ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

+5
Panossl4
Γιώργοςκπ
laste
xristoforos
raimon
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Δευ Μάης 13, 2013 11:31 pm

jm_ac_2018 έγραψε:Μαγνητική καταιγίδα έπληξε την Γη δήλωσε ο Rob Stammes από το Πολικό Κέντρο Φως στο Lofoten της Νορβηγίας, ειδικότερα αναφέρει: "στα μέσα μας καταγράφονται δυο... διακυμάνσεις στο τοπικό μαγνητικό πεδίο, τα οποία προκάλεσαν ισχυρά ηλεκτρικά ρεύματα στο έδαφος έξω από το εργαστήριό μας. " Οι βελόνες στο καταγραφικό του τρελάθηκαν και ταλαντευόταν άγρια"

http://www.apocalypsejohn.com/2013/02/magnitiko-pedio-gis.html

--->αναφέρεται στο διαστημα 13-14/2/2013 μια ημέρα πριν την πτώση του μετεωρίτη..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Δευ Μάης 27, 2013 2:29 am

Λος Άντζελες: Mπάλες φωτός πάνω από το Mac Arthur Park - Βίντεο

Το βίντεο που παρουσιάζουμε καταγράφηκε στις 18 Μαΐου του 2013 στο MacArthur Park το οποίο βρίσκεται στο κέντρο του Λος Άντζελες. Καταγράφτηκε από τον ερευνητή Robert Bingham.


Θα δείτε άγνωστα φωτεινά αντικείμενα που είναι
τοποθετημένα σε ένα τριγωνικό σχηματισμό στον ουρανό. Από τον τρόπο με
τον οποίο κινούνται τα αντικείμενα αυτά, είναι κατανοητό ότι δεν
μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε ως πουλιά, μπαλόνια, ή οτιδήποτε άλλο.


Ο Robert Bingham κατέγραψε το θεαματικό αυτό γεγονός.





http://www.apocalypsejohn.com/2013/05/los-antzeles-bales-fwtos-sto-Mac-Arthur-Park.html#more
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Τρι Ιουν 25, 2013 3:07 am

ΜΥΣΤΗΡΙΟ: Στην Συρία αναφέρουν για ιπτάμενο ανθρωποειδή εξωγήινο !!
25/6/13

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 D6ef9-irm
Μια εξαιρετικά παράξενη ιστορία από την πολιτικό-εμπόλεμη κατάσταση στη Συρία. Στα Συριακά Νέα, (Syria News) αναφέρει:

Η αστυνομία του Ασάντ και πολλοί πολίτες νόμιζαν στην αρχή πως παρατηρούσαν κάποιο Α.Τ.Ι.Α. που είχε εισέλθει στην ατμόσφαιρα από το Deir Simbel και κατευθυνόταν προς την Kafr Nabil, εν συνεχεία όμως παρατήρησαν πως έμοιαζε με ιπτάμενο «άνθρωπο, πλάσμα, εξωγήινο»;; φόραγε μαύρα ρούχα και κράνος.
Τα Συριακά Νέα έλαβαν ένα ενημερωτικό αντίγραφο από το αρχηγείο της αστυνομίας από το τμήμα επιχειρήσεων το οποίο ζητούσε μάρτυρες για το συμβάν, για ένα αντικείμενο που πέρασε πάνω από το Sarjeh με κατεύθυνση προς το Ahsem και από εκεί στην Kafr Nabil. 


Σύμφωνα με τις αναφορές που μάζεψε το αρχηγείο της αστυνομίας , το αντικείμενο ήταν περίπου 1,25 μέτρα και 40 εκατοστά πλάτος και φαινόταν να φοράει μαύρα ρούχα και κράνος. Είχε μια κόκκινη κηλίδα στο στήθος, όπου υπήρχε και ένα εξόγκωμα όπως και στην πλάτη επίσης , οι αυτόπτες μάρτυρες ολοκλήρωσαν την αναφορά τους λέγοντας πως η κίνηση του ήταν σπειροειδής και δεν έκανε κανέναν απολύτως θόρυβο.
syria-news
Ακούγεται σαν σενάριο επιστημονικής φαντασίας που ξεπήδησε από χολιγουντιανή ταινία αλλά ποια είναι η σχέση των μηνυμάτων που μας βομβαρδίζουν μέσα από τις ταινίες που μερικές από αυτές τις βλέπουμε να υλοποιούνται στον κόσμο μας;….

hellas-now.com

-->
μήπως είναι αυτό ??

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 ICG_Messiah

σε συνδυασμό με αυτό

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Hvyoh5
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από xristoforos Τρι Ιουν 25, 2013 4:03 am

Ερώτηση από χρήστη μας προς έρευνα - Άγνωστο φως με ελιγμούς πάνω από τον Πειραιά!
Στις6/24/2013 05:02:00 μ.μ.


Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Agnosto-fos-me-eligmous-pano-apo-ton-peiraia


Καλημέρα.
Επειδή δεν ξέρω που να απευθυνθώ και πιστεύω οτι είστε σοβαροί σε αυτό που κάνετε θέλω να κάνω μια ερώτηση.

'Εχετε αναφορές για ένα περίεργο φώς που άλλαζε χρώμα και έκανε τρελούς ελιγμούς με μεγάλη ταχύτητα πάνω απο τον Πειραιά ή ίσως την Σαλαμίνα το βράδυ της Κυριακής 23/6 ;
Είχα μείνει κόκκαλο και εγώ και η γυναίκα μου και δεν τράβηξα φωτογραφίες.
Ήταν όμως το βράδυ της πανσελήνου και υποθέτω οτι θα κοίταζαν πολλοί τον ουρανό, δεν μπορεί να μην το είδε άλλος.
Εγώ το έβλεπα απο την βεράντα μου στο Πασαλιμάνι κοιτώντας προς την Σαλαμίνα αλλά δεν μπορώ να εκτιμήσω σε ποια απόσταση το έβλεπα.
Θα μπορούσε να έχει λογική εξήγηση και θα ήθελα αν κάποιος ξέρει να μου την πεί γιατί έχω αναστατωθεί.
ΣΤΕΙΛΕ ΜΑΣ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ...

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Σαβ Νοε 02, 2013 3:57 am

3 κομήτες απειλούν τη Γη με πρωτοφανείς βροχές μετεωριτών! Βίντεο

Οι Κομήτες Encke, ISON και Lovejoy αναμένεται να χτυπήσουν το περιήλιο, το οποίο είναι το πιο κοντινό σημείο στον ήλιο, μέσα στους επόμενους δύο μήνες. Ο Encke στις 21 Νοεμβρίου, ο ISON στις 28 και ο Lovejoy στις 25 Δεκεμβρίου 2013.

Στο βίντεο που ακολουθεί , βλέπουμε τα μονοπάτια, την ιστορία και τα τρία σενάρια περί ISON, καθώς και το σκεπτικό για τον ισχυρισμό που αναφέρει ότι οι τρεις κομήτες απειλούν τη Γη με πρωτοφανείς βροχές μετεωριτών.



http://revealedtheninthwave.blogspot.gr/2013/11/3.html

--> Η σατανική τριάδα, ο δράκων ο αρχαίος όφης, το Θηρίο ο αντίχριστος, και ο Ψευδοπροφήτης, τον ερχομό τους μας αναγγέλλουν τα σημεία στον ουρανό, τρεις κομήτες έρχονται ο ένας μετά τον άλλο σε διάστημα ενός μηνός, ο κόσμος θεωρεί τους κομήτες από τα παλιά χρόνια κακούς οιωνούς, και τώρα συμπτωματικά εμφανίζονται στον ουρανό όχι ένας ,αλλά τρεις μαζί; οι κομήτες είναι σχετικά σπάνιο φαινόμενο, αλλά μοναδικό στα χρονικά να εμφανιστούν τρείς μαζί, μήπως σημαίνει κάτι αυτό; σημαίνει μήπως τον ερχομό της σατανικής τριάδας όπως προανέφερα? και κατά συνέπεια του αντιχρίστου??? άλλη εξήγηση δεν μπορώ να δώσω, και τέλος μια μικρή επισήμανση αλλά σημαντική, ο Encke θα εμφανιστή στις 21 Νοεμβρίου, και ο ISON στις 28 Νοεμβρίου, και ο Lovejoy στις 25 Δεκεμβρίου, μήπως οι δυο πρώτοι συμβολίζουν των δράκο τον διάβολο, και τον Ψευδοπροφήτη που ήδη έχουν εμφανιστή στον κόσμο?? και λίγο αργότερα (στις 25 Δεκεμβρίου κιόλας) την ημέρα που γεννήθηκε ο Χριστός, και αυτός σαν αντί του Χριστού έλθει ο αντίχριστος???... λέω εγώ τώρα, μια σκέψη έκανα.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από xristoforos Σαβ Νοε 02, 2013 6:11 am

ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΣ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ Η ΑΝΙΕΡΗ ΤΡΙΑΔΑ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Πεμ Νοε 21, 2013 6:05 am

Nasa: Όλα τα βλέμματα στραμμένα στον «κομήτη του αιώνα»
Ison: Ο κομήτης του αιώνα πλησιάζει τον Ήλιο

Με ταχύτητα 377 χιλιομέτρων το δευτερόλεπτο πλησιάζει τον Ήλιο ο λεγόμενος «κομήτης του αιώνα», ISON, και ήδη είναι τόσο φωτεινός, που είναι ορατός ακόμα και με κιάλια ή με ένα μικρό ερασιτεχνικό τηλεσκόπιο.

Ο κομήτης -ο οποίος δεν αποτελεί κίνδυνο για τη Γη -θα προσφέρει εκτός από ένα συγκλονιστικό υπερθέαμα και μια ευκαιρία για την επιστημονική κοινότητα ώστε να διερευνήσει την προέλευση των ουράνιων σωμάτων. Το βάρος του κομήτη εικάζεται πως κυμαίνεται από 3,2 δισεκατομμύρια κιλά μέχρι 3,2 τρισεκατομμύρια κιλά.

Στις 28 Νοεμβρίου, ο κομήτης που προέρχεται από το εξωτερικό νέφος του Όορτ, δεκάδες τρισεκατομμύρια χιλιόμετρα μακριά, θα πλησιάσει τον ήλιο σε απόσταση 1.159.000 χιλιομέτρων και αυτομάτως η θερμοκρασία του θα εκτιναχτεί στους 2.760 βαθμούς Κελσίου. Αν επιζήσει από αυτό το κοντινό πέρασμα από τον Ήλιο, τότε ο ISON θα ξεπεράσει σε λαμπρότητα τον Μεγάλο Κομήτη του 1680.

Τα τελευταία 24ωρα, διαστημικά τηλεσκόπια όπως Hubble, τα SOHO A και B ή το SDO αλλά και πολλά επίγεια όργανα παρατήρησης, στρέφονται προς τον κομήτη ISON παρακολουθώντας την ταχύτατη προσέγγισή του προς τον Ήλιο.

Ακόμα και στην περίπτωση που ο κομήτης διαλυθεί από την μεγάλη θερμότητα του ήλιου, το θέαμα που θα προκαλέσει αναμένεται να είναι συγκλονιστικό ενώ πολύτιμες θα είναι και οι πληροφορίες που θα συλλέξουν τα τηλεσκόπια για αυτόν τον μακρινό επισκέπτη.

Ωστόσο σύμφωνα με μία μελέτη που χρηματοδότησε η NASA και διενεργήθηκε από το Αστεροσκοπείο Lowell και το Νοτιοδυτικό Ερευνητικό Ινστιτούτο στο Τέξας, εκτιμάται ότι ο κομήτης είναι πολύ πιθανό να επιβιώσει από το κοντινό του πέρασμα στον ήλιο.

Εάν αυτό συμβεί, τότε στις 26 Δεκεμβρίου, ο κομήτης θα βρεθεί στο πλησιέστερο σημείο της τροχιάς του προς τη Γη και θα απέχει από τον πλανήτη μας 45 εκατομμύρια χιλιόμετρα δηλαδή το 1/3 της απόστασης που χωρίζει τη Γη από τον ήλιο.

Ήδη από τις αρχές Δεκεμβρίου στο βόρειο ημισφαίριο, ο κομήτης θα είναι ιδιαίτερα λαμπρός και ορατός με μεγάλη ευκολία με γυμνό μάτι. Ακόμα και τη μέρα θα είναι ορατός χαμηλά στον ορίζοντα ενός προς το τέλος του μήνα και στις αρχές Ιανουαρίου θα φαίνεται καθ' όλη τη διάρκεια της νύχτας.

protothema
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Πεμ Νοε 21, 2013 9:45 am

Θα φωτίσει τον ουρανό ο "κομήτης του αιώνα" τα Χριστούγεννα;
Κάπου μέσα στο άρθρο γράφει τα εξής:
"Πού είναι αυτός που έχει γεννηθεί βασιλιάς των Ιουδαίων; Είδαμε το αστέρι Του στην ανατολή και ήρθαμε να τον προσκυνήσουμε", αναφέρει το κατά Ματθαίον Ευαγγέλιο (2:2) και η πορεία του κομήτη ISON μας το έφερε αμέσως στο μυαλό. Τα επίπεδα φωτεινότητας του δυνητικά υπέρλαμπρου κομήτη έχουν αρχίσει να αυξάνονται και αν καταφέρει να περάσει από τον Ήλιο άθικτος, θα βρεθεί στην κοντινότερη απόστασή του από τη Γη, γύρω στα Χριστούγεννα!

Παρομοιάζει το αστέρι της Βηθλεέμ με τον κομήτη.

Ολόκληρο το άρθρο εδώ:
http://news.pathfinder.gr/eco-science/scitech/946592.html


Έχει επεξεργασθεί από τον/την laste στις Σαβ Νοε 23, 2013 7:50 am, 1 φορά
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Πεμ Νοε 21, 2013 10:16 am

Αντίχριστος, αντί του Χριστού, μιμείται το Χριστό σε όλα, ακόμα και στο αστέρι που ανήγγειλε τον ερχομό Του.

raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Πεμ Νοε 21, 2013 10:36 am

raimon έγραψε:Αντίχριστος, αντί του Χριστού, μιμείται το Χριστό σε όλα, ακόμα και στο αστέρι που ανήγγειλε τον ερχομό Του.

Ακριβώς αδελφέ μου raimon.Μήπως τα Χριστούγεννα έχουμε την επίσημη εμφάνισή του.Μπορεί να είναι κάποιος από τους υποψήφιους που ξέρουμε με κάποιο σημαντικό γεγονός αλλά μπορεί να έχουμε και κάτι καινούριο....
Για να δούμε.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Πεμ Νοε 21, 2013 11:10 am

laste έγραψε:
raimon έγραψε:Αντίχριστος, αντί του Χριστού, μιμείται το Χριστό σε όλα, ακόμα και στο αστέρι που ανήγγειλε τον ερχομό Του.

Ακριβώς αδελφέ μου raimon.Μήπως τα Χριστούγεννα έχουμε την επίσημη εμφάνισή του.Μπορεί να είναι κάποιος από τους υποψήφιους που ξέρουμε με κάποιο σημαντικό γεγονός αλλά μπορεί να έχουμε και κάτι καινούριο....
Για να δούμε.
Καλά να εμφανιστή τα Χριστούγεννα laste, φαντάζεσαι  όμως,αν όντος προμηνύει αυτό το γεγονός, και εκπληρωθεί  κατά γράμμα, και να εμφανιστή ο αντίχριστος μετά από τριάντα χρόνια??? Shocked Shocked Very Happy Very Happy 
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Πεμ Νοε 21, 2013 11:16 am

Ούτε για αστείο να μην το λες αυτό raimon,ούτε για αστείο!Very Happy Very Happy Very Happy

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Πεμ Νοε 21, 2013 11:23 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Ούτε για αστείο να μην το λες αυτό raimon,ούτε για αστείο!Very Happy Very Happy Very Happy
Μεταξύ αστείου και σοβαρού το είπα Very Happy Very Happy 
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Πεμ Νοε 21, 2013 11:53 am

raimon έγραψε:
Γιώργοςκπ έγραψε:Ούτε για αστείο να μην το λες αυτό raimon,ούτε για αστείο!Very Happy Very Happy Very Happy
Μεταξύ αστείου και σοβαρού το είπα Very Happy Very Happy 
Δεν νομίζω αδελφέ μου, τα σημεία των καιρών δείχνουν από μόνα τους ότι ζούμε τα χρόνια του αντιχρίστου.Στην περίπτωση του Μεσσία μας το αστέρι έδειχνε την γέννηση.Στην περίπτωση του σιχαμένου αν φανερώνει κάτι θα φανερώνει την εμφάνισή του.Μην νομίζεις και να εμφανιστεί και να έρθουν οι 2 Προφήτες να τον αποκαλύψουν ποιος θα τους πιστέψει; Ίσως 50,100,1000;Θα είναι η χαρά του γιατί θα τους έχει ξεγελάσει όλους.Άλλους με την αναλαμπή, άλλους που λένε πως όλα αυτά θα γίνουν μετά από πολλά χρόνια.Πάρε 100 άτομα και πές τους ότι τώρα είναι ο καιρός του αντιχρίστου να δεις πόσοι θα το σκεφτούν σοβαρά.Μπορεί και ένας.Εγώ σε όσους το έχω πει γελάνε και λένε πως πρώτα θα έρθει η αναλαμπή,η κήρυξη του Ευαγγελίου σε όλη την Οικουμένη και μετά ο αντίχριστος.Το έχω πει σε 35 άτομα αν θυμάμαι καλά και τα 30 μου είπαν για την αναλαμπή και οι 5 πως δεν τα πιστεύουν αυτά και πως ο αντίχριστος είναι το σύστημα και όχι άνθρωπος.Βγάλε τα συμπεράσματά σου.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από Panossl4 Πεμ Νοε 21, 2013 12:49 pm

Συμφωνώ φίλε....αποστασία...κ αναλαμπη....μεγάλη αμαρτία κουβαλάνε οι αγιορείτες με τα βίντεο της αναλαμπης...πήραν κόσμο στο λαιμό τους....
Panossl4
Panossl4

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Πεμ Νοε 21, 2013 1:11 pm

laste έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργοςκπ έγραψε:Ούτε για αστείο να μην το λες αυτό raimon,ούτε για αστείο!Very Happy Very Happy Very Happy
Μεταξύ αστείου και σοβαρού το είπα Very Happy Very Happy 
Δεν νομίζω αδελφέ μου, τα σημεία των καιρών δείχνουν από μόνα τους ότι ζούμε τα χρόνια του αντιχρίστου.Στην περίπτωση του Μεσσία μας το αστέρι έδειχνε την γέννηση.Στην περίπτωση του σιχαμένου αν φανερώνει κάτι θα φανερώνει την εμφάνισή του.Μην νομίζεις και να εμφανιστεί και να έρθουν οι 2 Προφήτες να τον αποκαλύψουν ποιος θα τους πιστέψει; Ίσως 50,100,1000;Θα είναι η χαρά του γιατί θα τους έχει ξεγελάσει όλους.Άλλους με την αναλαμπή, άλλους που λένε πως όλα αυτά θα γίνουν μετά από πολλά χρόνια.Πάρε 100 άτομα και πές τους ότι τώρα είναι ο καιρός του αντιχρίστου να δεις πόσοι θα το σκεφτούν σοβαρά.Μπορεί και ένας.Εγώ σε όσους το έχω πει γελάνε και λένε πως πρώτα θα έρθει η αναλαμπή,η κήρυξη του Ευαγγελίου σε όλη την Οικουμένη και μετά ο αντίχριστος.Το έχω πει σε 35 άτομα αν θυμάμαι καλά και τα 30 μου είπαν για την αναλαμπή και οι 5 πως δεν τα πιστεύουν αυτά και πως ο αντίχριστος είναι το σύστημα και όχι άνθρωπος.Βγάλε τα συμπεράσματά σου.
τα συμπεράσματά μου ειναι <<Βαβέλ>> scratch
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Νοε 22, 2013 5:52 am

E που θα πάει,με την εμφάνιση θα άλλαξουν όλοι γνώμη,και οι αναλαμπιστές και οι αδιάφοροι...Φτάνει να εμφανιστεί,ε;

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Παρ Νοε 22, 2013 8:09 am

Γιώργοςκπ έγραψε:E που θα πάει,με την εμφάνιση θα άλλαξουν όλοι γνώμη,και οι αναλαμπιστές και οι αδιάφοροι...Φτάνει να εμφανιστεί,ε;
Και να εμφανιστεί, και να έρθουν και οι 2 Προφήτες και να τον καταδεικνύουν πάλι αδελφέ μου δεν θα τα τους πιστεύουν.Αφού το γράφει και η αποκάλυψη ότι θα πλανηθούν ακόμη και οι εκλεκτοί.Φαντάσου και οι εκλεκτοί.Και ποιος από εμάς μπορεί να πεί τον εαυτό του εκλεκτό.Δεν ξέρω για εσάς αδέλφια αλλά εγώ είμαι ένας αμαρτωλός άχρηστος άνθρωπος.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Σαβ Νοε 23, 2013 1:32 am

raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Σαβ Νοε 23, 2013 5:57 am

Ξέρουμε ημερομηνία;

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από xristoforos Σαβ Νοε 23, 2013 6:31 am

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΔΕΚΑΤΟ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΤΟΝ ΕΡΚΟΛΟΜΠΟΥΣ...ΤΟ ΛΕΝΕ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ....'Η ΑΛΛΙΩΣ ΠΛΑΝΗΤΗ Χ...ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΟ!!!!
ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΑΛΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΓΡΑΦΑΝΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΑΚΟΜΑ!
ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΣΑΝ ΠΑΛΙ??????
ΑΚΟΜΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ... Laughing 

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Σαβ Νοε 23, 2013 7:32 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Ξέρουμε ημερομηνία;
Εάν είναι ο ISON τότε μιλάμε για 25-26 Δεκεμβρίου.
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Σαβ Νοε 23, 2013 7:33 am

laste έγραψε:
Γιώργοςκπ έγραψε:Ξέρουμε ημερομηνία;
Εάν είναι ο ISON τότε μιλάμε για 25-26 Δεκεμβρίου.
Τι θα γίνει τότε;Θα είναι ορατός απο την γη;

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από laste Σαβ Νοε 23, 2013 7:50 am

Γιώργοςκπ έγραψε:
laste έγραψε:
Γιώργοςκπ έγραψε:Ξέρουμε ημερομηνία;
Εάν είναι ο ISON τότε μιλάμε για 25-26 Δεκεμβρίου.
Τι θα γίνει τότε;Θα είναι ορατός απο την γη;
Ναι έτσι λένε και τον παρομοιάζουν με το άστρο της Βηθλεέμ.
Διάβασε εδώ:
http://news.pathfinder.gr/eco-science/scitech/946592.html
laste
laste

Αριθμός μηνυμάτων : 231
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών??? - Σελίδα 2 Empty Απ: Σημεία στον ουρανό....Είναι σημείο των καιρών???

Δημοσίευση από raimon Τετ Νοε 27, 2013 1:55 pm

Ξημέρωσε για 45 λεπτά τα μεσάνυχτα

http://parasnews.blogspot.gr/2013/11/45.html
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης