριστη εμπιστοσυνη στις πραξεις και στα λογια του πατρος Μαξιμου!!
τον θεωρω απεσταλμενο του Θεου...να μας δωσει το φως και τη σωτηρια τωρα στα τελευταια ετη της ανθρωποτητας!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης