ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ήταν πλάνη τελικά...

+4
amnos
raimon
Panossl4
Γιώργοςκπ
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Τετ Ιαν 01, 2014 12:46 am

Ηταν πλάνη τελικά....Τα δάχτυλα δεν πάνε εύκολα πάνω στο πληκτρολόγιο...Ο ουρανός ξαφνικά σκοτείνιασε,μέρα είναι ή νύχτα;Είναι 1η Ιανουαρίου 2014 και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε,δεν παρουσιάστηκε,δεν ήλθεν.Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβει!Είναι πρώτη φορά στην ζωή μου που τόσο πολύ δεν μπορώ να εξηγήσω μία κατάσταση.Ήμουν πεπεισμένος οτι είχα δίκιο,οτι τα πράγματα θα συνέβαιναν ακριβώς όπως τα είχα προβλέψει.Τι πήγε στραβά;Τι δεν έδεσε με τα άλλα;Δεν μπορώ να κατανοήσω τι πραγματικά έχει λάβει μέρος και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε μέσα στο χρονικό περιθώρειο που είχα δώσει...Δεν έχω καμία απολύτως απάντηση,το μυαλό μου δεν πηγαίνει πουθενά.Πήρανε παράταση τα γεγονότα;Δεν είναι τώρα η ώρα του Αντιχρίστου,αλλα αργότερα;Δεν ξέρω!Συνεπως φτάσαμε στην αυλαία.Ενα όμορφο ταξίδι που ξεκίνησε τον Ιούνιο του 2010,συνεχίστηκε το 2011,το 2012 μα και ολόκληρο το 2013 έφτασε στο τέλος του.Κονταροχτυπηθήκαμε,διαφωνήσαμε,ανταλλαξαμε απόψεις,πικράναμε ή στεναχορήσαμε ο ένας τον άλλον,άλλα στο τέλος εσείς είχατε το δίκιο και εγω το άδικο...Εγω απο την μεριά μου εχω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη για όσους με πίστεψαν και πλανήθηκαν,για όσους παρέσυρα στην πλάνη αυτη της σύντομης ελεύσεως του Αντιχρίστου και της Δευτέρας Παρουσίας.Ζητω ένα μεγάλο συγγνώμη και ελπίζω να με συγχωρέσουν όλοι αυτοι που ακολούθησαν τα πιστεύω μου,αλλά θέλω να ξέρουν οτι ήμουν 100% σίγουρος οτι αυτά που έλεγα ήταν αληθινά και πήγαζαν απο τα βάθη της καρδιάς μου,ήταν η αλήθεια μου για 3,5 χρόνια...Συγγνώμη,ένα μεγάλο συγγνώμη!
Η επόμενη μέρα τώρα:Τι γίνεται απο εδω και πέρα;Πότε εμφανίζεται ο Αντίχριστος και πότε έρχεται το τέλος του κόσμου;Η απάντηση είναι μία:δεν ξέρω!Δεν ξέρω απολύτως τίποτα!Πέφτει το απόλυτο σκοτάδι πάνω στο θέμα αυτο!Δεν μπορώ να υπολογίσω ουτε να πάρω θέση για το πότε...Πλέον απο σήμερα ισχύει το ''Περι δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς γνωρίζει''....Το μόνο σίγουρο είναι ένα:Η ζωή συνεχίζεται,δεν διακόπτεται στο 2018,συνεχίζεται κανονικά.

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από Panossl4 Τετ Ιαν 01, 2014 1:24 am

Δεν εισαι μονο άσχετος,Γιώργο ..το δηλώνεις κιόλας κ δημόσιος....
Panossl4
Panossl4

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 1:32 am

Αφού Γιώργο λες <<Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς γνωρίζει>> πως λες μετά <<Η ζωή συνεχίζεται,δεν διακόπτεται στο 2018,συνεχίζεται κανονικά;>>

Όταν λες δεν ξέρεις πότε θα γίνει, το ίδιο δεν πρέπει και να αποκλείεις και κάποια ημερομηνία, και εφόσον ο π. Μάξιμος έχει αποκρυπτογραφήσει και αναλύσει χωρία που γνωρίζουμε και στοχεύουν το 2018 άρα είναι πολύ πιθανόν και να γίνει το 2018 το τέλος.

Και το ότι δεν έχει εμφανιστεί ο αντίχριστος μέχρι στιγμής αυτό δεν έχει καμία απολύτως σημασία.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από amnos Τετ Ιαν 01, 2014 4:03 am

Γιώργο θα σου πω αυτά που είπα και στα εσωτερικά νήματα:

Όταν κοιτάς ψηλά στον ουρανό και βλέπεις να μαζεύονται σύννεφα, παίρνεις ομπρέλα μαζί σου και βρίσκεσαι σε εγρήγορση με το που θα πέσουν οι πρώτες σταγόνες να την ανοίξεις για να σε προστατεύσει. Δεν αναλώνεσαι σε πολυδαίδαλους υπολογισμούς από το κεφάλι σου ούτε ξημεροβραδιάζεσαι συμβουλευόμενος όλα τα μετεωρολογικά δελτία καιρού για την ακριβή ώρα που θα ξεκινήσει η βροχή ή/και το ακριβές σύννεφο που θα βρέξει πάνω από το κεφάλι σου.

Απώτερος σκοπός της εσχατολογικής ενασχόλησης δεν είναι ούτε η ατέρμονη σπέκουλα προσώπων και ημερομηνιών ούτε η βιασύνη να γίνουν όλα μια ώρα νωρίτερα για να νιώσουμε κενόδοξη "δικαίωση" για το εύ ζειν που θυσιάσαμε με βαριά καρδιά. Είναι η ενθύμιση της διαρκής μνήμης θανάτου που πρέπει να έχουμε για να ζούμε με πνεύμα μετάνοιας, σαν να είναι αυτή η τελευταία μας ημέρα. Όταν μιλώ για "βιασύνη", εννοώ την πρεμούρα να βγουν στο ακέραιο συγκεκριμένες ημερομηνίες (λες κι έχεις παίξει κάποιο δελτίο στοιχήματος) πιστεύοντας πως αυτό από μόνο του είναι ικανό να σου προσφέρει πλήρη ψυχική ωφέλεια.

Μην αφήσεις όμως αυτό το πρόσκαιρο εγωιστικό πείσμα να σε οδηγήσει στο άλλο άκρο. Ναι, οφείλεις να συνεχίσεις τη ζωή σου προχωρώντας μπροστά, κοιτάζοντας όμως παράλληλα και γύρω σου. Δεν χωράνε παρωπίδες στο σημείο που έχουμε φτάσει. Τα σημεία των καιρών έχουν αρχίσει να βγάζουν μάτια για να εθελοτυφλούμε και να μεταθέτουμε τη δράση του ανόμου 30 χρόνια αργότερα πχ κάνοντας επίγεια όνειρα και καταστρώνοντας μεγαλόπνοα πλάνα για να ανακτήσουμε τη χαμένη μας κρεπάλη και να συρθούμε σαν ερπετά από τις βιοτικές μας μέριμνες. Αν αυτά επιθυμούσες εξαρχής και εξακολουθείς με μεγαλύτερη θέρμη τώρα να τα επιθυμείς, τότε κακώς ασχολήθηκες από την αρχή με τα εσχατολογικά και φανερώνεις στον εαυτό σου ότι το πνεύμα της υποκρισίας σε οδήγησε σε ένα παιχνίδι χρονομέτρησης με ημε-ρολόγια που αποσκοπούσε σε κενόδοξη προσωπική δικαίωση.

Αυτή είναι βασικά η μεγάλη πλάνη Γιώργο και χρειάζεται να κάνεις τώρα τη γενναία προσπάθεια να το εκμέσεις αυτό το πνεύμα που κατοικεί μέσα σου. Το πρώτο βήμα για να ψηλαφίσεις και να γνωρίσεις έναν κόκο απ'το μεγαλείο του Θεού, είναι να αναγνωρίσεις τον ευάλωτο εαυτό σου. Δεν μπορείς μόνος σου να γεφυρώσεις το χάσμα μεταξύ μηδέν κι απείρου. Μπορείς όμως με ειλικρινή προσπάθεια να ζητήσεις βοήθεια και τότε το βίωμα της Ζωντανής Πίστης θα είναι ζήτημα χρόνου!

Καλή χρονιά και καλή μετάνοια σου εύχομαι.
amnos
amnos

Αριθμός μηνυμάτων : 1146
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Τετ Ιαν 01, 2014 4:22 am


Και το ότι δεν έχει εμφανιστεί ο αντίχριστος μέχρι στιγμής

KATA MATΘΑΙΟΝ κεφ 24ο

3 Καθημένου δὲ αὐτοῦ ἐπὶ τοῦ ὄρους τῶν ἐλαιῶν προσῆλθον αὐτῷ οἱ μαθηταὶ κατ' ἰδίαν λέγοντες· Εἰπὲ ἡμῖν πότε ταῦτα ἔσται, καὶ τί τὸ σημεῖον τῆς σῆς παρουσίας καὶ τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος;
4 καὶ ἀποκριθεὶς ὁ Ἰησοῦς εἶπεν αὐτοῖς· Βλέπετε μή τις ὑμᾶς πλανήσῃ

Β ΠΡΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΑΥΛΟΥ κεφ2ο

6 καὶ νῦν τὸ κατέχον οἴδατε, εἰς τὸ ἀποκαλυφθῆναι αὐτὸν ἐν τῷ ἑαυτοῦ καιρῷ·

απο εδω προκύπτει το 3996==6*666==1983+2013

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ κεφ 13ο

18 Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου· ἀριθμὸς γὰρ ἀνθρώπου ἐστί· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ χξς'.

Υπάρχει 3 φορές η λέξη ΑΡΙΘΜΟΣ στον συγκεκριμένο στίχο οπου ο ΘΕΟΣ μας ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ οτι ο αριθμος θα ειναι
α) του ΘΗΡΙΟΥ
Β) ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ
Γ) ΑΡΙΘΜΟΣ=666

EDWARD SNOWDEN == 222+222+222 ===666

τι συνέβη την ημέρα γέννησης του (21/6/1983)??

ηρθε το πλήρωμα του χρόνου και τον ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ Ο ΘΕΟΣ αδελφια μου οχι με στοιχεία που έχουν γραφεί απο ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (καθως ηταν γνωστο στην ΘΕΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ η μεγάλη ΠΛΑΝΗ της εποχης μας και οι ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΕΙΣ που θα γίνονταν σε σχετικά στοιχεία/αποδείξεις....) αλλα με ΟΥΡΑΝΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ωστε κατα την ΘΕΙΑ ΠΡΟΝΟΙΑ-ΣΟΦΙΑ να είναι ΑΝΕΞΙΤΗΛΑ και να μην υπάρχει ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗΣ τους....

ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΜΙΛΗΣΕ και ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕ κατα την ημερα της γεννήσεως του..

Μπορεί ο καθε καλοπροαίρετος αδελφός να ελέγξει ολα αυτα με τα διαθέσιμα προγράμματα ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ και θα διαπιστώσει το αναφερόμενο και ακολουθο ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....

ο ΗΛΙΟΣ μεσω 3πλης συνόδου με 6 πλανήτες του ηλιακού μας συστήματος ΜΙΛΗΣΕ και ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ επίσης...

ΚΑΛΗ ΦΩΤΙΣΗ ευχομαι να έχουμε ωστε να ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΟΝΗΡΟ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ που θα κανει ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΕΡΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟ 2014 και αναμένεται να ΠΛΑΝΗΣΕΙ και τους ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ.....

jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από Panossl4 Τετ Ιαν 01, 2014 4:38 am

Jm ...εισαι φοβερός....μπράβο ενα κείμενο με σοβαρό περιεχόμενο που θα εχω να το λέω σε πολυ κόσμο...
Panossl4
Panossl4

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Τετ Ιαν 01, 2014 4:43 am

Όταν κοιτάς ψηλά στον ουρανό και βλέπεις να μαζεύονται σύννεφα, παίρνεις ομπρέλα μαζί σου και βρίσκεσαι σε εγρήγορση με το που θα πέσουν οι πρώτες σταγόνες να την ανοίξεις για να σε προστατεύσει. Δεν αναλώνεσαι σε πολυδαίδαλους υπολογισμούς από το κεφάλι σου ούτε ξημεροβραδιάζεσαι συμβουλευόμενος όλα τα μετεωρολογικά δελτία καιρού για την ακριβή ώρα που θα ξεκινήσει η βροχή ή/και το ακριβές σύννεφο που θα βρέξει πάνω από το κεφάλι σου.

Λεω το εξης παράδειγμα. η ΕΜΥ που ειναι και η ΑΡΜΟΔΙΑ  ΑΡΧΗ  ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑΣ εκδίδει  δελτιο  οτι  σήμερα  θα έχουμε  ΑΙΘΡΙΟ ΚΑΙΡΟ  εχοντας  σκοπιμότητα  στην  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ/ΔΕΛΤΙΟ αυτο.....αλλα  ξεκινώντας  η ημέρα  βλέπουμε  ΒΑΡΙΑ ΣΥΝΝΕΦΙΑ που ΕΜΠΕΡΙΚΑ μας  οδηγεί  στο φαινόμενο  της  ΒΡΟΧΗΣ.....οπως επίσης και με ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΠΡΟΓΝΩΣΗΣ ΚΑΙΡΟΥ (τυγχάνει να είμαι και ερασιτέχνης μετεωρολόγος...) απο αυτα που ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ Η ΕΜΥ , καταλήγουμε σε ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, οτι θα βρέξει δηλαδή και τις ΑΚΡΙΒΕΙΣ ΩΡΕΣ...

ΕΡΩΤΩ.....ΘΑ  ΠΑΡΟΥΜΕ  ΟΜΠΡΕΛΑ  ΜΑΖΙ ΜΑΣ  στηριζόμενοι  ΣΤΑ  ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ (ΒΑΡΙΑ  ΣΥΝΝΕΦΙΑ..)   Ή ΘΑ  ΠΟΥΜΕ  ΔΕΝ ΘΑ  ΒΡΕΞΕΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ  Η ΕΜΥ????
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Τετ Ιαν 01, 2014 4:46 am

Amne,raimon,pano,jm
θεωρώ οτι όλα τελείωσαν!O Aντίχριστος δεν εμφανίστηκε το 2012-13που είχε πει ο πατέρας Μάξιμος,ετσί δεν μπορεί και να συμβεί το 2018 η Δευτέρα Παρουσία!ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΝ ΠΡΩΤΑ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ!Συνεπως,για το 2018 είμαι ξεκάθαρος:Δεν θα γίνει τότε!Διοτι είναι μόλις 4 χρόνια αποσταση και τα γεγονότα δεν έχουν καν ξεκινήσει!Τι συζητάμε τώρα;Δεν έχει ξεκινήσει δράση ο Αντίχριστος,δεν έχουν ξεκινήσει δράση οι 2 προφήτες,δεν έχει ξεκινήσει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος,δεν έχει ξεκινήσει τίποτα!Πως συνεπως μιλάμε οτι σε 4 χρόνια τελειώνει ο κόσμος;Πότε θα προλάβουν να συμβουν αυτά;Δεν προλαβαίνουν....

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από student Τετ Ιαν 01, 2014 4:56 am

jm_ac_2018 έγραψε:

ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΜΙΛΗΣΕ και ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕ  κατα  την ημερα  της  γεννήσεως  του..

Μπορεί  ο καθε καλοπροαίρετος  αδελφός  να  ελέγξει  ολα αυτα με τα  διαθέσιμα  προγράμματα ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ και θα διαπιστώσει  το αναφερόμενο και  ακολουθο  ΜΟΝΑΔΙΚΟ  ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....

ο ΗΛΙΟΣ μεσω 3πλης συνόδου με 6 πλανήτες του ηλιακού μας  συστήματος  ΜΙΛΗΣΕ και ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ  επίσης...



Μήπως έχεις κάποιο link για αυτά που ισχυρίζεσαι γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι?

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 5:01 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Ηταν πλάνη τελικά....Τα δάχτυλα δεν πάνε εύκολα πάνω στο πληκτρολόγιο...Ο ουρανός ξαφνικά σκοτείνιασε,μέρα είναι ή νύχτα;Είναι 1η Ιανουαρίου 2014 και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε,δεν παρουσιάστηκε,δεν ήλθεν.Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβει!Είναι πρώτη φορά στην ζωή μου που τόσο πολύ δεν μπορώ να εξηγήσω μία κατάσταση.Ήμουν πεπεισμένος οτι είχα δίκιο,οτι τα πράγματα θα συνέβαιναν ακριβώς όπως τα είχα προβλέψει.Τι πήγε στραβά;Τι δεν έδεσε με τα άλλα;Δεν μπορώ να κατανοήσω τι πραγματικά έχει λάβει μέρος και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε μέσα στο χρονικό περιθώρειο που είχα δώσει...Δεν έχω καμία απολύτως απάντηση,το μυαλό μου δεν πηγαίνει πουθενά.Πήρανε παράταση τα γεγονότα;Δεν είναι τώρα η ώρα του Αντιχρίστου,αλλα αργότερα;Δεν ξέρω!Συνεπως φτάσαμε στην αυλαία.Ενα όμορφο ταξίδι που ξεκίνησε τον Ιούνιο του 2010,συνεχίστηκε το 2011,το 2012 μα και ολόκληρο το 2013 έφτασε στο τέλος του.Κονταροχτυπηθήκαμε,διαφωνήσαμε,ανταλλαξαμε απόψεις,πικράναμε ή στεναχορήσαμε ο ένας τον άλλον,άλλα στο τέλος εσείς είχατε το δίκιο και εγω το άδικο...Εγω απο την μεριά μου εχω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη για όσους με πίστεψαν και πλανήθηκαν,για όσους παρέσυρα στην πλάνη αυτη της σύντομης ελεύσεως του Αντιχρίστου και της Δευτέρας Παρουσίας.Ζητω ένα μεγάλο συγγνώμη και ελπίζω να με συγχωρέσουν όλοι αυτοι που ακολούθησαν τα πιστεύω μου,αλλά θέλω να ξέρουν οτι ήμουν 100% σίγουρος οτι αυτά που έλεγα ήταν αληθινά και πήγαζαν απο τα βάθη της καρδιάς μου,ήταν η αλήθεια μου για 3,5 χρόνια...Συγγνώμη,ένα μεγάλο συγγνώμη!
Η επόμενη μέρα τώρα:Τι γίνεται απο εδω και πέρα;Πότε εμφανίζεται ο Αντίχριστος και πότε έρχεται το τέλος του κόσμου;Η απάντηση είναι μία:δεν ξέρω!Δεν ξέρω απολύτως τίποτα!Πέφτει το απόλυτο σκοτάδι πάνω στο θέμα αυτο!Δεν μπορώ να υπολογίσω ουτε να πάρω θέση για το πότε...Πλέον απο σήμερα ισχύει το ''Περι δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς γνωρίζει''....Το μόνο σίγουρο είναι ένα:Η ζωή συνεχίζεται,δεν διακόπτεται στο 2018,συνεχίζεται κανονικά.

τετοιο τρολλαρισμα που τους εκαμες με το καρμπον ποστ σου στο phorum.gr δεν εχει ξαναγινει
ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΧΑΡΗΚΑΝ ΠΟΥ Η ΖΩΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ 2018...
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ....σε συγχαρηκαν ολοι Γιωργο....χαχαχαχαχαχα...δεν ειναι φοβερο?  Laughing 
τι περιμενα? οσοι επιτιθονται στον πατερα Μαξιμο και σε εμας....βρηκαν αγαλλιαση απο ενα κειμενο σου και νομιζουν οτι κατεχουν την αληθεια...ε ρε τι τους περιμενει ομως!!! ΕΤΣΙ ΘΑ ΧΑΡΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΟΙ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ...ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΕΝΑ ΓΕΩΡΓΙΕ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 5:02 am

raimon έγραψε:Αφού Γιώργο λες <<Περί δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς γνωρίζει>> πως λες μετά <<Η ζωή συνεχίζεται,δεν διακόπτεται στο 2018,συνεχίζεται κανονικά;>>

Όταν λες δεν ξέρεις πότε θα γίνει, το ίδιο δεν πρέπει και να αποκλείεις και κάποια ημερομηνία, και εφόσον ο π. Μάξιμος έχει αποκρυπτογραφήσει και αναλύσει χωρία που γνωρίζουμε και στοχεύουν το 2018 άρα είναι πολύ πιθανόν και να γίνει το 2018 το τέλος.

Και το ότι δεν έχει εμφανιστεί ο αντίχριστος μέχρι στιγμής αυτό δεν έχει καμία απολύτως σημασία.
ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ..ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΕ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ...ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΕΥΣΗΜΑ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Τετ Ιαν 01, 2014 5:04 am

student έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:

ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΜΙΛΗΣΕ και ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕ  κατα  την ημερα  της  γεννήσεως  του..

Μπορεί  ο καθε καλοπροαίρετος  αδελφός  να  ελέγξει  ολα αυτα με τα  διαθέσιμα  προγράμματα ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ και θα διαπιστώσει  το αναφερόμενο και  ακολουθο  ΜΟΝΑΔΙΚΟ  ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....

ο ΗΛΙΟΣ μεσω 3πλης συνόδου με 6 πλανήτες του ηλιακού μας  συστήματος  ΜΙΛΗΣΕ και ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ  επίσης...



Μήπως έχεις κάποιο link για αυτά που ισχυρίζεσαι γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι?


1. 21/6/1983 τριπλη ΣΥΝΟΔΟΣ αλλα και ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ , ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ , ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ του ΗΛΙΟΥ δηλαδη με τους 3 μακρινότερους πλανήτες ..

2. 20/8/2010 διπλη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ μερική ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

3. 20/7/1997 μονη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ εκτος ευθυγράμμισης (αρκετες μοιρες..) ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

4. 17/5/1969 διπλη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ μερικη ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

5. 17/4/1955 διπλη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ μερικη ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

6. 17/3/1941 διπλη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ μερικη ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

7. 17/2/1928 μονη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ χωρις εθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

8. 17/1/1914 μονη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ μερικη ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

9. 20/12/1900 μονη συνοδος ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ χωρις εθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ

10. 21/6/1982 ΜΕΡΙΚΗ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ χωρις ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ ΜΕΡΙΚΗ ευθυγράμμιση ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ


http://www.solarsystemscope.com/

--->βλέπουμε οτι ΜΟΝΟΝ ΣΤΙΣ 21-6-1983 ΣΥΝΕΒΗ Η 3ΠΛΗ ΣΥΝΟΔΟΣ ΠΛΗΡΗΣ ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗΣ ΗΛΙΟΥ ΜΕ ΤΟΥΣ 3 ΜΑΚΡΙΝΟΤΕΡΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ (ΠΛΟΥΤΩΝΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΟΥΡΑΝΟΣ) ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΠΛΗΣΙΕΣΤΕΡΩΝ ΠΛΑΝΗΤΩΝ ΚΡΟΝΟΣ-ΓΗ-ΔΙΑΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ....



στο διάστημα 18-21/6/1983 φαίνεται οτι γίνεται ΟΛΙΚΗ ΕΚΛΕΙΨΗ ΗΛΙΟΥ στον πλανητη ΟΥΡΑΝΟ....και επικρατεί σκοτάδι...σε άλλες συνόδους με τον ΔΙΑ ή και τον ΚΡΟΝΟ (αυτοι ειναι οι μεγαλύτεροι πλανητες και προκαλουν ολικες εκλείψεις ηλίου) φαίνεται οτι λαμβάνει φως εξ ανακλασεως απο αλλους πλανήτες κατι που δεν συμβαίνει το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ...


η γέννηση του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ προκαλεί μεσω των ΠΛΑΝΗΤΙΚΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΣΚΟΤΑΔΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...!!!!
καντε visit planet στον ΟΥΡΑΝΟ για να το δειτε!!!! εκπληκτικο!!!!

http://www.solarsystemscope.com/
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 5:17 am

ειμαι στον πλανητη ουρανο..21 ιουνιου 1983..τι εννοεις visit planet..που το βρισκω αυτο Γιαννη?
space view λεει..απο κατω structure..απο κατω basic info κι απο κατω go back...που παω ακριβως? πες μου λιγο σε παρακαλω!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από student Τετ Ιαν 01, 2014 6:16 am

jm_ac_2018 έγραψε:
student έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:

ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΜΙΛΗΣΕ και ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΣΕ  κατα  την ημερα  της  γεννήσεως  του..

Μπορεί  ο καθε καλοπροαίρετος  αδελφός  να  ελέγξει  ολα αυτα με τα  διαθέσιμα  προγράμματα ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ και θα διαπιστώσει  το αναφερόμενο και  ακολουθο  ΜΟΝΑΔΙΚΟ  ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ.....

ο ΗΛΙΟΣ μεσω 3πλης συνόδου με 6 πλανήτες του ηλιακού μας  συστήματος  ΜΙΛΗΣΕ και ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ  επίσης...



Μήπως έχεις κάποιο link για αυτά που ισχυρίζεσαι γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι?


1.  21/6/1983   τριπλη ΣΥΝΟΔΟΣ  αλλα και  ΠΛΗΡΗΣ  ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΗ  ΗΛΙΟΥ-ΓΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ , ΗΛΙΟΥ-ΔΙΑ-ΟΥΡΑΝΟΥ , ΗΛΙΟΥ-ΚΡΟΝΟΥ-ΠΛΟΥΤΩΝΑ του ΗΛΙΟΥ δηλαδη με  τους 3  μακρινότερους  πλανήτες ..
http://www.solarsystemscope.com/

Συγνώμη που δεν καταλαβαίνω αλλά πήγα στο λινκ και έβαλα την ημερομηνία και δεν βρίσκω κάπου να γράφει αυτά που λες. Βλέπω τη θέση των πλανητών τότε αλλά δεν είμαι αστρονόμος για να δω αυτές τις ευθυγραμμίσεις. Δεν υπάρχει κάποια αναφορά κάπου σε αυτές τις συνόδους? Αν είναι κάτι τόσο σπάνιο και συγκλονιστικό όπως λες δεν θα πρέπει να αναφέρεται και κάπου στο διαδίκτυο? Κάποιο αστρονομικό άρθρο, κάποιο αστρολογικό άρθρο, έστω κάποιο άρθρο εφημερίδας? Γιατί δεν μπορώ να βρω κάτι και γιατί μου έβαλες το λινκ από μια αστρονομική εφαρμογή? για να το βρω μόνος μου? Δεν υπάρχει κάποια άλλη αναφορά? Τα συμπεράσματα που γράφεις είναι δικά σου κοιτώντας την εικόνα από το λινκ?

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 6:45 am

η γέννηση του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ προκαλεί μεσω των ΠΛΑΝΗΤΙΚΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΣΚΟΤΑΔΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ...!!

ΓΙΑΥΤΟ  ΛΕΓΕΤΑΙ ΥΙΟΣ ΤΟΥ ΣΚΟΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ(ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑΤΟΣ!!!)
ΘΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ....ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ MERRY CHRISTMAS!!!
ME TO ΒΟΥΛΩΜΑ/ΧΑΡΑΓΜΑ/ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΨΥΧΗ ΣΟΥ!!!!
ΜΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΔΥΟΜΕΝΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 7:01 am

Ήταν πλάνη τελικά... 161cm0o

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από amnos Τετ Ιαν 01, 2014 7:11 am

jm_ac_2018 έγραψε:Λεω το εξης παράδειγμα. η ΕΜΥ που ειναι και η ΑΡΜΟΔΙΑ  ΑΡΧΗ  ΜΕΤΕΩΡΟΛΟΓΙΑΣ εκδίδει  δελτιο  οτι  σήμερα  θα έχουμε  ΑΙΘΡΙΟ ΚΑΙΡΟ  εχοντας  σκοπιμότητα  στην  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ/ΔΕΛΤΙΟ αυτο.....αλλα  ξεκινώντας  η ημέρα  βλέπουμε  ΒΑΡΙΑ ΣΥΝΝΕΦΙΑ που ΕΜΠΕΡΙΚΑ μας  οδηγεί  στο φαινόμενο  της  ΒΡΟΧΗΣ.....οπως  επίσης και με  ΜΕΛΕΤΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΝ  ΜΟΝΤΕΛΩΝ ΠΡΟΓΝΩΣΗΣ  ΚΑΙΡΟΥ (τυγχάνει να είμαι και ερασιτέχνης μετεωρολόγος...) απο  αυτα που ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ Η ΕΜΥ , καταλήγουμε σε  ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ, οτι θα  βρέξει  δηλαδή και τις  ΑΚΡΙΒΕΙΣ  ΩΡΕΣ...

ΕΡΩΤΩ.....ΘΑ  ΠΑΡΟΥΜΕ  ΟΜΠΡΕΛΑ  ΜΑΖΙ ΜΑΣ  στηριζόμενοι  ΣΤΑ  ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ (ΒΑΡΙΑ  ΣΥΝΝΕΦΙΑ..)   Ή ΘΑ  ΠΟΥΜΕ  ΔΕΝ ΘΑ  ΒΡΕΞΕΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΙ  Η ΕΜΥ????

Όταν ξεκινήσουν να πέφτουν οι πρώτες ψιχάλες, θα δικαιωθούν καταρχήν αυτοί που προνόησαν να πάρουν ομπρέλα μαζί τους όταν έβλεπαν ότι έκανε ακόμα συννεφιά με απειλητικές τάσεις και τώρα έχουν τη δυνατότητα ν'ανοίξουν την ομπρέλα για να προστατευτούν. Γιατί σε τι θα ωφελήσει το να γνωρίζεις την στιγμή ακριβώς που θα βρέξει, έχοντας όμως αμελήσει να προμηθευτείς ομπρέλα για να σε προστατέψει την ώρα της βροχής; Την επιστροφή του Βασίλη την αναμένουμε ακριβώς για να ξεσκεπάσει αυτή την κακόβουλη σκοπιμότητα των "έγκριτων επίσημων χλιαρών" μετεωρολόγων να καθησυχάζουν και να κοιμίζουν τον κόσμο με αόριστες αγαπολογίες κενές νοημάτων που τρέφουν το θηρίο μιας άπιστης και μοιχαλίδας γενιάς.

Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι όμως τη δυνατότητα ενημέρωσης από τα τεχνολογικά μέσα (tv/pc). Το "μειονέκτημά" των πτωχών και απονήρευτων είναι ότι το αισθητήριό τους περιορίζεται στην περιρέουσα ατμόσφαιρα και τα "πρωτόγονα" υπολογιστικά μέσα. Το πλεονέκτημά τους είναι ότι απαλλαγμένοι από το αίσθημα (τεχνολογικής) υπεροχής, βιώνουν τις καθημερινές τους αδυναμίες και στρέφονται με φυσικότητα και απλότητα στην πηγή της Αλήθειας, η οποία θα τους οδηγήσει τον ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙΡΟ (προς ψυχική τους ωφέλεια) σε φωτισμό του νου και αναγνώριση των γνήσιων "μετεωρολόγων".


Έχει επεξεργασθεί από τον/την amnos στις Πεμ Ιαν 02, 2014 11:22 am, 1 φορά
amnos
amnos

Αριθμός μηνυμάτων : 1146
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 7:14 am

ΦΙΛΕ ΑΜΝΕ...Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΦΩΤΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΑΥΤΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΙΤΕ ΟΧΙ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από student Τετ Ιαν 01, 2014 7:33 am

Τι εβαλες τώρα φίλε μου? Υποτίθεται ότι αυτό δείχνει κάτι? Δεν σου φαίνεται περίεργο ότι σε όλο το ιντερνετ δεν υπάρχει ούτε μια αναφορά για συνόδους και ευθυγραμμίσεις σε εκείνη την ημερομηνία?

Κοίτα για παράδειγμα εδώ.

http://www.astrology.com.pl/transits/1983/

Υπάρχουν ΟΛΑ τα αστρονομικά συμβάντα ανά ημέρα ώστε οι αστρολόγοι να κάνουν τα δικά τους. Αναφέρονται όλες οι σύνοδοι ακόμα και μεταξύ δύο πλανητών ανά ημέρα. Και για την επίμαχη μέρα το μόνο που αναφέρεται είναι

21.06.1983 h.22:59: Saturn sextile Neptune
21.06.1983 h.23:08: Sun ingres Cancer

Που είναι λοιπόν αυτά που λέτε? Αλίμονο αν εν έτει 2014 δεν μπορούμε να στηρίξουμε επιστημονικά ένα αστρονομικό γεγονός και μάλιστα τόσο συγκλονιστικό. ΕΝΑ λινκ βρε παιδιά. ΜΙΑ αναφορά σε αυτές τις συνόδους.

Κοίτα και εδώ

http://en.wikipedia.org/wiki/Conjunction_%28astronomy%29#Notable_conjunctions

Αναφέρονται όλες οι αξιοσημείωτες σύνοδοι (στις οποίες συμπεριλαμβάνονται και οι ευθυγραμμίσεις) και δεν υπάρχει καμία αναφορά στο 1983. Μπορείς να δεις για παράδειγμα τη σπανιότατη σύνοδο του Μαίου 2000 αλλά για το 1983 τίποτα.

Ακόμα και τραβηγμένες θεωρίες που εμφανίστηκαν εκείνη την περίοδο για το 1982-1984 και ασχολούνταν με τα αστρονομικά φαινόμενα δεν αναφέρουν τίποτα για 21/6.

Κοίτα για παράδειγμα εδώ

http://www.lightshift.com/Inspiration/grand.html

Μέχρι και βιβλία είχαν γραφεί για τη μεγάλη σύνοδο του 1982 η οποία όμως αποδείχθηκε ότι δεν έγινε ποτέ. Το μόνο που αναφέρεται για το 1983 είναι μια σχετικά κοντινή απόσταση κάποιων πλανητών και κάποιες ΣΧΕΔΟΝ (approximate - κατά προσέγγιση) ευθυγραμμίσεις. Ακόμα και αυτές γίνονται 25/5 και λογίζονται ασήμαντες.

Δεν μπορεί. Κάτι καλύτερο θα υπάρχει απλά δεν μπορώ εγώ να το βρω. Γι αυτό ζητάω βοήθεια στην τεκμηρίωση αυτών που ισχυρίζεστε. Εστω και στοιχειώδη τεκμηρίωση.

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από Efimeros Τετ Ιαν 01, 2014 8:08 am

Ηταν πλάνη τελικά....Τα δάχτυλα δεν πάνε εύκολα πάνω στο πληκτρολόγιο...Ο ουρανός ξαφνικά σκοτείνιασε,μέρα είναι ή νύχτα;Είναι 1η Ιανουαρίου 2014 και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε,δεν παρουσιάστηκε,δεν ήλθεν.Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβει!Είναι πρώτη φορά στην ζωή μου που τόσο πολύ δεν μπορώ να εξηγήσω μία κατάσταση.Ήμουν πεπεισμένος οτι είχα δίκιο,οτι τα πράγματα θα συνέβαιναν ακριβώς όπως τα είχα προβλέψει.Τι πήγε στραβά;Τι δεν έδεσε με τα άλλα;Δεν μπορώ να κατανοήσω τι πραγματικά έχει λάβει μέρος και ο Αντίχριστος δεν εμφανίστηκε μέσα στο χρονικό περιθώρειο που είχα δώσει...Δεν έχω καμία απολύτως απάντηση,το μυαλό μου δεν πηγαίνει πουθενά.Πήρανε παράταση τα γεγονότα;Δεν είναι τώρα η ώρα του Αντιχρίστου,αλλα αργότερα;Δεν ξέρω!Συνεπως φτάσαμε στην αυλαία.Ενα όμορφο ταξίδι που ξεκίνησε τον Ιούνιο του 2010,συνεχίστηκε το 2011,το 2012 μα και ολόκληρο το 2013 έφτασε στο τέλος του.Κονταροχτυπηθήκαμε,διαφωνήσαμε,ανταλλαξαμε απόψεις,πικράναμε ή στεναχορήσαμε ο ένας τον άλλον,άλλα στο τέλος εσείς είχατε το δίκιο και εγω το άδικο...Εγω απο την μεριά μου εχω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη για όσους με πίστεψαν και πλανήθηκαν,για όσους παρέσυρα στην πλάνη αυτη της σύντομης ελεύσεως του Αντιχρίστου και της Δευτέρας Παρουσίας.Ζητω ένα μεγάλο συγγνώμη και ελπίζω να με συγχωρέσουν όλοι αυτοι που ακολούθησαν τα πιστεύω μου,αλλά θέλω να ξέρουν οτι ήμουν 100% σίγουρος οτι αυτά που έλεγα ήταν αληθινά και πήγαζαν απο τα βάθη της καρδιάς μου,ήταν η αλήθεια μου για 3,5 χρόνια...Συγγνώμη,ένα μεγάλο συγγνώμη!
Η επόμενη μέρα τώρα:Τι γίνεται απο εδω και πέρα;Πότε εμφανίζεται ο Αντίχριστος και πότε έρχεται το τέλος του κόσμου;Η απάντηση είναι μία:δεν ξέρω!Δεν ξέρω απολύτως τίποτα!Πέφτει το απόλυτο σκοτάδι πάνω στο θέμα αυτο!Δεν μπορώ να υπολογίσω ουτε να πάρω θέση για το πότε...Πλέον απο σήμερα ισχύει το ''Περι δε της ημέρας εκείνης και ώρας ουδείς γνωρίζει''....Το μόνο σίγουρο είναι ένα:Η ζωή συνεχίζεται,δεν διακόπτεται στο 2018,συνεχίζεται κανονικά.

Φίλε Γεώργιε, η πίκρα είναι εμφανής στο κείμενό σου, επίτρεψέ μου όμως να σου πώ... κάνε την πίκρα σου χαρά! Δες το ταξίδι των 3.5 χρόνων σου εποικοδομητικά. Μην επιτρέψεις σε τίποτε να σε καταπιεί ξανά τόσο ολοκληρωτικά, όσο η πρόσφατη εσχατολογική σου ενασχόληση. Κάνε σχέδια για το 2014 που μόλις μπήκε, κάνε σχέδια για το 2018 και για το 2020 και για το 2050. Λες "πλάνη" στα γραφόμενά σου και ναι μπορεί να ήταν πλάνη, αλλά και τί μ' αυτό; Μπόρεσες και μπορείς να την αφήσεις πίσω σου μόλις τα στοιχεία δεν ταίριαζαν. Το θαυμάζω αυτό. Σε θαυμάζω και (σε) χαίρομαι που δεν προσπαθείς να βρεις νέα δεδομένα, να ταιριάξεις τα αταίριαστα. Είναι δύναμη να μπορείς να πεις "γράψε λάθος", να μπορείς να μάθεις απ' το λάθος και ν' αλλάξεις ζωή. Σου εύχομαι (και σε όλους στο φόρουμ) ευτυχισμένο το 2014, μακριά από τα άσχημα όνειρα των τελευταίων ετών. Ο Θεός είναι χαρά και αγάπη. Χαίρετε!

Efimeros

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Ημερομηνία εγγραφής : 11/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 11:15 am

ΠΛΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΜΗ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ ΤΟ 2018..
ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΕΡΕΥΝΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 11:16 am

student έγραψε:Τι εβαλες τώρα φίλε μου? Υποτίθεται ότι αυτό δείχνει κάτι? Δεν σου φαίνεται περίεργο ότι σε όλο το ιντερνετ δεν υπάρχει ούτε μια αναφορά για συνόδους και ευθυγραμμίσεις σε εκείνη την ημερομηνία?

Κοίτα για παράδειγμα εδώ.

http://www.astrology.com.pl/transits/1983/

Υπάρχουν ΟΛΑ τα αστρονομικά συμβάντα ανά ημέρα ώστε οι αστρολόγοι να κάνουν τα δικά τους. Αναφέρονται όλες οι σύνοδοι ακόμα και μεταξύ δύο πλανητών ανά ημέρα. Και για την επίμαχη μέρα το μόνο που αναφέρεται είναι

21.06.1983 h.22:59: Saturn sextile Neptune
21.06.1983 h.23:08: Sun ingres Cancer

Που είναι λοιπόν αυτά που λέτε? Αλίμονο αν εν έτει 2014 δεν μπορούμε να στηρίξουμε επιστημονικά ένα αστρονομικό γεγονός και μάλιστα τόσο συγκλονιστικό. ΕΝΑ λινκ βρε παιδιά. ΜΙΑ αναφορά σε αυτές τις συνόδους.

Κοίτα και εδώ

http://en.wikipedia.org/wiki/Conjunction_%28astronomy%29#Notable_conjunctions

Αναφέρονται όλες οι αξιοσημείωτες σύνοδοι (στις οποίες συμπεριλαμβάνονται και οι ευθυγραμμίσεις) και δεν υπάρχει καμία αναφορά στο 1983. Μπορείς να δεις για παράδειγμα τη σπανιότατη σύνοδο του Μαίου 2000 αλλά για το 1983 τίποτα.

Ακόμα και τραβηγμένες θεωρίες που εμφανίστηκαν εκείνη την περίοδο για το 1982-1984 και ασχολούνταν με τα αστρονομικά φαινόμενα δεν αναφέρουν τίποτα για 21/6.

Κοίτα για παράδειγμα εδώ

http://www.lightshift.com/Inspiration/grand.html

Μέχρι και βιβλία είχαν γραφεί για τη μεγάλη σύνοδο του 1982 η οποία όμως αποδείχθηκε ότι δεν έγινε ποτέ. Το μόνο που αναφέρεται για το 1983 είναι μια σχετικά κοντινή απόσταση κάποιων πλανητών και κάποιες ΣΧΕΔΟΝ (approximate - κατά προσέγγιση) ευθυγραμμίσεις. Ακόμα και αυτές γίνονται 25/5 και λογίζονται ασήμαντες.

Δεν μπορεί. Κάτι καλύτερο θα υπάρχει απλά δεν μπορώ εγώ να το βρω. Γι αυτό ζητάω βοήθεια στην τεκμηρίωση αυτών που ισχυρίζεστε. Εστω και στοιχειώδη τεκμηρίωση.

ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΣ ΑΠΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ..ΑΛΛΗ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ 1983 !!!
ΜΟΝΟ Η 21η ΙΟΥΝΙΟΥ

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από student Τετ Ιαν 01, 2014 11:40 am

xristoforos έγραψε:
ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΣ ΑΠΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ..ΑΛΛΗ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΟΔΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ 1983 !!!
ΜΟΝΟ Η 21η ΙΟΥΝΙΟΥ

Βρε μάτια μου τι να διαπιστώσω από την εικόνα? Ετσι διαπιστώνονται οι σύνοδοι πλανητών? Από μια εικόνα? Πως μας φαίνεται με το μάτι?
Δεν καταλαβαίνεις ότι ΔΕΝ υπάρχει σύνοδος εκείνη τη μέρα? Μην αναπαράγεις πράγματα που είναι αστήρικτα. Κακό κάνεις στην αξιοπιστία σας.

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 1:04 pm

εσυ καταλαβαινεις οτι δε γινεται ΣΥΝΟΔΟΣ εκεινη την ημερα
απο τη μερια μου,καταλαβαινω οτι γινονται πολλες και μεγαλες...
ο καθενας οτι θελει βλεπει..σε αυτο συμφωνουμε!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ήταν πλάνη τελικά... Empty Απ: Ήταν πλάνη τελικά...

Δημοσίευση από student Τετ Ιαν 01, 2014 1:31 pm

xristoforos έγραψε:εσυ καταλαβαινεις οτι δε γινεται ΣΥΝΟΔΟΣ εκεινη την ημερα
απο τη μερια μου,καταλαβαινω οτι γινονται πολλες και μεγαλες...
ο καθενας οτι θελει βλεπει..σε αυτο συμφωνουμε!

Μάλιστα. Κάναμε και την επιστήμη της αστρονομίας "όπως το βλέπει ο καθένας". Ευχαριστώ χριστόφορε που μου δείχνεις τον τρόπο που βγάζεις συμπερασματα και αναπτύσσεις θεωρίες.

Καλή χρονιά να χουμε

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης