ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

προς το μέλος Γιώργοςκπ..

+2
Γιώργοςκπ
jm_ac_2018
6 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 08, 2014 1:08 pm

τελικα δεν το αφαιρεσες εσυ..δικο μου λαθος...μου εξηγησε ο Στεφανος..οποτε κομπλε!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Πεμ Ιαν 09, 2014 6:09 am

Thereaper έγραψε:http://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=8&t=243281&start=6255#p5785793
''Μακη με μπάναραν,διότι ''τόλμησα'' να αποκαλέσω τον ψευδοπροφήτη,''ψευδοπροφήτη''!Ο,τι είναι δηλαδή!''

Σοβαρά τώρα; Δεν έχετε κανένα πρόβλημα να χαρακτηρίζεται όσους διαφωνούν μαζί σας ως φαρισαίους και άλλα επίθετα

Λινκ παρακαλω και γινε ποιο συγκεκριμενος διοτι εδω ειναι αυτη την στιγμη 6 Mods, οι τρεις ειναι MODS,
Υπήρχε 7ος (Χριστοφορος) που δεν υπάρχει πλέον από εχθές το βράδυ..
είναι κακό να απευθύνεσαι γενικά σε όλους και στο φορουμ για μεμονωμένη συμπεριφορά.
συνειδητοποίησα πάντως , επειδή έλειπα καιρό, ότι υπήρχε πρόβλημα τον τελευταίο καιρό.
Ζητούμε συγνώμη και κατανόηση και αναμένουμε στοιχεία για να επιλυθούν με ομαδικό πνεύμα τα ζητήματα

Thereaper έγραψε:
αλλά να έχετε επιθετική συμπεριφορά και κάνατε μπαν τον γιώργο που είπε ψευδοπροφήτη τον μάξιμο;

Εάν η επιθετική συμπεριφορά αναφέρεται στο ΜΠΑΝ, , τότε λυπάμαι.
το μέλος που αναφέρεστε και ο λόγος αποκλεισμού του, ο οποίος είναι γνωστός και έχει
εφαρμοστεί κατ' επανάληψη στο συγκεκριμένο, μαζί με περίοδους χάριτος και προειδοποιήσεις.
φυσικά στο συγκεκριμένο άνθρωπο και για το συγκεκριμένο λόγο, έχουν δοθεί
εξηγήσεις και προειδοποιήσεις από εμένα προσωπικά αρκετές φορές και με ημερομηνία του 2012.
αναφέρονται στο γιατι ο συγκεκριμένος και οι υπολοιποι δεν θα πρεπει να προτρεχουν αλλα
να περιμένουν τους πρώτους 10 μηνες του 2014. αυτό άλλωστε αποτυπώνεται και σε κοινοποιημένο
ευρέως στον ορθόδοξο χώρο εγγραφο μου σε έλεγχο Ιερεως που προκρινε τον π.Μαξιμο ως τετοιον.

Ακόμα όμως και στην περίπτωση που όντως μετά από κάποιο καιρο αποδειχτεί ότι προκειται για λαθος εκτίμηση,
ανάλυση η ερμηνεια, ο ασεβης χαρακτηρισμός προς ένα πρόσωπο για ένα λάθος του , σε δημόσιο βήμα
είναι μη ανεκτος. δηλαδή κραξιμο μεσα σε χριστιανικα πλαισια μπορει να πεσει για το λαθος του Αγιου Ιππολυτου η του Αγιου ΕΙρηναιου
να ορίσουν χρονολογια τελους, αφου περασε, αλλά κανείς δεν μπορεί υπό την ανοχή μας να τους αποκαλεί Ψευδοπροφητες..
ελπίζω να είναι σαφές, Και εάν κάποιος μετέπειτα άγιος επραξε διαφορετικά για τους συγκεκριμένους,
παρακαλώ να μας υποδείξεις την πρέπουσα συμπεριφορά σκληρότερου ελέγχου σε χρονολογικες εκτιμήσεις για το τελος αυτου του κοσμου.

Thereaper έγραψε:
Δεν ντρέπεστε καθόλου; Το παίζεται στην πλειονότητα των απαντήσεων σας όταν φυσικά σας αντικροούν τα γραπτά σας με επιχειρήματα με τσαμπουκά λες και είστε αυθεντίες και απ την άλλη μπανάρετε όποιος διαφωνεί μαζί σας με γελοίες προφάσεις;

Είναι η τελευταία φορά που αντέχουμε το ομαδικο κραξιμο χωρίς στοιχεία και ονόματα..
φυσικά καταλαβαίνω και γνωρίζω ότι έγιναν λάθη από κάποια μέλη που είχαν ρόλο ευθύνης,
και γι' αυτό είμαι χαλαρός αυτή τη φορά ..

Thereaper έγραψε:
Δηλαδή ενώ ο Χριστόφορος έχει καταφερθεί βλάσφημα προς την ορθόδοξη πατερική θεολογία εδώ:
''απο που να το μαθαιναμε αλλωστε? απο τον ιδιο τον Ηλια στα βουνα? οποιος πιστευει κατι τετοιο τοτε ειναι οικτρα γελασμενος!''

Αν και βλέπω τον τραβηγμένο συσχετισμό σου, παρόλα αυτά δεν μπορώ να συμφωνήσω ότι είχε πρόθεση σαφή
για κάτι τέτοιο, έτσι όπως το δηλώνεις.
σύμφωνω βέβαια μαζι σου ότι η αντίληψη του συγκεκριμένου στο θέμα είναι λάθος..

Thereaper έγραψε:
είχε ως αποτέλεσμα χωρίς κανέναν λόγο να γίνω δέκτης ειρωνικών σχολίων απ τον εν λόγο ''συντονιστή'' της κακιάς ώρας ...

Σε αυτό Έπεσες μέσα, και η κακή του ώρα τον έπαυσε απο συντονιστή πλεον και είναι επιπλεον και
υποψήφιο μέλος για προσωρινή εστω αποπομπή απο το φορουμ.

Thereaper έγραψε:
Και ακόμη να τον αποκλείσετε; Και κάνατε μπαν τον γιώργο που αποκάλεσε τον μάξιμο , έναν απλό άνθρωπο σαν όλους τους υπολοίπους ψευδοπροφήτη;

Εξηγηθηκαν Νομίζω και τα δυο.
το πότε αποβάλου,ε το κρινουμε εμείς, ευχαριστούμε για την υπόδειξη.
για τον χαρακτηρισμό και για κάθε κακοβουλο χαρακτηρισμό και ασέβεια οποιουδήποτε προς οποιονδήποτε,
ακόμα και με υποστήριξη φαινομενικής δικαιοκρισιας, δηλωνουμε απερίφραστα ότι η ποινή
για το σοβαρό αμάρτημα είναι ΜΠΑΝ.
δηλαδή απαγορεύεται ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός ακόμα και το 2015 η το 2019 προς το συγκεκριμένο άνθρωπο
, τουλάχιστον εδώ μέσα.
φυσικά για τη γνωστή υπόθεση σε τέτοια περίπτωση, θα ελέγξουμε και εμείς την πράξη και τον λογο σαν λογο,
αλλά δεν θα αμαυρωσουμε οποιαδήποτε καλά στοιχεία έχει ένα πρόσωπο..

ξαναλέω, ισχύει το ίδιο μέτρο για όλους προς όλους.

Είμαστε ανεκτήκτικοι όταν κάποιος από την παρέα μας παρασύρθει και του γίνουν συστάσεις και δείξει
σεβασμό και άμεση μεταμέλεια..
όσοι επιμένουν διαφορετικά, δεν έχουν θέση και βήμα ανάμεσά μας..


vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Πεμ Ιαν 09, 2014 6:12 am

Thereaper έγραψε:Είμαι σίγουρος πως ο laste δεν είχε αυτό στο μυαλό του όταν έφτιαχνε αυτό το φόρουμ.

Τέτοιες συμπεριφορές τύπου χριστόφορου υποβαθμίζουν την ποιότητα και δεν προσελκύουν το ανάλογο κοινό.

Βλασφημείες και τσαμπουκάδες από έναν συντονιστή που μάλιστα μας λέει πως συνενούνται στα κρυφά και ότι θα την βγάλει καθαρή μετά από βλασφημία, τσαμπουκά και συνεχής προκλήσεις προς το πρόσωπο μου.

Αποχωρώ οριστικά απ το forum γιατί δεν έχει νόημα κανείς να συζητά και να είναι υποχρεωμένος να δέχεται το τρολλάρισμα, τις ειρωνίες, της βλασφημείες και τις απειλές του εν λόγω συντονιστή.


δεν ξέρω αν σε πρόλαβα, αλλά ο συγκεκριμένος είναι παρελθόν από τη θέση από χτες..

vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Ιαν 09, 2014 6:31 am

με κατεβασες απο μοντ χωρις να ρωτησεις τους αλλους συντονιστες....
γιατι το εκανες αυτο Βασιλη.....τις αποφασεις πρεπει να τις λαμβανουμε ομοφωνα
επισης ο thereaper ειπε οτι δε θα ξαναγραψει και αποδειχτηκε ψευτης...μπηκε και ξαναεγραψε...δεν πειραζει ...χαλαλι του..αλλα να τα βλεπουμε ολα!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από Thereaper Πεμ Ιαν 09, 2014 7:42 am

Σε ευχαριστώ για τις συκοφαντίες χριστόφορε.. όσο υπάρχει σωστή αντιμετώπιση που και που θα μπαίνω και θα γράφω τις απόψεις μου. Και ευχαριστώ την Δ.Ο για αυτό τον λόγο.

Μην αγχώνεσαι δεν θα είμαι κάθε μέρα εδώ...! Το θέμα έληξε από εμένα. Αν νομίζεις ότι σε παίρνει να το συνεχίσεις...be my guest.

Vas θα σου απαντήσω σε pm.
Thereaper
Thereaper

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 14/04/2013
Ηλικία : 30
Τόπος : Αθήνα-Μαρούσι

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Ιαν 09, 2014 11:24 am

μη με ευχαριστεις..δε σε συκοφαντησα....απλα εγραψες οτι θα αποχωρησεις και μετα σβηστηκε το μηνυμα απο laste για να μη συνεχιζεται ο τσακωμος μας!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Πεμ Ιαν 09, 2014 2:15 pm

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΕ,
Έγινα αποδέκτης πολλών παραπόνων ιδιαιτέρως απο MODS και απλά μέλη.
επίσης έχω το ελεύθερο και τη συναίνεση των περισσότερων μελών MODS , αλλά και του ιδιοκτήτη του
foroum να πρατω προΠαρασκευάστικα αναλόγως όταν υπάρχουν σαφέστατες πράξεις που δικαιολογούν
ανάλογες γρήγορες αποφάσεις. άλλωστε παραδεκτηκες την ενοχή σου, προς τιμη σου, σε κάτι που το γνωρίζεις
πολύ καλά και έχεις παραδεχτεί δημοσίως. το συγκεκριμένο ελάττωμα σου απαγορεύει να
επιτελείς αυτόν το ρόλο. σε ευχαριστούμε δημόσιως για ό,τι προσφορές μέχρι τώρα και σου ευχόμαστε
να τα καταφέρεις στο μέλλον και ίσως να επανέλθεις σε ανάλογο ρόλο.
επίσης τα αγαπητά μέλη έχουν στη διάθεσή τους τον χρονο να υποβάλουν υπερασπίστικη ενσταση στην αποφαση.
άλλωστε δεν είναι και τόσο ξφνικό, καθώς από την πρώτη στιγμή του έθεσα θέμα μεταξυ ολων των MOD, και είδα
κανέναν να αντιτίθεται. πΩς θα μπορούσε άλλωστε τη στιγμή που εσφαλές σε σχέση με το ρόλο τοσο κραυγαλαια.
οι συντονιστές πρέπει να ηρεμουν εκτροπές και όχι να δημιουργούν..

vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Ιαν 09, 2014 2:17 pm

παραπονων απο mods ? ποιος Mod σου παραπονεθηκε για μενα ???
ονομα δεν εχει? ή μηπως λες ψεματα παλι?

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Πεμ Ιαν 09, 2014 2:28 pm

ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΩ. ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΚΡΙΒΩΣΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΤΟΝ ΙΣΧΥΡΙΣΜΟ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΣΕ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΥΝ ΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ..ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕΣ ΕΠΙΠΛΕΩΝ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΣΕΝΤΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΡΟΛΑΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΕ ΝΗΜΜΑΤΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Ιαν 09, 2014 10:58 pm

δεν υπαρχει καποιος Mod που να σου εκανε παραπονο για εμενα...
απλοι χρηστες ναι...μπορει να βρεθουν μεχρι και 10....αλλα Mod λιγο δυσκολο...
εκτος αν εννοεις τον εαυτο σου.....εκει θα συμφωνησω...ολο παραπονα εισαι τις τελευταιες ημερες μαζι με δυο αδικους υποβιβασμους (απαγορευση να βλεπω το νημα των συντονιστων και υποβιβασμος σε απλο μελος..μη μιλησω και για τις απειλες για μπαν τις απαραδεκτες).....αλλα να κανεις παραπονο στον εαυτο σου? χλωμο το κοβω!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Παρ Ιαν 10, 2014 12:45 am

xristoforos έγραψε:δεν υπαρχει καποιος Mod που να σου εκανε παραπονο για εμενα...
!

για ακόμα μια φορά πέφτεις έξω, οι υπόλοιποι συντονιστές μπορούν να δουν τουλάχιστον έναν και εγώ ξέρω
ότι είναι παραπάνω απο ενας, αρκετά παραπάνω και μην προς μετρώντας τον εαυτό μου..

vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Ιαν 10, 2014 12:48 am

α δεν ξερω τι μπορει να δουν....ξερω τι γινοταν μεχρι πριν απο την επιστροφη σου...
ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΚΑΛΟ ΤΡΟΠΟ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ....
ΠΕΣ ΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΝΤΣ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΙΟΛΑΣ....
ΑΚΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΝ? ΠΟΙΟΣ? Ο ΣΤΕΦΑΝΟΣ? Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ? Ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ ? Ο ΑΜΝΟΣ ?  Ο FIRSTLAST? ΠΟΙΟΣ? ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΜΠΩ ΕΚΕΙ...ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΣΕΣ ΚΙ ΑΛΛΑΞΑΝ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ....
ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΜΕΛΗ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΦΘΟΝΑ..ΑΠΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΔΥΣΚΟΛΟ..
Ο ΜΟΝΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προς το μέλος Γιώργοςκπ.. - Σελίδα 2 Empty Απ: προς το μέλος Γιώργοςκπ..

Δημοσίευση από vas019 Παρ Ιαν 10, 2014 12:58 am

Πιθανόν να μπορώ να βρω μέλη πολλά, αν ασχοληθώ.
εσύ όμως που ασχολήθηκες από θέση ευθύνης στην απουσία μου, δεν κατάφερες να προσέλκυσης κόσμο εδώ.
αποτέλεσμα 7 συνολικά συντονιστές για 37 μέλη , εκ των οποίων τα μισά δεν φαινόταν σχεδόν ποτέ..

Λες να έχουμε έλλειψη αυτή τη στιγμή?
Οχι, και αν τηρηθούν κανόνες δεν θα έχουμε ακόμη και αν φτάσουμε να έχουμε χιλιάδες μέλη και κανένα νέο
συντονιστή. διότι θα δουλεύουν κανόνες , θα υπάρχει χριστιανικό πνεύμα, χωρίς ακατάσχετη πολυλογία επίπεδου καφενείου,
πέραν κάποιου ίσως απλόυ νήματος και του LIVE CHAT..

αυτή τη στιγμή, TO FOROYM είναι σχεδόν κατεστραμμένο εάν ψάχνει κάποιος σοβαρή πληροφορία
και στοιχεία.

Το θέμα δεν ειναι αν σε αγαπαμε.. δεν ισχυρίστηκαν ποτέ ότι σε μισούν, το αντίθετο..
αλλο όμως η αγάπη και αλλο τα υπόλοιπα.. σε κάποιες περιπτώσεις ισχύει το από μακριά και αγάπη..

Όσο και να επιμένεις, τους γνωριζω και δεν πρόκειται να στους πω.
αλλά ας πάρουμε το σενάριό που σε βολεύει..

και μόνο που λες οτι κάποιοι είναι αρνητικοι απέναντι σου σαν απλα μελη, δεν είναι και το καλύτερο
σ' ένα φορούμ με τόσο λίγο κόσμο.

Και γενικά, επειδή μιλάς πολύ και προσφορέις λίγα πλεον σε σχέση με αυτά που θα μπορούσες,
έχω αποφάσισει να σε ξεκουραστώ για λίγο καιρό, να ηρεμησεις και να ηρεμησουμε..
να πας και στον πνευματικό..

vas019

Αριθμός μηνυμάτων : 356
Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης