ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

<<εν πνεύματι των Προφητών>>

+5
Efimeros
Γιώργοςκπ
xristoforos
jm_ac_2018
raimon
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Πεμ Δεκ 26, 2013 2:11 pm

Δεν με πειράζει αντίθετα με ευχαριστεί κιόλας και με οριστικό μπαν δεν με πειράζει, ο Θεός να μην με αποκλείσει από την Βασιλεία Του και από δω δεν έχει καμία σημασία, ένα μόνο θα σας πω, αν έγραφε ακόμα σήμερα εδώ ο Βασίλης δεν θα γράφαμε αυτά που γραφούμε, όχι για τον σνόουντεν αυτό δεν με απασχολεί, μπορεί και να είναι ο αντίχριστος αν έτσι το θέλετε, εννοώ στο θέμα των Προφητών, <<εν πνεύματι των Προφητών>> αυτό είναι το θέμα, αν ήταν εδώ ο Βασίλης αυτός θα μας έβαζε  όλους στην θέση μας (όχι με μπαν που το βρήκαμε τώρα όποιος δεν συμφωνεί με αυτά που λέμε ξήλωμα η μπαν, αυτό δεν είναι δημοκρατικός λόγος αυτό είναι αποφασίζομαι και διατάζομαι, αλλά,) με το να μας δώσει να καταλάβουμε ότι η Θεια πρόνοια δεν είναι τόσο εύκολο να το λέμε ότι Την έχουμε συνεχώς πάνω από το κεφάλι μας σαν φωτοστέφανο, μεγάλοι Άγιοι της εκκλησίας μας είχαν πραγματικά την Θεια χάρη και δεν τολμούσαν να ξεστομίσουν τέτοιο πράγμα, και ούτε το ήξεραν αυτό, αλλά άλλοι Άγιοι το έβλεπαν και το έλεγαν, ποτέ αυτοί, ποτέ δεν παραδέχτηκαν τέτοιο πράγμα αλλά έλεγαν μόνο συνεχώς, αλλοίμονο μου αλλοίμονο μου  αλλοίμονο μου  εγώ ο αμαρτωλός να μου αποκαλύψει ο Θεός τα μυστήρια Του δεν είναι δυνατόν και κλαίγοντας μέρα νύκτα μόνο για τις αμαρτίες τους ζούσαν ακόμα πιο ασκητικά και πιο μακριά σε έρημους τόπους, και εμείς εδώ ανα πάσα στιγμή  έχουμε την θεια χάρη έχουμε την θεια χάρη και ακούστε μας εμάς εμείς είμαστε οι αλάθητοι, αλλοίμονο μας!!! αυτό έχω να πω και εγώ με την σειρά μου, δεν τα λέω αυτά για να κάνω τον πνευματικό άνθρωπο, όχι! παραδέχομαι ότι είμαι ο πιο αμαρτωλός αλλά λέω αυτά που ξέρω και μου αρέσει να λέω πάντα την αλήθεια είτε με συμφέρει είτε όχι και ιδικά όταν βλέπω αδελφούς  και μένα μαζί να πέφτουμε, οι αγιοι του Θεού (οι πιστοί δηλαδή) ποτέ δεν πρέπει να λέμε έχω αποκαλύψεις στα μυστήρια του Θεού, και έχουμε  την Θεια χάρη την Θεια πρόνοια συνεχώς και μας καθοδηγεί, και πολύ περισσότερο είμαστε άνθρωποι εκλογής οι εκλεκτοί που μας ανέθεσε ο Θεός εν πνεύματι των Προφητών να ήμαστε οι δυο που θα καταδείξουν τον αντίχριστο, και μόνο που το λέμε αυτό αμαρτάνουμε, αυτό πoτέ δεν θα το έλεγαν οι δυο απεσταλμένοι του Θεού που θα μίλαγαν εν πνεύματι των Προφητών,αυτό είναι δείγμα υπερηφάνειας εγωισμού και διαβολική ενέργεια.

Και τώρα να με αποκλείσετε  οριστικά, εύχομαι καλό 2014 και όλα τα υπόλοιπα χρόνια εν μετανοία.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την raimon στις Δευ Ιαν 06, 2014 1:24 pm, 1 φορά
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Πεμ Δεκ 26, 2013 2:17 pm

την απάντηση και την ΑΛΗΘΕΙΑ θα την δούμε ΤΟΤΕ απο τα γεγονότα  αφου ο ΘΕΟΣ είναι αυτός που ΟΡΙΖΕΙ στην τελική ΠΟΥ ΘΑ  ΔΩΣΕΙ ΧΑΡΗ και ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ  ΛΟΓΟΥΣ........


αγιου ΣΥΜΕΩΝ ΝΕΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ
Λόγος λδ΄

Ὥσπερ γάρ ὁ κεκρυμμένον εὑρών θησαυρόν καί ἑαυτῷ μόνῳ τηρήσας αὐτόν, ψεκτός παρά πάντων καί ὡς φιλάργυρος κατακρίνεται, ὁ δέ μή ἑαυτῷ κρύπτων, ἀλλά τοῖς πᾶσιν ὑποκεικνύων καί φανερῶν καί ἀφιείς ἕκαστον λαβεῖν ὅσον βούλεται, πάντως ἐπαινετός καί Θεῷ καί ἀνθρώποις ἀποδεκτέος, οὕτω κἀγώ ἐν τοῖς πνευματικοῖς ἔσομαι παραφρονῶν, λαλῶν Θεοῦ χάριτι.
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Δεκ 26, 2013 2:28 pm

Οδυσσεα παρεξηγησες..το εν πνευματι προφητων το ειπε ο Λουκας ΠΡΩΤΑ..και επειτα εμεις...
η Θεια Προνοια επεμβαινει σε ΠΟΛΛΑ πραγματα..ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ...

επισης...ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ..ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΟ-ΜΟΝΟ-ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΩΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ....ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 2ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΕΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ!!!!

ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΣΤ..ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΑΚΟΟΟΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΠΟΤΕ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΕΓΩΙΣΤΙΚΩ ΤΩ ΤΡΟΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ!!!!

ΜΗΝ ΚΑΤΑΛΟΓΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ..ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ...

ΡΙΞΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΜΕΝΑ...ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....

ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛΑΝΕΜΕΝΟΣ? ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΩ ΛΟΓΩ ΔΙΑΒΟΛΙΚΗΣ ΕΠΕΝΕΡΓΕΙΑΣ? ΠΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ....ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΤΩΣ..

ΟΤΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΔΡΑΣΟΥΝΕ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Πεμ Δεκ 26, 2013 2:42 pm

Να θυμίσω μόνο ακόμα ένα λόγο του πατρός Μάξιμου αυτού του πραγματικά ταπεινού μοναχού, <<όλα αυτά που γράφω μέσα στο βιβλίο είναι από την Αγία γραφή και λόγια τον Αγίων πατέρων, δεν είναι λόγια δικά μου, ούτε λέω ότι είμαι προφήτης, μακριά από μένα τέτοιες σκέψεις>> αυτά λέει επί λέξη ο πατέρας Μάξιμος πιστεύω να τα έχετε ακούσει στα βίντεο του, αυτά δεν τα θυμόμαστε έτσι πέρασαν απαρατήρητα;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Πεμ Δεκ 26, 2013 11:29 pm

αυτο δειχνει την ταπεινοφροσυνη που τον διακατεχει..και η σταση του ειναι απαντηση αποστομωτικη σε οσους λενε οτι κατι δεν παει καλα με το μοναχο...
υπαρχουν καποιοι σε αλλα φορουμ....που υποστηριζουν ΨΕΥΔΩΣ οτι εμεις λεγαμε για αντιχριστο τον ροτσιλντ (μεγαλο ψεμα) και οτι μετα τον ειπαμε προδρομο του Ουιλλιαμ (κι αλλο ψεμα μεγαλο)
δε μπορουν να χωνεψουν ακομα τη δικαιωση του πατρος Μαξιμου σχετικα με τα ετη 1983,2013 και τον Σνοουντεν....και λενε οτι τους κατεβει! χαχαχαχαχα....κριμα για αυτους...αυτο λεω μονο

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 12:22 am

xristoforos έγραψε:υπαρχουν καποιοι σε αλλα φορουμ....που υποστηριζουν ΨΕΥΔΩΣ οτι εμεις λεγαμε για αντιχριστο τον ροτσιλντ (μεγαλο ψεμα) και οτι μετα τον ειπαμε προδρομο του Ουιλλιαμ (κι αλλο ψεμα μεγαλο)

και οτι μετα τον ειπαμε προδρομο του Ουιλλιαμ (κι αλλο ψεμα μεγαλο)

Αυτό δεν είναι ψέμα Χριστόφορε αλήθεια είναι.

xristoforos έγραψε:Κυρ Apr 21, 2013 12:08 pm ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΙΚΟΝΑ Κ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ Κ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΖΩ Κ ΠΕΙΘΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ...Κ ΟΤΙ Η ΕΠΙΣΤΑΜΕΝΗ ΣΟΥ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΕΔΩΣΕ ΚΑΡΠΟΥΣ ΜΕΓΑ ΤΑ ΕΛΕΗ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΤΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΣΩΤΗΡΑ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ....ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ ΑΛΛΑ Κ ΠΟΙΟΣ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ !!!!! ΤΟ 2006 ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΟ 2018 Κ ΟΤΙ Ο ΑΝΟΜΟΣ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟ 2013 ( ΄Η ΣΤΑ ΤΕΛΗ-ΜΕΣΑ ΤΟΥ 2012) ΠΕΡΥΣΙ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ Ο ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΩ ΜΕ ΤΗ ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ Κ ΧΡΙΣΤΙΑΝOY RAIMON ΟΤΙ Ο ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ Κ ΨΕΥΔΠΡΟΦΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΡΟΤΣΘΙΛΝΤ !!!!! ΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΟΙ 11 ΜΗΝΕΣ .... ΑΝ ΖΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ... ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΜΑΣ !! ΠΟΟΟ..ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΕΔΙΠΛΩΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΥΒΑΡΙ !!! ΜΕΓΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΥΡΙΕ !!!! Κ ΘΑΥΜΑΣΤΑ ΤΑ ΕΡΓΑ ΣΟΥ Κ ΟΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΣΟΥ !!!! έγραψε:
https://apocalypsis.forumgreek.com/t261p15-topic
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 12:56 am

ψεμα ειναι..διοτι λεγαν οτι τον ειπαμε αντιχριστο....πηγαινε μια στο phorum.gr να δεις τι εγραψαν
δεν ειπα ποτε οτι ειναι αντιχριστος...ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ ΑΥΤΟ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 12:58 am

υποψηφιος για ψευδοπροφητης ναι ηταν...
οπως υποψηφιος και για αντιχριστος ο Ουιλλιαμ...ηταν
ΣΤΟ GOOGLE ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΥΤΟΥΣ...
αλλα τελικα ο Ουιλλιαμ μας οδηγησε στον Σνοουντεν..τα χουμε ξαναπει αυτα!
ο σνοουντεν ειναι ο τελικος αντιχριστος....1983,2013....μαζι με τον παπα φραγκισκο θα ριφθουν στην κολαση...ΜΕΓΑΛΗ Η ΘΕΙΑ ΠΡΟΝΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!
ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΝΙΚΟΣ ΤΟΝ ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ...ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ...!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 1:07 am

Χριστόφορε εγώ σου απάντησα για αυτό που είπες εδω
και οτι μετα τον ειπαμε προδρομο του Ουιλλιαμ (κι αλλο ψεμα μεγαλο) έγραψε:
και όχι για αν τον είπαμε αντίχριστο
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 1:17 am

Να πω και κάτι άλλο παιδιά και να μου απαντήσετε μετά.
Όπως έχουμε πει και ξέρουμε από τους πατέρες και την γραφή ότι ο περισσότερος κόσμος θα πλανηθεί μετά θα πιστέψει και θα ακολουθήσει τον αντίχριστο, μετά θα πάρουν και το χάραγμα κλπ.κλπ. έτσι δεν είναι???

Τώρα ερχόμαστε στην απέναντι όχθη, πάλι ξέρουμε από τον Κύριο μας ότι θα υπάρξει το μικρό ποίμνιο που δεν θα χαραχτούν δεν θα πιστέψουν τον αντίχριστο αλλά θα πιστέψουν φυσικά τους Προφήτες του Θεού, έτσι δεν είναι???

Λοιπόν ας υποθέσουμε ότι ο μητροπολίτης Πειραιώς ο πατέρας Νεκτάριος και Μάξιμος ανήκουν στο μικρό ποίμνιο, (παίρνω αυτούς τους τρεις γιατί τους εκτιμάμε ιδιαίτερα) και τώρα, αν οι δυο προφήτες που θα έρθουν δεν είναι οι πραγματικοί Ηλίας και Ενώχ αλλά δυο απλοί άνθρωποι (κατ'εσάς) που θα κηρύττουν εν πνεύματι των Προφητών Ηλία Ενώχ,
και ας υποθέσουμε τώρα, όχι ας υποθέσουμε, αλλά παρακαλώ τον Ιωάννη και τον Νικόλαο να μεταβούν στους πατέρες που προανέφερα και να τους πουν ότι εμείς, (εσείς δηλαδή) είμαστε οι αναμενόμενοι προφήτες και ήρθαμε εν πνεύματι των Προφητών Ηλία και Ενώχ  και να κηρύξουμε ποιος είναι ο αντίχριστος,
και να πάτε και στο Άγιο Όρος και στο σύνταγμα και παντού, για να δούμε θα σας πιστέψει το μικρόν ποίμνιο η θα είστε οι μόνοι δυο τρεις εσείς που θα το πιστεύετε;
άντε ξεκινάτε να δούμε αν έχετε δίκιο! αν έχετε δίκιο τουλάχιστον οι πατέρες που έχουν γνώσει περί των πραγμάτων αυτών πρέπει να σας πιστέψουν, αυτό είναι ένα καλό τεστ για ένα πολύ καλό μάθημα, άντε όχι προφήτες μόνο στο κομπιούτερ, άντε και αν είστε και σας παραδεχτούν οι πατέρες (που αυτούς τους τρείς τους εκτιμάτε όπως φυσικά και εγώ) τότε εγώ πρώτος θα έρθω να σας προσκυνήσω.
Άντε γιατί το 2014 μπαίνει και χρόνος ουκέτι έσται, αφού είστε σίγουροι και για το 2018 πρέπει οπουδήποτε το 2014 να παρατήσετε το κομπιούτερ και να αναλάβετε δράση έξω στον κόσμο.
Αυτά γιατί έτσι έχω μάθει στην ζωή μου να λέω τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη


Έχει επεξεργασθεί από τον/την raimon στις Παρ Δεκ 27, 2013 1:26 am, 1 φορά
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 1:20 am

raimon έγραψε:Χριστόφορε εγώ σου απάντησα για αυτό που είπες εδω

και όχι για αν τον είπαμε αντίχριστο
NAI EXEIΣ ΔΙΚΙΟ...ΑΠΛΑ ΑΥΤΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΠΑΜΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ
ΓΙΑ ΡΟΤΣΙΛΝΤ ΚΑΙ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ...ΑΦΟΥ ΕΚΕΙ ΣΕ ΟΔΗΓΕΙ ΤΟ ΓΚΟΥΓΚΛ...ΦΥΣΙΚΟ ΚΙ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΤΟΝ ΡΟΤΣΙΛΝΤ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΟΥΝ..ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΠΑΜΕ...ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥΣ 'Η ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΟΥΣ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 1:50 am

raimon έγραψε:Να πω και κάτι άλλο παιδιά και να μου απαντήσετε μετά.
Όπως έχουμε πει και ξέρουμε από τους πατέρες και την γραφή ότι ο περισσότερος κόσμος θα πλανηθεί μετά θα πιστέψει και θα ακολουθήσει τον αντίχριστο, μετά θα πάρουν και το χάραγμα κλπ.κλπ. έτσι δεν είναι???

Τώρα ερχόμαστε στην απέναντι όχθη, πάλι ξέρουμε από τον Κύριο μας ότι θα υπάρξει το μικρό ποίμνιο που δεν θα χαραχτούν δεν θα πιστέψουν τον αντίχριστο αλλά θα πιστέψουν φυσικά τους Προφήτες του Θεού, έτσι δεν είναι???

Λοιπόν ας υποθέσουμε ότι ο μητροπολίτης Πειραιώς ο πατέρας Νεκτάριος και Μάξιμος ανήκουν στο μικρό ποίμνιο, (παίρνω αυτούς τους τρεις γιατί τους εκτιμάμε ιδιαίτερα) και τώρα, αν οι δυο προφήτες που θα έρθουν δεν είναι οι πραγματικοί Ηλίας και Ενώχ αλλά δυο απλοί άνθρωποι (κατ'εσάς) που θα κηρύττουν εν πνεύματι των Προφητών Ηλία Ενώχ,
και ας υποθέσουμε τώρα, όχι ας υποθέσουμε, αλλά παρακαλώ τον Ιωάννη και τον Νικόλαο να μεταβούν στους πατέρες που προανέφερα και να τους πουν ότι εμείς, (εσείς δηλαδή) είμαστε οι αναμενόμενοι προφήτες και ήρθαμε εν πνεύματι των Προφητών Ηλία και Ενώχ  και να κηρύξουμε ποιος είναι ο αντίχριστος,
και να πάτε και στο Άγιο Όρος και παντού, για να δούμε θα σας πιστέψει το μικρόν ποίμνιο η θα είστε οι μόνοι δυο τρεις εσείς που θα το πιστεύετε;
άντε ξεκινάτε να δούμε αν έχετε δίκιο! αν έχετε δίκιο τουλάχιστον οι πατέρες που έχουν γνώσει περί των πραγμάτων αυτών πρέπει να σας πιστέψουν, αυτό είναι ένα καλό τεστ για ένα πολύ καλό μάθημα, άντε όχι προφήτες μόνο στο κομπιούτερ, άντε και αν είστε και σας παραδεχτούν οι πατέρες (που αυτούς τους τρείς τους εκτιμάτε όπως φυσικά και εγώ) τότε εγώ πρώτος θα έρθω να σας προσκυνήσω.
Άντε γιατί το 2014 μπαίνει και χρόνος ουκέτι έσται, αφού είστε σίγουροι και για το 2018 πρέπει οπουδήποτε το 2014 να παρατήσετε το κομπιούτερ και να αναλάβετε δράση έξω στον κόσμο.

Δε θα παρουν αδεια απο τους αρχιερεις...οι αρχιερεις ειναι με τον παπα και το πνευμα ''ενοτητας'' παγκοσμιας
οι αρχιερεις ειναι ασεβεις,οι σημερινοι....
οποτε οι απλοι ανθρωποι μη ρασοφοροι....ΚΗΡΥΞΑΝ ΗΔΗ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 2:58 am

xristoforos έγραψε:
raimon έγραψε:Να πω και κάτι άλλο παιδιά και να μου απαντήσετε μετά.
Όπως έχουμε πει και ξέρουμε από τους πατέρες και την γραφή ότι ο περισσότερος κόσμος θα πλανηθεί μετά θα πιστέψει και θα ακολουθήσει τον αντίχριστο, μετά θα πάρουν και το χάραγμα κλπ.κλπ. έτσι δεν είναι???

Τώρα ερχόμαστε στην απέναντι όχθη, πάλι ξέρουμε από τον Κύριο μας ότι θα υπάρξει το μικρό ποίμνιο που δεν θα χαραχτούν δεν θα πιστέψουν τον αντίχριστο αλλά θα πιστέψουν φυσικά τους Προφήτες του Θεού, έτσι δεν είναι???

Λοιπόν ας υποθέσουμε ότι ο μητροπολίτης Πειραιώς ο πατέρας Νεκτάριος και Μάξιμος ανήκουν στο μικρό ποίμνιο, (παίρνω αυτούς τους τρεις γιατί τους εκτιμάμε ιδιαίτερα) και τώρα, αν οι δυο προφήτες που θα έρθουν δεν είναι οι πραγματικοί Ηλίας και Ενώχ αλλά δυο απλοί άνθρωποι (κατ'εσάς) που θα κηρύττουν εν πνεύματι των Προφητών Ηλία Ενώχ,
και ας υποθέσουμε τώρα, όχι ας υποθέσουμε, αλλά παρακαλώ τον Ιωάννη και τον Νικόλαο να μεταβούν στους πατέρες που προανέφερα και να τους πουν ότι εμείς, (εσείς δηλαδή) είμαστε οι αναμενόμενοι προφήτες και ήρθαμε εν πνεύματι των Προφητών Ηλία και Ενώχ  και να κηρύξουμε ποιος είναι ο αντίχριστος,
και να πάτε και στο Άγιο Όρος και παντού, για να δούμε θα σας πιστέψει το μικρόν ποίμνιο η θα είστε οι μόνοι δυο τρεις εσείς που θα το πιστεύετε;
άντε ξεκινάτε να δούμε αν έχετε δίκιο! αν έχετε δίκιο τουλάχιστον οι πατέρες που έχουν γνώσει περί των πραγμάτων αυτών πρέπει να σας πιστέψουν, αυτό είναι ένα καλό τεστ για ένα πολύ καλό μάθημα, άντε όχι προφήτες μόνο στο κομπιούτερ, άντε και αν είστε και σας παραδεχτούν οι πατέρες (που αυτούς τους τρείς τους εκτιμάτε όπως φυσικά και εγώ) τότε εγώ πρώτος θα έρθω να σας προσκυνήσω.
Άντε γιατί το 2014 μπαίνει και χρόνος ουκέτι έσται, αφού είστε σίγουροι και για το 2018 πρέπει οπουδήποτε το 2014 να παρατήσετε το κομπιούτερ και να αναλάβετε δράση έξω στον κόσμο.

Δε θα παρουν αδεια απο τους αρχιερεις...οι αρχιερεις ειναι με τον παπα και το πνευμα ''ενοτητας'' παγκοσμιας
οι αρχιερεις ειναι ασεβεις,οι σημερινοι....
οποτε οι απλοι ανθρωποι μη ρασοφοροι....ΚΗΡΥΞΑΝ ΗΔΗ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!
Χριστόφορε μην διαστρέφεις ότι έχω γράψει,ξέρω πολύ καλά τι έγραψα ξαναδιάβασε το,δεν είπα όλους τους αρχιερείς ούτε την ΔΙΣ. μίλησα για τους τρείς πατέρες που εκτιμούμε ιδιαίτερα και πιστεύουμε θα ανήκουν στο μικρό ποίμνιο Πειραιώς Σεραφείμ π.Νεκτάριο και π.Μάξιμο, και Άγιο Όρος, αυτά είπα.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Δεκ 27, 2013 4:21 am

Απόσπασμα από ομιλία του Αρχιμανδρίτου Νεκταρίου Μουλατσιώτη - Πάσχα 2012

Πως θα τους ξεχωρίσουμε  τους 2 προφήτες του ΘΕΟΥ;
Λένε οι άγιοι, ότι το Πνεύμα το Άγιο θα αποκαλύψει στους ευλαβείς επισκόπους, στους ευλαβείς αρχιερείς, στους ευλαβείς αρχιεπισκόπους, στους ευλαβείς ιερείς και μοναχούς την αλήθεια στην καρδιά τους και ο Θεός θα τους πληροφορήσει ότι αυτοί είναι οι αληθινοί προφήτες  Ηλίας και Ενώχ.

Θα λάβουν αυτή τη πληροφορία από τον Θεό.
Οι άλλοι που δεν θα τη λάβουν, θα τους καταδικάζουν.

ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ

11.25 Ἐν ἐκείνῳ τῷ καιρῷ ἀποκριθεὶς ὁ Ἰησοῦς εἶπεν· Ἐξομολογοῦμαί σοι, πάτερ, Κύριε τοῦ οὐρανοῦ καὶ τῆς γῆς, ὅτι ἀπέκρυψας ταῦτα ἀπὸ σοφῶν καὶ συνετῶν, καὶ ἀπεκάλυψας αὐτὰ νηπίοις....
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 4:31 am

ΕΚΕΙ ΕΓΚΕΙΤΑΙ Η ΠΛΑΝΗ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ,ΕΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΚΛΕΚΤΩΝ..ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΘΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΘΟ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ..ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ....
ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΕΣ...

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Δεκ 27, 2013 4:32 am

ας υποθέσουμε, αλλά παρακαλώ τον Ιωάννη και τον Νικόλαο να μεταβούν στους πατέρες που προανέφερα και να τους πουν ότι εμείς, (εσείς δηλαδή) είμαστε οι αναμενόμενοι προφήτες και ήρθαμε εν πνεύματι των Προφητών Ηλία και Ενώχ και να κηρύξουμε ποιος είναι ο αντίχριστος,
και να πάτε και στο Άγιο Όρος και παντού, για να δούμε θα σας πιστέψει το μικρόν ποίμνιο η θα είστε οι μόνοι δυο τρεις εσείς που θα το πιστεύετε;

π.Νεκτάριος Μουλατσιώτης...

"Όπως δεν πήγε ο Χριστός στους Αρχιερείς να πει ότι είναι ο Μεσσίας, ούτε και τους ζήτησε την άδεια να βγει και ομιλήσει, το ίδιο θα κάνει κι ο προφήτης Ηλίας.
Γιατί; Γιατί και να ζητήσει άδεια, θα προσκρούσει στην υποκρισία μας, οπότε να είστε σίγουροι ότι όταν έλθουν οι προφήτες δε θα υπολογίσουν ούτε τότε το ιερατείο."
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 4:58 am

jm_ac_2018 έγραψε:Απόσπασμα από ομιλία του Αρχιμανδρίτου Νεκταρίου Μουλατσιώτη - Πάσχα 2012

Πως θα τους ξεχωρίσουμε  τους 2 προφήτες του ΘΕΟΥ;
Λένε οι άγιοι, ότι το Πνεύμα το Άγιο θα αποκαλύψει στους ευλαβείς επισκόπους, στους ευλαβείς αρχιερείς, στους ευλαβείς αρχιεπισκόπους, στους ευλαβείς ιερείς και μοναχούς την αλήθεια στην καρδιά τους και ο Θεός θα τους πληροφορήσει ότι αυτοί είναι οι αληθινοί προφήτες  Ηλίας και Ενώχ.

Θα λάβουν αυτή τη πληροφορία από τον Θεό.
Οι άλλοι που δεν θα τη λάβουν, θα τους καταδικάζουν...
Ωραία πήγες Γιάννη να ρωτήσεις τους πατέρες Σεραφείμ Νεκτάριο και Μάξιμο αν έλαβαν πληροφορία να δουν ποιοι είναι οι προφήτες; η μήπως δεν ανήκουν στο μικρό ποίμνιο αυτοί, και αν δεν έλαβαν την πληροφορία ανακοινώσετε το εσείς να δούμε πως θα αντιδράσουν.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 5:02 am

jm_ac_2018 έγραψε:
ας υποθέσουμε, αλλά παρακαλώ τον Ιωάννη και τον Νικόλαο να μεταβούν στους πατέρες που προανέφερα και να τους πουν ότι εμείς, (εσείς δηλαδή) είμαστε οι αναμενόμενοι προφήτες και ήρθαμε εν πνεύματι των Προφητών Ηλία και Ενώχ  και να κηρύξουμε ποιος είναι ο αντίχριστος,
και να πάτε και στο Άγιο Όρος και παντού, για να δούμε θα σας πιστέψει το μικρόν ποίμνιο η θα είστε οι μόνοι δυο τρεις εσείς που θα το πιστεύετε;

π.Νεκτάριος Μουλατσιώτης...

"Όπως δεν πήγε ο Χριστός στους Αρχιερείς να πει ότι είναι ο Μεσσίας, ούτε και τους ζήτησε την άδεια να βγει και ομιλήσει, το ίδιο θα κάνει κι ο προφήτης Ηλίας.
Γιατί; Γιατί και να ζητήσει άδεια, θα προσκρούσει στην υποκρισία μας, οπότε να είστε σίγουροι ότι όταν έλθουν οι προφήτες δε θα υπολογίσουν ούτε τότε το ιερατείο."
Εγώ επαναλαμβάνω δεν είπα να πάνε οι δυο στους αρχιερείς της ΔΙΣ. Αλλα το νομιζόμενο μικρό ποίμνιο είπα να επισκεφτούν το καταλάβατε αυτό επιτέλους?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 5:07 am

εμενα παντως μου ειχε κανει εντυπωση ο τροπος που εγραφε στο τρουθ ο Γιαννης...και μου χε περασει απτο μυαλο....γιατι να ειναι μονος του και να παλευει..και ειχα ρωτησει καποια στιγμη τον εαυτο μου...''ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ?''
διοτι ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΜΟΝΟ Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΘΕΝΟΣ ΤΟ 1983,2013,2018 ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ...για πολυ καιρο ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΡΟΥΘ-ΦΟΡΟΥΜ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Δεκ 27, 2013 5:09 am

raimon έγραψε:
Ωραία πήγες Γιάννη να ρωτήσεις τους πατέρες Σεραφείμ Νεκτάριο και Μάξιμο αν έλαβαν πληροφορία να δουν ποιοι είναι οι προφήτες; η μήπως δεν ανήκουν στο μικρό ποίμνιο αυτοί, και αν δεν έλαβαν την πληροφορία ανακοινώσετε το εσείς να δούμε πως θα αντιδράσουν.

Αλλα το νομιζόμενο μικρό ποίμνιο είπα να επισκεφτούν το καταλάβατε αυτό επιτέλους?

εμεις απο εδω κάνουμε την έρευνα μας ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (καθως ετσι μας ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΑΓΙΟΙ της ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ μας...)και  ενημερώνουμε  αυτούς που πρέπει...τώρα βέβαια αν δεν παίρνουμε ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ και  γενικότερα  υπάρχει ενα κλίμα "εχθρικό" ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΜΟΝΟΝ , δεν μπορω να το ερμηνεύσω το αφήνω στα χέρια του ΘΕΟΥ...
Φυσικά και ανήκουν  στο μικρό ποίμνιο , το αν έχουν λάβει την πληροφορία θα το μάθουμε  το αμέσως ΠΡΟΣΕΧΕΣ διάστημα, θα φανεί  τόσο στα sites τους αλλα και στις ομιλιες τους....
Σε κάθε περίπτωση  χρειάζεται  ΠΡΟΣΕΥΧΗ ωστε να  μπορέσουμε να  ΕΝΝΟΗΣΟΥΜΕ την συνέχεια και την ΑΛΗΘΕΙΑ των γεγονότων...
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από raimon Παρ Δεκ 27, 2013 5:16 am

jm_ac_2018 έγραψε: εμεις απο εδω κάνουμε την έρευνα μας ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (καθως ετσι μας ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΝ ΑΓΙΟΙ της ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ μας...)και  ενημερώνουμε  αυτούς που πρέπει..
Αμ'εδώ είναι το θέμα αγαπητέ Γιάννη, στο ότι δεν μείναμε μόνο στο θέμα να κάνουμε την έρευνα μας και να βγάζουμε τα στοιχεία στην επιφάνεια, αλλά προχωρήσαμε και ακόμα παραπέρα αυτό είναι.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 5:25 am

μα ποιος ειναι ο ρολος των προφητων? ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ ΕΚΕΙ 'Η ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΑΝΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ????
ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΟΔΥΣΣΕΑ?
ΕΝΑΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΨΙΝΟΥΣ!!!
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΣΤΑΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΟΙΕΙΤΑΙ..ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΛΕΕΙ ΕΥΘΕΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΒΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ!! ΕΧΕΙ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ..ΝΑ ΣΤΟ ΠΩ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ!!!
Ο ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΛΑΧΟΣ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΤΑΝ..ΕΙΧΕ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟ YOUTUBE...ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕΣΑ ΑΠΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΒΡΗΚΕ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ 666 !!!!!
ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ ΤΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΕΟΧΥΝ ΟΔΗΓΟ/ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΜΟΝΟΝ ΤΟ ΘΕΟ !!!

ΔΕΝ ΕΙΝΙΑ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΤΕΣ..ΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΕΝΟΥΣ.....ΝΑ ΜΗ ΛΕΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την xristoforos στις Παρ Δεκ 27, 2013 5:27 am, 1 φορά

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Παρ Δεκ 27, 2013 5:26 am

raimon έγραψε:
Αμ'εδώ είναι το θέμα αγαπητέ Γιάννη, στο ότι δεν μείναμε μόνο στο θέμα να κάνουμε την έρευνα μας και να βγάζουμε τα στοιχεία στην επιφάνεια, αλλά προχωρήσαμε και ακόμα παραπέρα αυτό είναι.

ολοι οι μαθητές του Κυριου μας ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΔΙΟΙ υπήρχε και ο "απιστος"Θωμας ανάμεσα τους...αφήνω λοιπόν τον ΘΕΟ να σε ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕΙ και να σου "απαντήσει" και να σου λύσει τις απορίες σου....νομίζω οτι αυτες τις ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΙΣ ΑΡΝΗΘΕΙΣ καθως δεν θα είναι εκ της Γης αλλα εκ του Ουρανού....
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από xristoforos Παρ Δεκ 27, 2013 5:27 am

ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΕΣΧΑΤΟΛΟΓΙΚΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑΣ ΑΠΙΣΤΟΣ ΘΩΜΑΣ

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

<<εν πνεύματι των Προφητών>>  Empty Απ: <<εν πνεύματι των Προφητών>>

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Παρ Δεκ 27, 2013 7:02 am

raimon έγραψε:Να θυμίσω μόνο ακόμα ένα λόγο του πατρός Μάξιμου αυτού του πραγματικά ταπεινού μοναχού, <<όλα αυτά που γράφω μέσα στο βιβλίο είναι από την Αγία γραφή και λόγια τον Αγίων πατέρων, δεν είναι λόγια δικά μου, ούτε λέω ότι είμαι προφήτης, μακριά από μένα τέτοιες σκέψεις>> αυτά λέει επί λέξη ο πατέρας Μάξιμος πιστεύω να τα έχετε ακούσει στα βίντεο του, αυτά δεν τα θυμόμαστε έτσι πέρασαν απαρατήρητα;

Δηλαδή μας λέει με λίγα λόγια,οτι αν πέσει έξω,πέσανε έξω η Αγια Γραφή και τα λόγια των Αγίων Πατέρων ε;Αυτό λέει ουσιαστικά!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης