ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αντίχριστος - Η συνεχεια

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:12 pm

EptaHexEleven έγραψε:Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Fig_0011

η ίδια η γέννηση είναι το μοναδικό στοιχείο μέχρι τώρα που απορρίπτει το ότι ο william ειναι ο Αντίχριστος. Ολα τ αλλα αποδεικνύουν οτι ειναι
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:12 pm

vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
ο Αντίχριστος γεννιέται με καισαρική τομή ώστε η μητέρα του να νομιστεί παρθένος
Ο William δεν γεννήθηκε με καισαρική τομή. Δεν παραξενεύτηκε κανείς στη γέννησή του. Επίσης ο αντίχριστος γεννιέται πολύ πολύ μικρός (δηλαδή δεν συμπληρώνονται 9 μήνες και γι αυτό είναι και "μικρόν Κέρας") χωρίς να χρειάζεται θερμοκοιτίδα ή κάτι τέτοιο. Επίσης λαμβάνει και όνομα αντίστοιχο.Αυτά μαρτυρούν έγγραφα απο το εξωτερικό τουλάχιστον. Φίλος μου στη Σουηδία μου ανέφερε απο την Μυθολογία τους για τη γέννηση του Fenrir που θα κατασπαραξει όλο τον κόσμο.[/img]

Αυτες τις ερμηνιες σου μπορεις να τις πεις στο κατάλληλο νημα..
Ομως πρεπι να κανεις μελετη..
Πιος θα ενδιαφερθει την σημερινη ημερα για παρθενια και ποια νομιζεις οτι θα εχει το θρασος να το επικαλεστει δημιοσιως κατοπιν εορτης δηλαδη γεννησης?
Και δεν θα σκεφτουν μερικοι την καισαρικη τομη?
Ασε που αποσπασματικα δεν δενουν πολλα..
Αν το ψαχνεις ολοκληρωμενα και εχις ερευνα, βαλτην, αλλα οχι αποσπασματα που εχουν απαντηθει και αναλυθει αλλου..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:13 pm

EptaHexEleven έγραψε:
vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:Δεν ξέρω για ποιο λόγο πειράχτηκες στο απλό ερώτημα που σου έθεσα. Κι εγω βρίσκομαι σε δήλημα και ερευνώ. Δεν το κάνεις μόνο εσύ. Απ ό,τι είδα επαναλαμβάνεις στα ελληνικά γραπτά ξένων συγγραφέων χωρίς κάτι το νέο. Φυσικά για την Ελλάδα είναι αρκετά στοιχεία και σημαντικά αυτά που παραθέτεις και μπράβο σου για την προσπάθειά σου. Κι εγώ τα διαβάζω με προσοχή και όταν αρχισα να τα βλέπω στα ελληνικά πεταξα απο τη χαρά μου. Εδω όμως στο εξωτερικό δεν είναι νέα στοιχεία. Τα γνωρίζουν οι περισσότεροι και μελέτες δείχνουν ότι ο αντίχριστος θα είναι αντιθέτως εβραϊκής καταγωγής με "γενετική" άγνωστη "σπορά". Επαναλαμβάνω το ερώτημά μου. Γνωρίζεις από γέροντα τα περί william ή όχι. φυσικά και οι Άγιοι και πατέρες έχουν γράψει πάρα πολλά που μπορεί να ταιριάζουν με υποψήφιους. Μένει η επιβεβαίωση από γέροντα ή άνθρωπο που γνωρίζει από μέσα τα πράγματα. Ας πουμε από Άγιο Όρος ή Ιεροσόλυμα. Πιστευω να γινω τωρα πιο κατανοητός. Αυτό θελω να μου πεις. Τιποτε άλλο.
Λαθος αντιλήφθηκες.

Κατ αρχας το εβραϊκής σπορας ισχύει και εδω..

Τα νεα στοιχεια που έχουμε βάλει ειναι η πατερική τεκμηρίωση και ερεύνα πανω στα λεγόμενα των αγίων. Αυτα λοιπον δεν υπαρχουν στο εξωτερικο. Αρα δεν ειναι ολα μεταφραση, και βεβαια εχουμε παρει αρκετα απο το εξωτερικο αλλα και εχουμε απορριψει.
Επισης δεν λεω ονοματα σε καμια περιπτωση εαν δεν θελησουν μονοι τους να αποκαλυψουν. Και σιγουρα καποιοι ξερουν η θα μαθουν χωρις την ερευνα , απλα με εναν αγγελο Κυριου αν χρειαστει.

Απο κει και περα δεν μπορω για πολλους λογους να πω κανενός το ονομα εαν δεν βγει δημοσια μονος του. Οσοι μιλουν δημοσια εσχατολογικα η αλλιως , τα συγκεντρωνουμε εδω στο καταλληλο νημα. Τωρα το ονομα θεωρειτε υποπτο μερικως αλλα ολοι αναμενουν περισσοτερες κινησεις για να μιλησουν. Μην αγχωνεσαι, ακομα και οι γιαγιουλες που δεν θα μαθουν ποτε το ονομα, μολις κληθουν για σφραγισμα θα καταλαβουν..
Τι θα ωφελουσε λοιπον γεροντες να το διαδωσουν πριν την ωρα σε αυτους που δεν ενδιαφερονται? Δεν νομιζω να θελουν να το κανουν τωρα, δημοσια. Στον κατάλληλο χρονο ισως.

Επισης τι θα σε ωφελουσε να μαθεις ονοματα απο την στιγμη που μπορει να μην ειναι του γουστου σου ο γεροντας. Υπαρχει λοιπον περιπτωση φαινομενικα για το ενδιαφερον σου ειναι να εισαι πρακτορακος και να θες να μαθεις ποιοι το ξερουν η αν το ειπα σε κανεναν 'εγκυρο' και πείστηκε για να σχεδιαστει καλυτερα η αποπειρα δολοφονιας μου ισως ?


Ούτε ονόματα θέλω να μάθω ούτε κάτι άλλο. Απλή απάντηση να μου έδινες και όλα καλά για το αν το ειπε κάποιος γεροντας ή όχι ώστε και γω ο κακομοιρος να σταθεροποιησω την αποψή μου. Αλλα φαινεται οτι δεν μπορεις να δοσεις απλη απάντηση σε αυτό που σε ρωτάω και υπεκφευγεις. Εργάζομαι σε βιβλιοθήκη του εξωτερικού και ερευνώ για τον William και το 7.6.11. των χειρογράφων του Αμβρόσιου
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:13 pm

vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
η ίδια η γέννηση είναι το μοναδικό στοιχείο μέχρι τώρα που απορρίπτει το ότι ο william ειναι ο Αντίχριστος. Ολα τ αλλα αποδεικνύουν οτι ειναι

Καταρχας εδω μιολαμε γενικα, υπαρχει καταλληλος χωρος για το καθενα..
Εισης με ενα σκιτσο και μια εικασια , η ερμηνευτικη περιπτωση δεν μπορουμε να το θεωρησουμε στοιχειο..

Παζλ λυνουμε, σταυρολεξο..
Αν χαλανε τα αλλα κοματια και δεν εχεις ολοκληρη σχεδον την λυση , τοτε κατι τρεχει με την ερμηνεια σου..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:13 pm

vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
Ούτε ονόματα θέλω να μάθω ούτε κάτι άλλο. Απλή απάντηση να μου έδινες και όλα καλά για το αν το ειπε κάποιος γεροντας ή όχι ώστε και γω ο κακομοιρος να σταθεροποιησω την αποψή μου. Αλλα φαινεται οτι δεν μπορεις να δοσεις απλη απάντηση σε αυτό που σε ρωτάω και υπεκφευγεις. Εργάζομαι σε βιβλιοθήκη του εξωτερικού και ερευνώ για τον William και το 7.6.11. των χειρογράφων του Αμβρόσιου

Εαν καποιος το πει δημοσιως η ευρυτερα θα το μαθεις..
Οπως ειπε και ο Γεωργιος ειναι νωρις ακομη..
Εαν το μαθει ολος ο κοσμος δηλαδη, τι θα γινει ..
θα καταρρεύσει το συμπαν και θα ασχολουμαστε με τον αντιχριστο συνεχεια? Ενω τωρα δινεται και λιγο ελπιδα..
Ισως αυτο ηταν και το βασικο επιχειρημα και κυνηγηθηκε ο γνωστος μοναχος..

Μην κοιτας μια μικρη μειοψηφια..
Οι υπολοιποι το ξερουν οτι ερχεται και ζουμε τα εσχατα, απλα αναμενουν..
Οποτε εαν εχεις στοιχεια για το χειρογραφο και ειναι σχετικο θα χαρουμε..
Εγω προσωπικα κουραστηκα να πολυασχολουμε με τα προσωπα, και θελω λιγο πιο πολυ πνευματικοτα, οποτε εχει και αλλα νηματα..

Αλλωστε οταν απομυθοποιησεις το αινιγμα..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:14 pm

jm_ac_2018 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:Δεν ξέρω για ποιο λόγο πειράχτηκες στο απλό ερώτημα που σου έθεσα. Κι εγω βρίσκομαι σε δήλημα και ερευνώ. Δεν το κάνεις μόνο εσύ. Απ ό,τι είδα επαναλαμβάνεις στα ελληνικά γραπτά ξένων συγγραφέων χωρίς κάτι το νέο. Φυσικά για την Ελλάδα είναι αρκετά στοιχεία και σημαντικά αυτά που παραθέτεις και μπράβο σου για την προσπάθειά σου. Κι εγώ τα διαβάζω με προσοχή και όταν αρχισα να τα βλέπω στα ελληνικά πεταξα απο τη χαρά μου. Εδω όμως στο εξωτερικό δεν είναι νέα στοιχεία. Τα γνωρίζουν οι περισσότεροι και μελέτες δείχνουν ότι ο αντίχριστος θα είναι αντιθέτως εβραϊκής καταγωγής με "γενετική" άγνωστη "σπορά". Επαναλαμβάνω το ερώτημά μου. Γνωρίζεις από γέροντα τα περί william ή όχι. φυσικά και οι Άγιοι και πατέρες έχουν γράψει πάρα πολλά που μπορεί να ταιριάζουν με υποψήφιους. Μένει η επιβεβαίωση από γέροντα ή άνθρωπο που γνωρίζει από μέσα τα πράγματα. Ας πουμε από Άγιο Όρος ή Ιεροσόλυμα. Πιστευω να γινω τωρα πιο κατανοητός. Αυτό θελω να μου πεις. Τιποτε άλλο.
Λαθος αντιλήφθηκες.

Κατ αρχας το εβραϊκής σπορας ισχύει και εδω..

Τα νεα στοιχεια που έχουμε βάλει ειναι η πατερική τεκμηρίωση και ερεύνα πανω στα λεγόμενα των αγίων. Αυτα λοιπον δεν υπαρχουν στο εξωτερικο. Αρα δεν ειναι ολα μεταφραση, και βεβαια εχουμε παρει αρκετα απο το εξωτερικο αλλα και εχουμε απορριψει.
Επισης δεν λεω ονοματα σε καμια περιπτωση εαν δεν θελησουν μονοι τους να αποκαλυψουν. Και σιγουρα καποιοι ξερουν η θα μαθουν χωρις την ερευνα , απλα με εναν αγγελο Κυριου αν χρειαστει.

Απο κει και περα δεν μπορω για πολλους λογους να πω κανενός το ονομα εαν δεν βγει δημοσια μονος του. Οσοι μιλουν δημοσια εσχατολογικα η αλλιως , τα συγκεντρωνουμε εδω στο καταλληλο νημα. Τωρα το ονομα θεωρειτε υποπτο μερικως αλλα ολοι αναμενουν περισσοτερες κινησεις για να μιλησουν. Μην αγχωνεσαι, ακομα και οι γιαγιουλες που δεν θα μαθουν ποτε το ονομα, μολις κληθουν για σφραγισμα θα καταλαβουν..
Τι θα ωφελουσε λοιπον γεροντες να το διαδωσουν πριν την ωρα σε αυτους που δεν ενδιαφερονται? Δεν νομιζω να θελουν να το κανουν τωρα, δημοσια. Στον κατάλληλο χρονο ισως.

Επισης τι θα σε ωφελουσε να μαθεις ονοματα απο την στιγμη που μπορει να μην ειναι του γουστου σου ο γεροντας. Υπαρχει λοιπον περιπτωση φαινομενικα για το ενδιαφερον σου ειναι να εισαι πρακτορακος και να θες να μαθεις ποιοι το ξερουν η αν το ειπα σε κανεναν 'εγκυρο' και πείστηκε για να σχεδιαστει καλυτερα η αποπειρα δολοφονιας μου ισως ?


Ούτε ονόματα θέλω να μάθω ούτε κάτι άλλο. Απλή απάντηση να μου έδινες και όλα καλά για το αν το ειπε κάποιος γεροντας ή όχι ώστε και γω ο κακομοιρος να σταθεροποιησω την αποψή μου. Αλλα φαινεται οτι δεν μπορεις να δοσεις απλη απάντηση σε αυτό που σε ρωτάω και υπεκφευγεις. Εργάζομαι σε βιβλιοθήκη του εξωτερικού και ερευνώ για τον William και το 7.6.11. των χειρογράφων του Αμβρόσιου

εχω ανοίξει νεο νημα εδω σχετικά με το 7.6.11. των χειρογράφων του Αμβρόσιου,
http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?p=655&mforum=apocalypsis#655
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:15 pm

EptaHexEleven έγραψε:
vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
ο Αντίχριστος γεννιέται με καισαρική τομή ώστε η μητέρα του να νομιστεί παρθένος
Ο William δεν γεννήθηκε με καισαρική τομή. Δεν παραξενεύτηκε κανείς στη γέννησή του. Επίσης ο αντίχριστος γεννιέται πολύ πολύ μικρός (δηλαδή δεν συμπληρώνονται 9 μήνες και γι αυτό είναι και "μικρόν Κέρας") χωρίς να χρειάζεται θερμοκοιτίδα ή κάτι τέτοιο. Επίσης λαμβάνει και όνομα αντίστοιχο.Αυτά μαρτυρούν έγγραφα απο το εξωτερικό τουλάχιστον. Φίλος μου στη Σουηδία μου ανέφερε απο την Μυθολογία τους για τη γέννηση του Fenrir που θα κατασπαραξει όλο τον κόσμο.[/img]

Αυτες τις ερμηνιες σου μπορεις να τις πεις στο κατάλληλο νημα..
Ομως πρεπι να κανεις μελετη..
Πιος θα ενδιαφερθει την σημερινη ημερα για παρθενια και ποια νομιζεις οτι θα εχει το θρασος να το επικαλεστει δημιοσιως κατοπιν εορτης δηλαδη γεννησης?
Και δεν θα σκεφτουν μερικοι την καισαρικη τομη?
Ασε που αποσπασματικα δεν δενουν πολλα..
Αν το ψαχνεις ολοκληρωμενα και εχις ερευνα, βαλτην, αλλα οχι αποσπασματα που εχουν απαντηθει και αναλυθει αλλου..


Τους Ευρωπαίους δεν τους ενδιαφέρει. Τους εβραίους ενδιαφέρει και τους ραββίνους. Το παιδί θα είναι εβραίος και όχι αγγλοισραηλίτης. Υπάρχει τοιχογραφία για την περιτομή του αντιχρίστου. Ο William εχει κάνει περιτομή ;;;

Επαναλαμβάνω. Ο William έχει κάνει περιτομή ;;; Ναί ή όχι ;;;;;


Αν δεν έχει κάνει ούτε σε 25 εκατομμύρια χρόνια δεν πρόκειται να γίνει δεκτός ως βασιλεύς Ισραήλ.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:15 pm

jm_ac_2018 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:
ο Αντίχριστος γεννιέται με καισαρική τομή ώστε η μητέρα του να νομιστεί παρθένος
Ο William δεν γεννήθηκε με καισαρική τομή. Δεν παραξενεύτηκε κανείς στη γέννησή του. Επίσης ο αντίχριστος γεννιέται πολύ πολύ μικρός (δηλαδή δεν συμπληρώνονται 9 μήνες και γι αυτό είναι και "μικρόν Κέρας") χωρίς να χρειάζεται θερμοκοιτίδα ή κάτι τέτοιο. Επίσης λαμβάνει και όνομα αντίστοιχο.Αυτά μαρτυρούν έγγραφα απο το εξωτερικό τουλάχιστον. Φίλος μου στη Σουηδία μου ανέφερε απο την Μυθολογία τους για τη γέννηση του Fenrir που θα κατασπαραξει όλο τον κόσμο.[/img]

Αυτες τις ερμηνιες σου μπορεις να τις πεις στο κατάλληλο νημα..
Ομως πρεπι να κανεις μελετη..
Πιος θα ενδιαφερθει την σημερινη ημερα για παρθενια και ποια νομιζεις οτι θα εχει το θρασος να το επικαλεστει δημιοσιως κατοπιν εορτης δηλαδη γεννησης?
Και δεν θα σκεφτουν μερικοι την καισαρικη τομη?
Ασε που αποσπασματικα δεν δενουν πολλα..
Αν το ψαχνεις ολοκληρωμενα και εχις ερευνα, βαλτην, αλλα οχι αποσπασματα που εχουν απαντηθει και αναλυθει αλλου..


Τους Ευρωπαίους δεν τους ενδιαφέρει. Τους εβραίους ενδιαφέρει και τους ραββίνους. Το παιδί θα είναι εβραίος και όχι αγγλοισραηλίτης. Υπάρχει τοιχογραφία για την περιτομή του αντιχρίστου. Ο William εχει κάνει περιτομή ;;;

Επαναλαμβάνω. Ο William έχει κάνει περιτομή ;;; Ναί ή όχι ;;;;;


Αν δεν έχει κάνει ούτε σε 25 εκατομμύρια χρόνια δεν πρόκειται να γίνει δεκτός ως βασιλεύς Ισραήλ.

Θα γίνει δεκτος ως ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑΣ και οχι ως Βασιλευς Ισραηλ..Για το θέμα περιτομη θα περιμενουμε τον vas019 να μας απαντήσει αν έχει κάποιο στοιχείο..Δωσε μας στοιχεία για την τοιχογραφια με την περιτομη..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:15 pm

EptaHexEleven έγραψε:Πρώτα θα λάβουν την παγκόσμια εξουσία οι εβραίοι και εκεί το πάνε σιγά σιγά και μετά θα έρθει ο μεσσίας τους και εφόσον τα έθιμά τους γίνουν παγκόσμια, θα θεωρειται και παγκοσμιος βασιλιάς. Μόνο τότε. Αυτό θα πάρει τουλάχιστον 1-2 έτη ακόμη.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:16 pm

vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:Πρώτα θα λάβουν την παγκόσμια εξουσία οι εβραίοι και εκεί το πάνε σιγά σιγά και μετά θα έρθει ο μεσσίας τους και εφόσον τα έθιμά τους γίνουν παγκόσμια, θα θεωρειται και παγκοσμιος βασιλιάς. Μόνο τότε. Αυτό θα πάρει τουλάχιστον 1-2 έτη ακόμη.

Τα υπολοιπα που λες , προειδοποιηθηκες οτι υπαρχουν καταλληλα νηματα για να μην επαναλαμβανονται τα ιδια..
Εκει και θα απαντηθουν.

Αυτο που λες εδω ομως ειναι αποκλειστικη δικη σου εικασια, που δεν χρειζει απαντησεως. Δεν μας ενδιαφερει η αποψη του καθενος που ειναι αιρετικη.
Εαν παρουν την εξουσια την παγκοσμια , τι να τον κανουν το μεσια απο ποιον να τους σωσει?

Να σκεφτομαστε λιγο πριν λεμε το οτιδηποτε σεναριο..και μαλιστα με στομφο
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:16 pm

EptaHexEleven έγραψε:Απορώ πώς θεωρείς τους αδελφούς σου αιρετικούς όταν εκφράζουν την άποψή τους. Για σένα γιατί είναι αιρετικό ό,τι δεν συμπλέει με τα πιστεύω σου ;; Απο το χαρακτήρα σου και μόνο με τα λίγα που έγραψα αποχωρώ διότι έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου και να ξέρεις ότι η αιτία της πτώσης του Εωσφόρου ήταν αυτή ακριβώς. Η χειρότερη αμαρτία. Βρές χρόνο όμως να σκεφτείς τα ερωτήματα που σου έθεσα και μην είσαι σίγουρος ότι τα γνωρίζεις όλα. Θα βρεθείς προ εκπλήξεων. Αν όμως χρειαστείς ποτέ κάποιο χειρόγραφο, είμαι στη διάθεσή σου διότι εργάζομαι στη συντήρηση έργων σε Ευρωπαική χώρα πολύ κοντά στα πράγματα. Δυστυχώς η ελλάδα μας γέμισε με ημιμαθείς και φανατικούς εσχατολόγους που όταν ερωτούνται δεν απαντούν διότι έχουμ υποστεί πλύση εγκεφάλου. Σας χαιρετώ.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:17 pm

vas019 έγραψε:
EptaHexEleven έγραψε:Απορώ πώς θεωρείς τους αδελφούς σου αιρετικούς όταν εκφράζουν την άποψή τους. Για σένα γιατί είναι αιρετικό ό,τι δεν συμπλέει με τα πιστεύω σου ;;

Oxi οταν δεν στηριζεται καπου οπως σε ολοκληρωμενη πατερικη μελετη η σε καποιον αγιο και λεγεται αυθαιρετα..
Οποτε αποδειξε μου οτι εχει ορθοδοξη βαση, γιατι οι αγιοι διαφωνουν με αυτη σου την προσεγγιση, και αυτοι ειναι ο οδηγος..

Απο το χαρακτήρα σου και μόνο με τα λίγα που έγραψα αποχωρώ διότι έχεις μεγάλη ιδέα για τον εαυτό σου και να ξέρεις ότι η αιτία της πτώσης του Εωσφόρου ήταν αυτή ακριβώς. Η χειρότερη αμαρτία. Βρές χρόνο όμως να σκεφτείς τα ερωτήματα που σου έθεσα και μην είσαι σίγουρος ότι τα γνωρίζεις όλα. Θα βρεθείς προ εκπλήξεων.


Αυτο τι μας το λες για επιχειρημα? Σσου πααντησα ειδη στα καταλληλα αυτα ποπυ ειπες περι ..ουρολογιας..
Μιλας με στομφο, σαν να γνωριζεις κατι παραπανω χωρις να μιλας με στοιχεια...και κλασιακ επιθεση στον χαρακτηρα μου..επειδη ειπα αιρετικα αυτα που ειπες εδω πριν....μαλιστα ...γρηγορη κριση δεν λεω..

Αν όμως χρειαστείς ποτέ κάποιο χειρόγραφο, είμαι στη διάθεσή σου διότι εργάζομαι στη συντήρηση έργων σε Ευρωπαική χώρα πολύ κοντά στα πράγματα.

Το 115 που διαφοροποιει το 666 και το κανει 616 υπαρχει καπου?

Δυστυχώς η ελλάδα μας γέμισε με ημιμαθείς και φανατικούς εσχατολόγους που όταν ερωτούνται δεν απαντούν διότι έχουμ υποστεί πλύση εγκεφάλου. Σας χαιρετώ

Ναι αλλα μην τους τσουβαλιαζεις ολους...ασε που πρεπει να δειχνεις με επιχειρηματα αυτα που λες..αλλιώς ειναι του αερα..
[/quote]
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Παρ Απρ 19, 2013 12:17 pm

vas019 έγραψε:Η 7 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 Η ΜΕΡΑ Πoy ΥΠΟΓΡΑΦΗΚΕ Η 7 ΕΤΗΣ ΣΥΝΘΗΚΗ ΜΕ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ?

Peace Treaty Signing on December 7th??! Romania and Royal Family Antichrist Setup??!


Η παρουσιαση εγινε τον Ιουλιο στις 11..

http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/u-s-eu-to-present-mideast-peace-plan-in-last-push-to-prevent-palestinian-un-bid-1.370082

Περισσοτερα εγκυρα κανεις?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:44 am

vas019 έγραψε:ο ΓΕΩΡΓΙΟς μαλλον ειχε υπολογισει οτι κατι σημαντικο θα γινει εκεινη την ημερα, και εγω ελεγα οτι μπορει να μην το μαθουμε..

Το 4ο Βιντεο δεν το ανεβασε ο Τυπος..
Θελει ψαξιμο εαν υπογραφηκε συμφωνια..ειρηνης..
Επισης οι πιθανοτητες ανεβαινουν και αλλο..

http://en.wikipedia.org/wiki/British_Israelism

Εδω καθαρα αναφερεται το πιστευω οτι οι αγγλοσαξονες και οι δυτικο ευρωπαιοι ειναι απογονοι του θρονου του ΔΑΥΙΔ...
Οι χαμενες φυλες του Ισραηλ..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:45 am

Γιώργος έγραψε:Ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982.....Τότε ήταν 9 Αv,όπου σύμφωνα με την εβραική παράδοση,είναι η μέρα που γεννήθηκε ο Μεσσίας (τους)!Ε,λοιπόν,ακριβώς 30 χρόνια μετά,στα 30ά γενέθλιά του,και στις 29 Ιουλίου του 2012 θα εμφανιστεί για πρώτη φορά δημόσια!Μην ξεχνάμε οτι 27 Ιουλίου του 2012 ξεκινάνε οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Λονδίνου!Αρα,2 μέρες μετά την έναρξη,θα μας παρουσιάσουν τον ''άνθρωπό'' τους!!!

Τώρα,η ενθρόνιση θα γίνει στις 29 Ιουλίου του 2014,στις Ευρωεκλογές του ίδιου χρόνου,και στα 32ά γενέθλια του Αντιχρίστου......Έτσι λοιπόν,απο την εμφάνιση εως την ενθρόνιση έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ 2 χρόνια!Αυτά τα 2 χρόνια θα είναι τα καλύτερα χρόνια που έχει περάσει ποτέ η ανθρωπότητα,θα σταματήσουν ως δια μαγείας όλοι οι πόλεμοι,θα εξαλειφθεί η ανεργία,θα αποκτήσουν οι λαοί χρήματα που πριν δεν είχαν και γενικά θα ζει ο λύκος με το αρνί ευτυχισμένα......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:45 am

Γιώργος έγραψε:Ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982....

Γιώργο μήπως κάνεις λάθος στην ημερομηνία της γέννησης

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Ο Πρίγκιπας Ουίλιαμ, Δούκας του Κέμπριτζ (Ουίλιαμ Άρθρουρ Φίλιπ Λούις, αγγλική: William Arthur Philip Louis) γεννήθηκε στις 21 Ιουνίου 1982 και είναι ο μεγαλύτερος γιος του Πρίγκιπα Καρόλου και της Πριγκίπισσας Νταϊάνα, και ο τρίτος μεγαλύτερος εγγονός της Βασίλισσας Ελισάβετ Β' και του Πρίγκιπα Φίλιππου.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:45 am

Γιώργος έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982....

Γιώργο μήπως κάνεις λάθος στην ημερομηνία της γέννησης

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Ο Πρίγκιπας Ουίλιαμ, Δούκας του Κέμπριτζ (Ουίλιαμ Άρθρουρ Φίλιπ Λούις, αγγλική: William Arthur Philip Louis) γεννήθηκε στις 21 Ιουνίου 1982 και είναι ο μεγαλύτερος γιος του Πρίγκιπα Καρόλου και της Πριγκίπισσας Νταϊάνα, και ο τρίτος μεγαλύτερος εγγονός της Βασίλισσας Ελισάβετ Β' και του Πρίγκιπα Φίλιππου.

raimon,
ειτε στις 21 Ιουνίου του 1982 γεννήθηκε,είτε στις 29 Ιουλίου του 1982 που λέω εγώ,είναι μικρή η διαφορά.....Σήμερα είναι 29,5 χρονών,λίγους μόνο μήνες πριν τα 30....Άς μην στεκόμαστε στο δέντρο και χάνουμε το δάσος......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:46 am

xristoforos έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982....

Γιώργο μήπως κάνεις λάθος στην ημερομηνία της γέννησης

Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια
Ο Πρίγκιπας Ουίλιαμ, Δούκας του Κέμπριτζ (Ουίλιαμ Άρθρουρ Φίλιπ Λούις, αγγλική: William Arthur Philip Louis) γεννήθηκε στις 21 Ιουνίου 1982 και είναι ο μεγαλύτερος γιος του Πρίγκιπα Καρόλου και της Πριγκίπισσας Νταϊάνα, και ο τρίτος μεγαλύτερος εγγονός της Βασίλισσας Ελισάβετ Β' και του Πρίγκιπα Φίλιππου.

raimon,
ειτε στις 21 Ιουνίου του 1982 γεννήθηκε,είτε στις 29 Ιουλίου του 1982 που λέω εγώ,είναι μικρή η διαφορά.....Σήμερα είναι 29,5 χρονών,λίγους μόνο μήνες πριν τα 30....Άς μην στεκόμαστε στο δέντρο και χάνουμε το δάσος......

ΑΦΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΝΘΡΟΝΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΝΑΟ.....ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑΟ ?
ΑΝ ΕΚΛΕΓΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Ε.Ε. ...ΤΟΤΕ Η ΑΝΑΚΥΡΗΞΗ ΤΟΥ ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ-ΗΓΕΜΟΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ......
ΑΦΟΥ ΛΕΜΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΑΟ ΤΩΝ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΛΕΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΑΟ...ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ ΟΙ ΕΥΡΩΚΛΟΓΕΣ?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:46 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ο Αντίχριστος γεννήθηκε στις 29 Ιουλίου του 1982.....
Καμια περιπτωση, οι πλανητες σε διαψευδουν, κανενεα αστρολογικο φαινομενο συμφωνα με την μαρτυρια του λαικου του πατερα Βησαρριων..
Το κοντινοτερο ειναι 20 Ιουλιου..
Πρεπει να ταιριαζουν πολλα..

Τότε ήταν 9 Αv,όπου σύμφωνα με την εβραική παράδοση,είναι η μέρα που γεννήθηκε ο Μεσσίας (τους)!
Σου εχω ξαναπει και στο αλλο φορουμ, οτι τα θελω και οι παραδοσεις πλανεμενων δεν σημαινει οτι θα τους γινει η πραγματοποιησει απο τον Θεο.
Ο Θεος μονο στον αληθινο Μεσια εδωσε ολα τα προφητικα σημαδια.
Στον ψευτικο ιθα δωσει οσο γινεται πιο αμυδρα , ωστε οι καλοπροαιρετοι και οι σχολαστικοί να μην πλανηθουν..
Ακυρη λογικη..
Η εβραικη λογικη χρειαζεται μονο για να δουμε την αμβλυση των εβραικων κριτηριων..Δεν ειδα τον ραβίνο να μιλαει για 9 Αν..σαν προυποθεση..


Ε,λοιπόν,ακριβώς 30 χρόνια μετά,στα 30ά γενέθλιά του,και στις 29 Ιουλίου του 2012 θα εμφανιστεί για πρώτη φορά δημόσια!Μην ξεχνάμε οτι 27 Ιουλίου του 2012 ξεκινάνε οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Λονδίνου!Αρα,2 μέρες μετά την έναρξη,θα μας παρουσιάσουν τον ''άνθρωπό'' τους!!!

Εχουμε ξαναπει οτι οι αγιοι εχουν φωτογραφισει τοσο πολυ τον αντιχριστο που ολοι οι αλλοι απεχουν ετη φωτος απο το δικο του προσωπο και θεση..
Μην πλανασαι. για λογους που εξηγησα δεν μπορει κανεις ουρανοκατεβατος να γινει βασιλιαε απο το πουθενα γιατι τοτε θα καρφωθει..και θα γινεουν καταστροφικοι πολεμοι για την εξουσια..
Ξαναδιαβαστε τα αγιοπατερικα κριτηρια και την λογικη επαληθευσης τουλαχστον 5 φορες..


Τώρα,η ενθρόνιση θα γίνει στις 29 Ιουλίου του 2014,στις Ευρωεκλογές του ίδιου χρόνου,και στα 32ά γενέθλια του Αντιχρίστου......Έτσι λοιπόν,απο την εμφάνιση εως την ενθρόνιση έχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ 2 χρόνια!Αυτά τα 2 χρόνια θα είναι τα καλύτερα χρόνια που έχει περάσει ποτέ η ανθρωπότητα,θα σταματήσουν ως δια μαγείας όλοι οι πόλεμοι,θα εξαλειφθεί η ανεργία,θα αποκτήσουν οι λαοί χρήματα που πριν δεν είχαν και γενικά θα ζει ο λύκος με το αρνί ευτυχισμένα.

Ο λυκος και το αρνι εχουν ζησει ηδη ευτυχισμενα..Αμαν με την ερμηνεια της αυθαιρεσιας των ονειροπαρμενων βυζαντινολατρων..
Σε παρεσυραν σε αδιεξοδα..
Δεν προκειται να ειναι τα καλυτερα χρονια...Ξεχασε το..
Θα πηγαινουν ολα απο το κακο στο χειροτερο..
Μονο η υποσχεση μετα του σφραγισματος θα ειναι το κινητρο για καλυτερευση..
Ολοι οι αγιοι μιλουν για εξουσια απο μια Διαλυμενη Ε.Ε..
κατα την αναληψη της ποαγκοσμιας εξουσιας
Ειναι ασυμβατες οι ερμηνείες σου με τους αγιους..
Οταν βαζουμε δικα μας δεν πρεπει να συγκρούονται με των αγιων, αλλιως δεν μας φωτιζει το ιδιο πνευμα αλλα οι λογισμοι εκ του πονηρου..
Χωρις εσωτερικη ευχη και προσευχη και νηψη ειναι δυσκολα θεματα..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:46 am

Γιώργος έγραψε:
ΑΦΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΘΑ ΕΝΘΡΟΝΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΝΑΟ.....ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑΟ ?
ΑΝ ΕΚΛΕΓΕΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Ε.Ε. ...ΤΟΤΕ Η ΑΝΑΚΥΡΗΞΗ ΤΟΥ ΩΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ-ΗΓΕΜΟΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΧΩΡΟ......
ΑΦΟΥ ΛΕΜΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΑΟ ΤΩΝ ΙΕΡΟΣΟΛΥΜΩΝ......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΛΕΤΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΑΟ...ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ ΟΙ ΕΥΡΩΚΛΟΓΕΣ?

Πρώτα θα γίνει Πρόεδρος της Ευρωπαικής Ένωσης με στέψη στις 29 Ιουλίου του 2014,και μετά θα ενθρονιστεί και στον Ναό των Ιεροσολύμων που ο ίδιος θα έχει κτίσει σε 3 μόνο ημέρες (3,4 και 5 Αυγούστου του 2014)!

Πρώτα δηλαδή θα γίνει ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΗΓΕΤΗΣ και μετά ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΣ ΗΓΕΤΗΣ!Όλα αυτά μεσα σε μια εβδομάδα!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:46 am

Γιώργος έγραψε:
Σου εχω ξαναπει και στο αλλο φορουμ, οτι τα θελω και οι παραδοσεις πλανεμενων δεν σημαινει οτι θα τους γινει η πραγματοποιησει απο τον Θεο.
Ο Θεος μονο στον αληθινο Μεσια εδωσε ολα τα προφητικα σημαδια.
Στον ψευτικο ιθα δωσει οσο γινεται πιο αμυδρα , ωστε οι καλοπροαιρετοι και οι σχολαστικοί να μην πλανηθουν..
Ακυρη λογικη..
Η εβραικη λογικη χρειαζεται μονο για να δουμε την αμβλυση των εβραικων κριτηριων..Δεν ειδα τον ραβίνο να μιλαει για 9 Αν..σαν προυποθεση..

Κι όμως,η 9 Αv θα είναι σημάδι για τον εβραικό λαό,οτι πράγματι αυτός είναι ο Μεσσίας τους!!!Πως αλλιώς θα τον αναγνωρίσουν,πώς αλλιώς θα τον δεχτούν;;;Μην ξεχνάς οτι οι Εβραίοι είναι ''αρρωστοι'' με τις παραδόσεις τους!!!

Εχουμε ξαναπει οτι οι αγιοι εχουν φωτογραφισει τοσο πολυ τον αντιχριστο που ολοι οι αλλοι απεχουν ετη φωτος απο το δικο του προσωπο και θεση..
Μην πλανασαι. για λογους που εξηγησα δεν μπορει κανεις ουρανοκατεβατος να γινει βασιλιαε απο το πουθενα γιατι τοτε θα καρφωθει..και θα γινεουν καταστροφικοι πολεμοι για την εξουσια..
Ξαναδιαβαστε τα αγιοπατερικα κριτηρια και την λογικη επαληθευσης τουλαχστον 5 φορες..

Εδώ διαφωνώ!Ο Μεσσίας μέχρι την στιγμή που θα φανερωθεί,θα πρέπει να ζει κυριολεκτικά στο σκοτάδι μήπως και κάποιος τον αντιληφθεί και τον φανερώσει πριν την ώρα του!Ο Ουίλλιαμ ήταν απο την πρώτη μέρα της γεννησεώς του στα φώτα της δημοσιότητας!Το άκρως αντίθετο δηλαδή!


Ο λυκος και το αρνι εχουν ζησει ηδη ευτυχισμενα..Αμαν με την ερμηνεια της αυθαιρεσιας των ονειροπαρμενων βυζαντινολατρων..
Σε παρεσυραν σε αδιεξοδα..
Δεν προκειται να ειναι τα καλυτερα χρονια...Ξεχασε το..
Θα πηγαινουν ολα απο το κακο στο χειροτερο..
Μονο η υποσχεση μετα του σφραγισματος θα ειναι το κινητρο για καλυτερευση..
Ολοι οι αγιοι μιλουν για εξουσια απο μια Διαλυμενη Ε.Ε..
κατα την αναληψη της ποαγκοσμιας εξουσιας
Ειναι ασυμβατες οι ερμηνείες σου με τους αγιους..
Οταν βαζουμε δικα μας δεν πρεπει να συγκρούονται με των αγιων, αλλιως δεν μας φωτιζει το ιδιο πνευμα αλλα οι λογισμοι εκ του πονηρου..
Χωρις εσωτερικη ευχη και προσευχη και νηψη ειναι δυσκολα θεματα..


Εδώ είναι άλλο ένα σημείο που θα πρέπει να σταθούμε:Την πρώτη περίοδο του Αντιχρίστου,η ανθρωπότητα θα ζήσει τα καλύτερα χρόνια που έζησε ποτέ ως τότε!Όλα τα παγκόσμια προβλήματα θα λυθούν (πείνα,φτώχεια,ανεργία,εγκληματικότητα,τρομοκρατία,αρρώστιες κλπ...) και οι άνθρωποι θα είναι όσο ευτυχισμένοι όσο ποτέ!(Αυτά τα λένε Άγιοι,όχι εγώ!)

Αρα,αν θεωρήσουμε οτι ο Αντίχριστος ξεκίνησε ήδη το έργο του (που δεν το πιστεύω) όλα αυτά τα προβλήματα θα πρέπει είτε να είχαν λυθεί,είτε να οδεύουν προς την λύση τους!Είδαμε εδώ και 9 μήνες καποια καλυτέρευση,(αν όχι παγκόσμια) έστω τοπική;;;Σαφώς όχι!Τα πράγματα πάνε παντού απο το κακό στο χειρότερο........
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:47 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Κι όμως,η 9 Αv θα είναι σημάδι για τον εβραικό λαό,οτι πράγματι αυτός είναι ο Μεσσίας τους!!!Πως αλλιώς θα τον αναγνωρίσουν,πώς αλλιώς θα τον δεχτούν;;;Μην ξεχνάς οτι οι Εβραίοι είναι ''αρρωστοι'' με τις παραδόσεις τους!!!
Ο Ραβινος δεν εβαλε κανεναν τετοιο περιορισμο , οποτε η δικη σου αναμονη να περιπμενεις τον Θεο να φερει στην ζωη τον ψευτικο μεσια με αληθινο σημαδι, ειναι απλα ακυρη..

Εδώ διαφωνώ!Ο Μεσσίας μέχρι την στιγμή που θα φανερωθεί,θα πρέπει να ζει κυριολεκτικά στο σκοτάδι μήπως και κάποιος τον αντιληφθεί και τον φανερώσει πριν την ώρα του!Ο Ουίλλιαμ ήταν απο την πρώτη μέρα της γεννησεώς του στα φώτα της δημοσιότητας!Το άκρως αντίθετο δηλαδή!
Διαφωνησε, αλλα καλο θα ηταν να εριχνες μια ματια στα κριτηρια..
Δεν μπορει να ειναι κανεις ασημος, διοτι υπαρχουν προβληματα συμπεριφορας και εξουσιας..Η καλυτερη καλυψη ειναι ο αντιπερισπασμος και η διασημοτητα..οπως και οι μεγαλες συνομωσιες καλυπτονται μονες τους απο το "σιγα μην ειναι ετσι"..
Επισης ποσο ασημος να ειναι καποιος οταν γινεται ιδιαιτερη αναφορα στην μανα του που θα πρεπει να ειναι διασημη...
ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΣ βγαζεις οτι ειναι απαγορευτικο να αποκαλυφθει σε μερικους πριν ξεκινησει το εργο του? Το ειπε καποιος αγιος?
Απο την στιγμη που ο Ιδιος ο Θεος αποκαλυψε την ημερομηνια γεννησης και οι ιδιοι οι ιλουμινατι το διαφημιζουν με το μπαλονι και αλλιως αλλα και οι εβραοι τον περιμενουν, προς τι η απαγορευση?
Εχει ερθει ο καιρος του και σταδιακα θα αποκααλυφθει, σε οσους ψαχνουν νωριτερα και σε αλλους αργοτερα..
Παντως οχι ταυτοχρονα και οι περισσοτεροι θα πλανηθουν..
Φινετασι ηδη αυτο με τον αληθινο..
Τελος η συζητηση, τα ειπα στα κριτηρια, αν θες να λες τα δικα σου σε αυτο, πηγαινε στα κριτηρια αλλα να ξερεις οτι ερεσαι σε αντιθεση με αγιους. ΕΙΝΑΙ σαν να λες, τι μας μιλατε για την μανα του κρυμενου, που θα ειναι και αυτη κρυμμενη..
Επισης ερχεσαι σε αντιθεση που πιστευεις οτι οι αγιοι που ειπαν οτι τιποτα κρυφο σε οσους μελετουν τα γραφομενα θα ηταν ανισχυρο μπροστα στην ικανοπτητα των νεοεποχητων να κρυβουν αντιχριστο..
Δεν διαλοεγουν αυτοι στην τελικη να κανουν οποιον θελουν , αλλα ο Θεος και Ο διαβολος αρπαζει την ευκαιρια..
Εσυ μιλας λες και οι ανθρωποι διαλεγουν τις συνθηκες και το προσωπο..


Εδώ είναι άλλο ένα σημείο που θα πρέπει να σταθούμε:Την πρώτη περίοδο του Αντιχρίστου,η ανθρωπότητα θα ζήσει τα καλύτερα χρόνια που έζησε ποτέ ως τότε!Όλα τα παγκόσμια προβλήματα θα λυθούν (πείνα,φτώχεια,ανεργία,εγκληματικότητα,τρομοκρατία,αρρώστιες κλπ...) και οι άνθρωποι θα είναι όσο ευτυχισμένοι όσο ποτέ!(Αυτά τα λένε Άγιοι,όχι εγώ!)

Πουθενα δεν λεει κανεις τετοια πραγματα ετσι οπως τα αποδιδεις με τις σαλτσες..ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΕ ΤΙς ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕς ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΓΡΑΦΗ βγαζουμε το αντιθετο συμπερασμα.. Ασε που εχουμε αγιους νμα λενε για διαλυση της ΕΕ για να αναιοβει στην εξουσια πανω στον πανικο δειχνοντας χαρισματα..Οποτε τα κειμενα των αγιων δεν τα ειδα..μονο ερμηνιες εκ του πονηρου...

Αρα,αν θεωρήσουμε οτι ο Αντίχριστος ξεκίνησε ήδη το έργο του (που δεν το πιστεύω)


Ναι αν στο μυαλο σου εχεις ενα λαθος προτυπο για το μεγαλο εργο .., δεν θα το δεις ποτε .

όλα αυτά τα προβλήματα θα πρέπει είτε να είχαν λυθεί,είτε να οδεύουν προς την λύση τους!Είδαμε εδώ και 9 μήνες καποια καλυτέρευση,(αν όχι παγκόσμια) έστω τοπική;;;Σαφώς όχι!Τα πράγματα πάνε παντού απο το κακό στο χειρότερο...

Αυτα που βλεπεις ειναι μονο η κορυφη του παγοβουνου.....
Καταλαβαινεις τι θα πει πεινα και τυρανια?
Για αυτα μιλουν οι γραφες και οχι για καλυτερευση..
Την καλυτερευση θα την υυποσχεθει στους σφραγισμενους..
Και αυτοι θα την λαβουν για ελαχιστο διαστημα..λογω διαδικασιας μακροχροσνιας..
Μεχρι τοτε, απο το κακο στο χειροτερο...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:47 am

raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:47 am

Γιώργος έγραψε:Αυτό,περι 2012 και έναρξης της Αποκάλυψης το έχω ακούσει και απο γνωστό μου που ασχολείται πολύ με αυτά τα πράγματα....Μου είπε χαρακτηριστικά:''Το 2012 θα συμβεί η Αποκάλυψη!'' ενώ έθεσε το ίδιο έτος σαν απαρχή μια καινούργιας εποχής για την ανθρωπότητα........
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αντίχριστος - Η συνεχεια - Σελίδα 3 Empty Απ: Αντίχριστος - Η συνεχεια

Δημοσίευση από raimon Σαβ Απρ 20, 2013 12:48 am

batraxos_258 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Αυτό,περι 2012 και έναρξης της Αποκάλυψης το έχω ακούσει και απο γνωστό μου που ασχολείται πολύ με αυτά τα πράγματα....Μου είπε χαρακτηριστικά:''Το 2012 θα συμβεί η Αποκάλυψη!'' ενώ έθεσε το ίδιο έτος σαν απαρχή μια καινούργιας εποχής για την ανθρωπότητα........

ΜΗΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΤΙΣ 8-10/02/2012???ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΑΝΟΙΧΤΑ!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης