ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μοναχος Μάξιμος

+10
Thereaper
student
orthodoxos
raimon
Θεόδωρος
laste
FirstLast
xristoforos
Γιώργοςκπ
jm_ac_2018
14 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Δευ Δεκ 30, 2013 1:39 pm

Γιάννη να σου πω τι θα πει ο πατέρας Μάξιμος στην κοπή της πίτας; θα πει ότι πολλά λέγονται για πολλούς υποψήφιους αντίχριστους όχι μόνο ένα πρόσωπο αλλά κανείς δεν έχει δείξει σημεία που να μαρτυρούν ποιός είναι, θα πει δεν πιστεύω να είναι κανείς από αυτούς και ότι για διαφόρους λόγους (δεν ξέρω αν θα τους αναφέρει) δεν έκανε την εμφάνιση ο αντίχριστος ακόμα δυναμικά, και για τον απλούστατο λόγο ότι δεν άρχισαν ακόμα τα γεγονότα και έχουν μείνει πίσω για κάποιους λόγους που ο Θεός δεν επέτρεψε όπως τα έχουμε προβλέψει εμείς, εφόσον ισχύσει το 2018 ανάλογα με την κολόβωση των ημερών θα αρχίσουν ξαφνικά και τα γεγονότα, αυτά πιστεύω περίπου θα πει.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Δευ Δεκ 30, 2013 1:45 pm

Ναι,αλλα το οτι έχει γράψει για "ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΤΟ 2013 αλλιως μπορεί να χαρακτηριστεί "ψευδοπροφήτης" " ειναι πολύ ΚΡΙΣΙΜΟ κατα την γνώμη μου.....Ισως πάρει καποια ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ μεχρι τότε και τα δει διαφορετικά τα πράγματα....θα δούμε...
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Δευ Δεκ 30, 2013 1:58 pm

jm_ac_2018 έγραψε:Ναι,αλλα το οτι έχει  γράψει  για  "ΕΜΦΑΝΙΣΗ  ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΤΟ 2013  αλλιως  μπορεί να  χαρακτηριστεί "ψευδοπροφήτης" "  ειναι  πολύ ΚΡΙΣΙΜΟ κατα την  γνώμη  μου.....Ισως  πάρει  καποια  ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ  μεχρι τότε  και  τα  δει  διαφορετικά  τα πράγματα....θα  δούμε...
Και τι για να μην θεωρηθεί ψευδοπροφήτης θα αναγκαστεί να πει ένα όνομα χωρίς να είναι σίγουρος; αποκλείετε αυτό να το κάνει.
καταρχήν κανείς δεν μπορεί να τον πει ψευδοπροφήτη, γιατί το έχει πει ο π. Μάξιμος ότι, δεν είμαι προφήτης και δεν είναι προφητείες αυτά που λεω, αλλά μελέτη από την γραφή και τους πατέρες, άρα αν δεν γίνουν έτσι τα πράγματα δεν σημαίνει ότι είναι ψευδοπροφήτης αλλά κάποια λάθος ερμηνεία στην μελέτη του, κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει τον π. Μάξιμο για τίποτα, αυτοί που λένε ότι δεν θα γίνουν έτσι τα πράγματα τότε ας επισημάνουν τα λάθει πριν περάσουν οι ημερομηνίες όχι κατόπιν.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Τρι Δεκ 31, 2013 4:35 am

Και τι για να μην θεωρηθεί ψευδοπροφήτης θα αναγκαστεί να πει ένα όνομα χωρίς να είναι σίγουρος; αποκλείετε αυτό να το κάνει.
καταρχήν κανείς δεν μπορεί να τον πει ψευδοπροφήτη, γιατί το έχει πει ο π. Μάξιμος ότι, δεν είμαι προφήτης και δεν είναι προφητείες αυτά που λεω, αλλά μελέτη από την γραφή και τους πατέρες, άρα αν δεν γίνουν έτσι τα πράγματα δεν σημαίνει ότι είναι ψευδοπροφήτης αλλά κάποια λάθος ερμηνεία στην μελέτη του, κανείς δεν μπορεί να τον κατηγορήσει τον π. Μάξιμο για τίποτα, αυτοί που λένε ότι δεν θα γίνουν έτσι τα πράγματα τότε ας επισημάνουν τα λάθει πριν περάσουν οι ημερομηνίες όχι κατόπιν

O πατέρας Μάξιμος επαναλαμβάνει οπου σταθει και όπου βρεθεί οτι δεν λέει τίποτα απο τον εαυτό του αλλα οτι όλα είναι μέσα απο την Αγία Γραφή και τους Πατέρες της Εκκλησίας μας,συν οτι είχε φώτιση Θεου οταν συνέγραφε τα βιβλία του....Η σημερινή μέρα έχει απομείνει για να διαπιστώσουμε αν έχει πέσει σε πλάνη ή όχι,και τότε τι θα πει;Οτι επεσε σε πλάνη η Αγία Γραφή και οι Πατέρες της Εκκλησίας;Η μήπως πρέπει να παραδεχτεί οτι ουτε φωτιση Θεού είχε,ουτε σωστή έρευνα στις Γραφές έκανε...Αναμένουμε.....

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από student Τρι Δεκ 31, 2013 5:02 am

jm_ac_2018 έγραψε:
raimon έγραψε:Όπως θέλεις Γιάννη.
Τον ενημέρωσες όμως τον πατέρα Μάξιμο για τις εξελίξεις περί των προφητών και ποιοι είναι να δούμε τι θα πει; οχι μόνο στα φόρουμ.

εχει  ενημερωθει για  τον SNOWDEN  και  περιμένουμε  την ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ  του.....ειμαστε  εν  αναμονή....

Δεν νομίζω να σε ρώτησε αυτό ο raimon. Η ερώτηση είναι απλή και ξεκάθαρη. Τον ενημέρωσες ότι εσύ και ο Βλάχος είστε οι δυο μάρτυρες της Αποκάλυψης? Αν ναι, τί είπε? Αν όχι (όπως και φαίνεται αφού υπεκφεύγεις στην ερώτηση του raimon) γιατί?

student

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τρι Δεκ 31, 2013 7:19 am

αν ειναι 3 οι προφητες και οι 2 απο τους 3 θα μαρτυρησουν.....τοτε μετα απο αυτο που εγραψε ο Στεφανος για χακινγκ της σελιδας...το μυαλο μου παει και σε αυτον!!!
υποψηφιος για τριτος προφητης βεβαια ειναι και ο Βασιλης!!!!!!
θεωρω μεγαλη ευλογια να μιλαω με εσχατολογικα προσωπα.....και γιατι να μου κανει εμενα του αμαρτωλου τετοια τιμη ο Θεος??

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τρι Δεκ 31, 2013 7:21 am

οι ψευδοπροφητες/ψευδοχριστοι (ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ) σιγουρα δε θα ειναι Ελληνες....!!!!!
οι προφητες θα ειναι Ελληνες τελικα....και παλι η Ελλας θα σωσει τον κοσμο! (τους καλοπροαιρετους κατοικους της γης εννοω παντα)

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τρι Δεκ 31, 2013 11:17 am

Very Happy scratch 
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Γιώργοςκπ Τρι Δεκ 31, 2013 11:22 am

Είδες η Ελλάδα;Απο εδω ξεκινάνε και εδω τελειώνουν όλα!

Γιώργοςκπ

Αριθμός μηνυμάτων : 871
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τρι Δεκ 31, 2013 11:46 am

Γιώργοςκπ έγραψε:Είδες η Ελλάδα;Απο εδω ξεκινάνε και εδω τελειώνουν όλα!
κοιτιδα του πολιτισμου...ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από amnos Τρι Δεκ 31, 2013 3:35 pm

Γιώργοςκπ έγραψε:Είδες η Ελλάδα;Απο εδω ξεκινάνε και εδω τελειώνουν όλα!

Από την αρχαία Βαβυλώνα και το Ισραήλ ξεκίνησαν και στην νέα Βαβυλώνα και το Ισραήλ θα παιχτούν οι τελευταίες πράξεις του δράμματος. Πλυν όμως:
κατά Ιωάννη κεφ12 έγραψε:20 ῏Ησαν δέ τινες ῞Ελληνες ἐκ τῶν ἀναβαινόντων ἵνα προσκυνήσωσιν ἐν τῇ ἑορτῇ.

21 οὗτοι οὖν προσῆλθον Φιλίππῳ τῷ ἀπὸ Βηθσαϊδὰ τῆς Γαλιλαίας, καὶ ἠρώτων αὐτὸν λέγοντες· κύριε, θέλομεν τὸν ᾿Ιησοῦν ἰδεῖν.

22 ἔρχεται Φίλιππος καὶ λέγει τῷ ᾿Ανδρέᾳ, καὶ πάλιν ᾿Ανδρέας καὶ Φίλιππος λέγουσι τῷ ᾿Ιησοῦ·

23 ὁ δὲ ᾿Ιησοῦς ἀπεκρίνατο αὐτοῖς λέγων· ἐλήλυθεν ἡ ὥρα ἵνα δοξασθῇ ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου.

24 ἀμὴν ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ἐὰν μὴ ὁ κόκκος τοῦ σίτου πεσὼν εἰς τὴν γῆν ἀποθάνῃ, αὐτὸς μόνος μένει· ἐὰν δὲ ἀποθάνῃ, πολὺν καρπὸν φέρει.

25 ὁ φιλῶν τὴν ψυχὴν αὐτοῦ ἀπολέσει αὐτήν, καὶ ὁ μισῶν τὴν ψυχὴν αὐτοῦ ἐν τῷ κόσμῳ τούτῳ, εἰς ζωὴν αἰώνιον φυλάξει αὐτήν.

26 ἐὰν ἐμοὶ διακονῇ τις, ἐμοὶ ἀκολουθείτω, καὶ ὅπου εἰμὶ ἐγώ, ἐκεῖ καὶ ὁ διάκονος ὁ ἐμὸς ἔσται· καὶ ἐάν τις ἐμοὶ διακονῇ, τιμήσει αὐτὸν ὁ πατήρ.
Ο διαχρονικός Λόγος του Κυρίου διαπερνάει 2 χιλιετίες με αμέτρητους Έλληνες μάρτυρες ομολογητές, θεματοφύλακες της Ορθόδοξης Πίστης και ασφαλώς (αγιοπατερικά βεβαιωμένο) θα υπάρξουν τέτοιοι ΚΑΙ στα έσχατα χρόνια. ΑΝ τελικά οι δυο μάρτυρες της Αποκάλυψης ΔΕΝ είναι ο Ηλίας και ο Ενώχ αυτοπροσώπως αλλά "εν πνεύματί των", τότε η πιθανότητα αυτοί να είναι Έλληνες είναι αρκετά ισχυρή. Το μόνο βέβαιο είναι ότι κατά την περίοδο που θα κληθούν ν'αναλάβουν δράση, θα καταληφθούν σε τέτοιο βαθμό από το Άγιο Πνεύμα που θα μιλάνε άπταιστα οποιαδήποτε γλώσσα χρειαστεί να μιλήσουν, ακόμη κι αν πρωτύτερα δεν ήταν καλοί χειριστές ούτε καν της μητρικής τους γλώσσας.
κατά Ματθαίον κεφ10 έγραψε:18 καὶ ἐπὶ ἡγεμόνας δὲ καὶ βασιλεῖς ἀχθήσεσθε ἕνεκεν ἐμοῦ εἰς μαρτύριον αὐτοῖς καὶ τοῖς ἔθνεσιν.

19 ὅταν δὲ παραδώσωσιν ὑμᾶς, μὴ μεριμνήσητε πῶς ἢ τί λαλήσετε· δοθήσεται γὰρ ὑμῖν ἐν ἐκείνῃ τῇ ὥρᾳ τί λαλήσετε.

20 οὐ γὰρ ὑμεῖς ἐστε οἱ λαλοῦντες, ἀλλὰ τὸ Πνεῦμα τοῦ πατρὸς ὑμῶν τὸ λαλοῦν ἐν ὑμῖν.
amnos
amnos

Αριθμός μηνυμάτων : 1146
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τρι Δεκ 31, 2013 4:31 pm

ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΛΛΑΔΑ....
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ!!!!!! ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΔΙΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΩΣ!!!! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ..ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 1:46 am

xristoforos έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΛΛΑΔΑ....
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ!!!!!! ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΔΙΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΩΣ!!!! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ..ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ!!!
Στον πατέρα Μάξιμο το είπατε ότι τον αντίχριστο μπορεί να μην τον βρήκες αλλά εμείς τους προφήτες τους βρήκαμε, δεν πρέπει να το μάθει μέχρι την κοπή της πίτας;  πείτε το στον π. Μάξιμο και αν το παραδεχτεί θα το παραδεχτώ και εγώ ο άπιστος Θωμάς, αυτό δεν πρέπει να το μάθει μέχρι το κόψιμο της πίτας;; δεν θα του το πούμε  κρυφό θα το κρατήσουμε; καλή χρονιά να έχουμε.
Θέλω και εγώ να αισθανθώ υπερήφανος
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από Panossl4 Τετ Ιαν 01, 2014 3:00 am

Μην βιαζεστε ....το ποιοι ειναι 2 προφήτες θα δείξει...Κ το εαν ειναι έλληνες....ειναι λεπτό ζήτημα κ θέλει λιγο υπομονή 1-2 μήνες....
Panossl4
Panossl4

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ημερομηνία εγγραφής : 28/09/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 3:44 am

Panossl4 έγραψε:Μην βιαζεστε ....το ποιοι ειναι 2 προφήτες  θα δείξει...Κ το εαν ειναι έλληνες....ειναι λεπτό ζήτημα κ θέλει λιγο υπομονή 1-2 μήνες....
Σωστά λες panosl4
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Τετ Ιαν 01, 2014 4:30 am

raimon έγραψε:
xristoforos έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΛΛΑΔΑ....
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ!!!!!! ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΔΙΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΩΣ!!!! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ..ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ!!!
Στον πατέρα Μάξιμο το είπατε ότι τον αντίχριστο μπορεί να μην τον βρήκες αλλά εμείς τους προφήτες τους βρήκαμε, δεν πρέπει να το μάθει μέχρι την κοπή της πίτας;  πείτε το στον π. Μάξιμο και αν το παραδεχτεί θα το παραδεχτώ και εγώ ο άπιστος Θωμάς, αυτό δεν πρέπει να το μάθει μέχρι το κόψιμο της πίτας;; δεν θα του το πούμε  κρυφό θα το κρατήσουμε; καλή χρονιά να έχουμε.
Θέλω και εγώ να αισθανθώ υπερήφανος

αγαπητε μου Οδυσσέα, ολοι οι ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ανθρωποι έχουν την δυνατότητα να ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ απευθείας απο την πήγη των ΕΙΔΗΣΕΩΝ...οπότε και ο σεβαστός πατέρας Μαξιμος ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ update να το πούμε ετσι απλα, ωστε να ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....είναι ενήμερος για ολα οσα αναφέρεις και περιμένουμε νεότερα του...και εσυ οπως έχω γραψει πολλές φορές ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ να ζητήσεις μα μάθεις ωστε να είσαι και ΣΙΓΟΥΡΟΣ γιαυτό , γιατι οσο να είναι ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΘΗ και μπορεί να μας ΠΑΡΑΚΙΝΕΙ ο ΠΟΝΗΡΟΣ να γράφουμε οτι γράφουμε....ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 100% ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΜΑΣ.........
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 9:24 am

jm_ac_2018 έγραψε:
raimon έγραψε:
xristoforos έγραψε:ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!!!!!
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΕΛΛΑΔΑ....
ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΜΑΡΤΩΛΟ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ!!!!!! ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΔΙΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΩΣ!!!! ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΣΠΡΩΞΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΛΟΓΙΑ ΚΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΖΟΥΜΕ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ..ΤΟΥ ΙΕΡΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ!!!
Στον πατέρα Μάξιμο το είπατε ότι τον αντίχριστο μπορεί να μην τον βρήκες αλλά εμείς τους προφήτες τους βρήκαμε, δεν πρέπει να το μάθει μέχρι την κοπή της πίτας;  πείτε το στον π. Μάξιμο και αν το παραδεχτεί θα το παραδεχτώ και εγώ ο άπιστος Θωμάς, αυτό δεν πρέπει να το μάθει μέχρι το κόψιμο της πίτας;; δεν θα του το πούμε  κρυφό θα το κρατήσουμε; καλή χρονιά να έχουμε.
Θέλω και εγώ να αισθανθώ υπερήφανος

αγαπητε μου Οδυσσέα, ολοι οι ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΙ ανθρωποι  έχουν  την  δυνατότητα να  ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ απευθείας απο την πήγη των ΕΙΔΗΣΕΩΝ...οπότε και ο σεβαστός  πατέρας  Μαξιμος  ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ update να το πούμε ετσι απλα, ωστε να  ΜΑΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....είναι  ενήμερος  για ολα οσα αναφέρεις  και  περιμένουμε  νεότερα  του...και εσυ  οπως  έχω γραψει πολλές  φορές  ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ  ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΣΟΥ να  ζητήσεις μα  μάθεις  ωστε  να είσαι  και  ΣΙΓΟΥΡΟΣ γιαυτό  , γιατι οσο να  είναι  ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ  ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ  ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ  ΠΟΛΛΑ  ΠΑΘΗ  και  μπορεί να  μας  ΠΑΡΑΚΙΝΕΙ ο ΠΟΝΗΡΟΣ  να  γράφουμε  οτι γράφουμε....ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ  ΠΡΟΣΕΥΧΗ  ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ  ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ  ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ  ΤΟ  ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ  ΩΣΤΕ ΝΑ  ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ  ΟΛΟΙ  ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ  ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ  100% ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ  ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ  ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΜΑΣ.........
Γιάννη αυτά που λες,για να ζητήσω από τον Θεό να μου αποκαλύψει, δεν ξέρω αν το επιχειρούν ακόμα και Άγιοι αγιορείτες πατέρες, πως εγώ λοιπόν και λόγο της αμαρτολώτητος μου να έχω το θάρρος και το θράσος να ζητήσω από τον Θεό να μου αποκαλύψει τα φοβερά και μεγάλα μυστήρια Του;;
ο Θεός Γιάννη δεν μιλάει στον κάθε ένα έτσι εύκολα άντε άντε και όποτε θέλουμε εμείς , αν έχεις εσύ τέτοια ύψει αγιότητας ας είναι ευλογιμενο,εγω δεν τα έχω.
Και δεν έχω πρόβλημα αν δεν μάθω ποιοί είναι οι προφήτες νωρίτερα από τον υπόλοιπο κόσμο, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.
Και οπωσδήποτε άμα τολμούσα να προσευχηθώ για να μου αποκαλυφθεί κάτι, πάλι εγώ δεν έχω την διάκριση να καταλάβω αν θα είναι από τον Θεό, το πιο πιθανών είναι να είναι από τον διάβολο,γιαυτό και δεν επιχειρώ και να διακινδυνεύσω κάτι τέτοιο, οπότε θα περιμένω να μου το ανακοινώσουν ενάρετοι και διακριτικοί πατέρες όταν θα έλθει αυτή η ώρα.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 11:13 am

δε θα στο ανακοινωσει κανενας πατερας..ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ!! ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 11:56 am

Και ο διάβολος έχει την ελευθερία από τον Θεό να πηγαίνει όπου θέλει και να μας σφυρίζει στα αυτιά ότι θέλει, έχεις την αγία αρετή της διάκρισης να το αντιληφτείς?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 1:00 pm

την αγια αρετη της διακρισης δεν την εχω σιγουρα διοτι ειμαι αμαρτωλος..πιστευω ομως οτι την εχουνε αλλοι ανθρωποι που ηδη εχουν αναγνωρισει τους προφητες!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Τετ Ιαν 01, 2014 2:12 pm

xristoforos έγραψε:την αγια αρετη της διακρισης δεν την εχω σιγουρα διοτι ειμαι αμαρτωλος..πιστευω ομως οτι την εχουνε αλλοι ανθρωποι που ηδη εχουν αναγνωρισει τους προφητες!
Ποιοί είναι αυτοί οι άνθρωποι που αναγνώρισαν τους προφήτες Χριστόφορε????????
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 2:37 pm

ισως ο αμνος...ισως ο πατερας Μαξιμος...ισως ο Στεφανος (εκτος αν ειναι ο ιδιος μεσα στους 3προφητες που δε μπορω να το ξερω αλλα το υποθετω)
περα απο εμενα που τους αναγνωρισα αν και αμαρτωλος!!!!
ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΟΠΩΣ Ο ΦΟΝΦΟΝ,Ο GEORGE,Ο ΓΙΩΡΓΟΣ,Ο ΘΕΟΔΩΡΟΣ...ΕΙΔΑΝ ΠΟΙΟΙ ΥΠΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΩΣ...ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ...ΤΟ ΚΡΙΜΑ ΘΑ ΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΦΘΑΛΜΟΥΣ ΜΕΠΡΟΣΕΥΧΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΘΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ

ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΝΟ4 ΠΟΣΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΑ ΨΑΧΝΕΙ ΕΙΝΑΙ?
ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ ΠΟΥ ΔΙΔΕΙ ΧΑΡΕΣ...ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΟΛΑ..

ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΝΟ...ΤΟΤΕ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΗΣ ΓΗΣ ΔΕ ΘΑ ΧΑΡΑΖΟΤΑΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΕΠΙΒΟΛΗΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΓΜΑΤΟΣ!!

ΑΠΛΑ...ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΤΟ 2018...ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΣΝΟΟΥΝΤΕΝ Ο ΔΙΑΣΗΜΟΤΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΛΟΥ ΟΣΟΝΟΥΠΩ ,ΑΡΑ Ο ΠΡΟΦΗΤΕΥΜΕΝΟΣ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ..ΔΙΟΤΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ,ΤΗ ΣΥΝΕΧΙΣΗ ΤΗΣ ΑΣΩΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΕΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΘΑ ΔΙΑΔΡΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ!!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από xristoforos Τετ Ιαν 01, 2014 2:42 pm

Ψευδο-προφήτης:Ψευδως+πρόφημι,προλέγω τα μέλλοντα ψευδώς,προμαντεύω ψευδώς.

Μάλιστα!Βλέπουμε εδω οτι ψευδοπροφήτης είναι αυτός που προλέγει τα μελλοντα ψευδώς και προμαντεύει ψευδώς!
Αυτο δεν έκανε και ο πατέρας Μάξιμος Γιαννη-jm;Δεν προείπε ψευδώς την έλευση του Αντιχρίστου το 2012-2013;Τότε,πως δεν είναι ψευδοπροφήτης;;;(Για σένα δεν είναι,γιατί πιστεύεις τον Σνοουντεν ως Αντίχριστο,οκ,αλλα είναι πραγματικά έτσιWink



ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ..ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΔΩ....

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ ΠΡΟΦΗΤΕΨΕ ΑΛΗΘΩΣ ΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ
ΟΤΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ 1983,ΟΤΙ ΘΑ ΦΑΝΕΡΩΘΕΙ ΤΟ 2013...ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ 2018

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ..ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΥΟ ΕΠΕΣΕ ΔΙΑΝΑ!!!
ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ 2018....ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΠΛΗΡΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΡΟΦΗΤΗΣ (ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΤΩΝ ΕΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΣ,ΠΡΙΝ ΑΥΤΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΟΥ) !!!

xristoforos

Αριθμός μηνυμάτων : 1840
Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από jm_ac_2018 Τετ Ιαν 01, 2014 11:22 pm

Και οπωσδήποτε άμα τολμούσα να προσευχηθώ για να μου αποκαλυφθεί κάτι, πάλι εγώ δεν έχω την διάκριση να καταλάβω αν θα είναι από τον Θεό, το πιο πιθανών είναι να είναι από τον διάβολο,γιαυτό και δεν επιχειρώ και να διακινδυνεύσω κάτι τέτοιο, οπότε θα περιμένω να μου το ανακοινώσουν ενάρετοι και διακριτικοί πατέρες όταν θα έλθει αυτή η ώρα.

α) εκκοπή του μετεωρισμού και καθαρά προσευχή...

https://apocalypsis.forumgreek.com/t546-topic


β) λέει ο πατέρας Νεκτάριος για το ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ....

Πως θα τους ξεχωρίσουμε;
Λένε οι άγιοι, ότι το Πνεύμα το Άγιο θα αποκαλύψει στους ευλαβείς επισκόπους, στους ευλαβείς αρχιερείς, στους ευλαβείς αρχιεπισκόπους, στους ευλαβείς ιερείς και μοναχούς την αλήθεια στην καρδιά τους και ο Θεός θα τους πληροφορήσει ότι αυτοί είναι οι αληθινοί προφήτες Ηλίας και Ενώχ.
Θα λάβουν αυτή τη πληροφορία από τον Θεό.


Για να λάβει κάποιος ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ απο τον ΘΕΟ θα πρέπει να προσπαθεί να είναι κοντα του και να κάνει προσπάθεις ΕΚΚΟΠΗΣ ΠΑΘΩΝ, ωστε να είναι ΕΥΑΡΕΣΤΟΣ η προσευχή του....ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ οτι ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΑΣ ειπε

ΚΑΤΑ ΜΑΤΘΑΙΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ

7.7 Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
7.8 πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιγήσεται.
7.9 ἢ τίς ἐστιν ἐξ ὑμῶν ἄνθρωπος, ὃν ἐὰν αἰτήσῃ ὁ υἱὸς αὐτοῦ ἄρτον, μὴ λίθον ἐπιδώσει αὐτῷ;
7.10 καὶ ἐὰν ἰχθὺν αἰτήσῃ, μὴ ὄφιν ἐπιδώσει αὐτῷ;
7.11 εἰ οὗν ὑμεῖς, πονηροὶ ὄντες, οἴδατε δόματα ἀγαθὰ διδόναι τοῖς τέκνοις ὑμῶν, πόσῳ μᾶλλον ὁ πατὴρ ὑμῶν ὁ ἐν τοῖς οὐρανοῖς δώσει ἀγαθὰ τοῖς αἰτοῦσιν αὐτόν;
jm_ac_2018
jm_ac_2018

Αριθμός μηνυμάτων : 1211
Ημερομηνία εγγραφής : 09/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Μοναχος Μάξιμος - Σελίδα 6 Empty Απ: Μοναχος Μάξιμος

Δημοσίευση από raimon Πεμ Ιαν 02, 2014 12:42 am

Τι μου λες τώρα Γιάννη! να κάνω προσευχή και θα μου αποκαλύψει ο Θεός ότι ο Νικόλαος Βλαχος και ο Ιωάννης είναι ένας από τους προφήτες? ο Θεός θα μου το αποκαλύψει αυτό πριν έλθει ακόμα αυτή η ώρα; ο Θεός Γιάννη ακόμα και όταν έλθει αυτή η ώρα μας έδωσε άλλα σημεία για να δούμε ποιοί είναι οι προφήτες, δεν μας είπε κάντε προσευχή όλοι οι άνθρωποι της γης  για να καταλάβετε ποιοι είναι η προφήτες,και ο ενας μιλάει στο youtube και ο άλλος γραφει σε ένα φόρουμ μην τρελαθουμε τωρα!...

Τα σημεία Γιάννη που θα δει όλος ο κόσμος και θα αναγνωρίσει τους Προφήτες θα είναι θαυμαστά σημεία και θα είναι παγκόσμια και όχι μέσα σε ένα φόρουμ που γράφει ο ''προφήτης''
Και αυτά τα σημεία είναι γραμμένα στην αποκάλυψη. 
<<…καὶ δώσω τοῖς δυσὶ μάρτυσί μου, καὶ προφητεύσουσιν ἡμέρας χιλίας διακοσίας ἑξήκοντα, περιβεβλημένοι σάκκους.  4 οὗτοί εἰσιν αἱ δύο ἐλαῖαι καὶ αἱ δύο λυχνίαι αἱ ἐνώπιον τοῦ Κυρίου τῆς γῆς ἑστῶσαι.  5 καὶ εἴ τις αὐτοὺς θέλει ἀδικῆσαι, πῦρ ἐκπορεύεται ἐκ τοῦ στόματος αὐτῶν καὶ κατεσθίει τοὺς ἐχθροὺς αὐτῶν· καὶ εἴ τις θέλει αὐτοὺς ἀδικῆσαι, οὕτω δεῖ αὐτὸν ἀποκτανθῆναι.  6 οὗτοι ἔχουσιν ἐξουσίαν τὸν οὐρανὸν κλεῖσαι, ἵνα μὴ ὑετὸς βρέχῃ τὰς ἡμέρας τῆς προφητείας αὐτῶν, καὶ ἐξουσίαν ἔχουσιν ἐπὶ τῶν ὑδάτων στρέφειν αὐτὰ εἰς αἷμα καὶ πατάξαι τὴν γῆν ἐν πάσῃ πληγῇ, ὁσάκις ἐὰν θελήσωσι…>>

Μπορεί ο Νικόλαος και ο Γιάννης να κάνουν αυτά τα σημεία που έχω σημειώσει με κόκκινο?? αν τα κάνουν τότε είναι αυτοί.  

σμ.
<<οὗτοί εἰσιν αἱ δύο ἐλαῖαι καὶ αἱ δύο λυχνίαι αἱ ἐνώπιον τοῦ Κυρίου τῆς γῆς ἑστῶσαι.>>

Να σημειώσω εδώ σε αυτό το σημείο (αν δεν κάνω λάθος) σημαίνει ότι οι δυο Προφήτες ανά πάσα στιγμή θα μπορούν να βρίσκονται σε όποιο σημείο της γης θέλουν σε κλάσμα δευτερόλεπτου.
<<ἐνώπιον τοῦ Κυρίου>> Ο Κύριος είναι πανταχού παρών, οι δυο Προφήτες δεν θα είναι πανταχού παρών αλλά θα μπορούν να μεταφερθούν αυτoστιγμής όπου θέλουν ενώπιον τοῦ Κυρίου τῆς γῆς ἑστῶσαι.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης