ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:27 am

batraxos_258 έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΙΕΡΑΠΟΣΤΟΛΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ ????

Ναι,ξεκίνησε χθές...Ισαπόστολος και ισευαγγελιστής......
Crying or Very sad Question
Ποιός σας είπε βρε παιδιά ότι άρχισε η περιοδεία του π Μάξιμου; εγώ το πρωί τους πήρα τηλέφωνο στα γραφεία του συλλόγου και τους ρώτησα, και μου είπαν ότι αναβάλετε λόγο εκλογών, και θα το προγραμματίσουν για μετά της εκλογές, εσείς που το ακούσατε ότι άρχισε???

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΟΧ,ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΧΩΡΑ ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ 14 ΜΕΡΕς ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ,ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ,ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΒΙΝΤΕΟ!!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:27 am

Γιώργος έγραψε:Οπα,δεν το ήξερα οτι αναβλήθηκε.....Δεν έχω επικοινωνία με τον πατέρα Μάξιμο και δεν ξέρω τις κινήσεις του........
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:27 am

xristoforos έγραψε:ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟ..ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!! ΟΟΟ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ E-BOOK..ΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΦΤΩΧΑ...ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ...ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΜΑΞΙΜΟΥ...ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΠΡΟ ΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ..ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΡΟΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΜΟΥΛΑΤΣΙΩΤΗΣ..Μ'ΕΝΑ ΣΜΠΑΡΟ 2 ΤΡΥΓΩΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ..ΕΚΑΤΣΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΜΕ ΚΕΡΑΣΑΝΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΙΟΛΑΣ..ΚΑΙ ΚΑΡΥΔΙΑ..ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΦΥΣΙΚΑ ΔΩΡΕΑΝ..ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΦΟΒΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΟΙ 2..ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΜΟΥ..ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ..ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ..ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΜΑ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΜΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ..ΑΥΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΤΑ ΛΕΞΗ
ΚΑΙ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ..ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΙ 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ ΕΝΩΧ ,ΗΛΙΑΣ Ή ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΗΛΑΔΗ..ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΓΧΡΟΝΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΩΝ ΦΥΣΙΚΑ..ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΛΕΚΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΛΕΥΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ..ΟΠΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΩΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΠΑΛΙ..ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ Ο ΙΩΑΝΝΗΣ Ο ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ
ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΦΑΣΗ..ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΣΕ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΘΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΚΑΠΩΣ ΟΜΑΔΙΚΑ Ή ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ..ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΟΙ ΧΩΡΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΥΠΟΔΕΧΤΟΥΝ....ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...ΑΛΛA ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΙ...ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΕΝΝΟΗΘΕΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ ΧΩΡΟΙ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ...
ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ..ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ..ΕΤΣΙ ΘΕΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ..ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ..ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ..ΤΟ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ Ο ΜΟΥΛΑΤΣΙΩΤΗΣ ΣΤΟ ΜΑΞΙΜΟ...
ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΜΑΞΙΜΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ..ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ Ο ΜΟΥΛΑΤΣΙΩΤΗΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΠΕΤΡΑΧΕΙΛΙ Ο ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ..ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΑΜΕ...ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΜΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΘΗΝΑ..ΝΑ ΜΕ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΩ ΤΟΥ ΕΙΠΑ..ΙΣΩΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΟΥ
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΛΕΩ..ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΑΡΝΗΘΩ ΤΟ ΧΑΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΩΘΩ..ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕ ΖΕΙΣ ΜΥΣΤΗΡΙΑΚΗ ΖΩΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΡΝΗΘΕΙΣ..ΔΕ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ..ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΑΛΩΤΟΣ..ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΑΝΕ..ΟΠΟΤΕ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ...ΚΙ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ..ΣΕ ΞΟΡΚΙΖΩ..ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΕΦΕΥΓΑ Ο ΜΑΞΙΜΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ..ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΡΕΥΜΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΠ'ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ..ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ 20-30-40 ΕΥΡΩ...ΜΕ ΣΚΛΑΒΩΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Μ'ΑΥΤΟ..ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΑΠ'ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ..ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΔΙΑΛΥΘΗΚΕ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΠΟΤΕ ΛΕΦΤΑ..ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ..ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕ..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:28 am

Πολύ καλά νέα μας έφερες xristoforos νάσε καλά Very Happy
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:28 am

xristoforos έγραψε:οχι...απο ενα φιλο μου που πηγε στο γραφειο του πατρος Μαξιμου ειναι το μυνημα το οποιο απεστειλε σε μενα Smile

ο φιλος μου πηγε εκει εννοω !!! κ συναντησε κ τους δυο πατερες !!!
απλα σας το μεταφερω αυτουσιο ετσι οπως μου το γραψε για να δουν καποιοι οτι ο πατηρ Μαξιμος δεν ειναι αυτος που θελει να κονομαει οπως τον κατηγορουνε αδικως τοσα χρονια!!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:28 am

Γιώργος έγραψε:
xristoforos έγραψε:οχι...απο ενα φιλο μου που πηγε στο γραφειο του πατρος Μαξιμου ειναι το μυνημα το οποιο απεστειλε σε μενα Smile

ο φιλος μου πηγε εκει εννοω !!! κ συναντησε κ τους δυο πατερες !!!
απλα σας το μεταφερω αυτουσιο ετσι οπως μου το γραψε για να δουν καποιοι οτι ο πατηρ Μαξιμος δεν ειναι αυτος που θελει να κονομαει οπως τον κατηγορουνε αδικως τοσα χρονια!!!!

Και εμένα γιατί δεν μου έδωσε ούτε ένα ευρώ απο το βιβλίο που έβγαλε χάρης την δική μου έρευνα;Εγώ κατούρησα στο πηγάδι;
Η αλήθεια είναι πάντως οτι ο πατέρας Μάξιμος έβγαλε τρελά λεφτά απο τις πωλήσεις των βιβλίων του....Μαγκιά του!Αξιοποιήσε στο έπαρκον την αναγνωρισιμότητα τόσων χρόνων απο την τηλεόραση και ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να την εξαργυρώσει!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:29 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Και εμένα γιατί δεν μου έδωσε ούτε ένα ευρώ απο το βιβλίο που έβγαλε χάρης την δική μου έρευνα;Εγώ κατούρησα στο πηγάδι;
Κατ αρχας συμφωνησες να ειναι ετσι, γιατι διαμαρτυρεσαι? Αλλο να κανει φιλανθρωπια φιλικου επιπεδου ο πατερ και αλλο να πληρωνει πνευματικα δικαιωματα ο συλλογος για ενα αποτελεσμα που τον εξεθεσε και δεν ηταν σωστο..Αυτο ελειπε να επαιρνες ποσοστα για μια προχειρη και ημιτελη ερευνα, επειδη βρηκες ενα τραγουδι και μια αριθμοσοφικη λεξη που ειναι μια ευρεως γνωστη κωδικοποιηση του 666. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ σε καμια περιπτωση και δεν υπαρχει καν κανενα υπαρκτο προσωπο.
Για να αξιζε η ερευνα σου σε ερευνητικο επιπεδο , θα επρεπε να ειxες το πληρη βιογραφικο και φωτογραφια του κυριου φοξ...
Το να λες αξιολογη ερευνα ενα ονομα χωρις υπαρκτο αντικρυσμα σε προσωπο, αγγιζει τα ορια του θρασους..

Η αλήθεια είναι πάντως οτι ο πατέρας Μάξιμος έβγαλε τρελά λεφτά απο τις πωλήσεις των βιβλίων του..
Πως την ξερεις αυτη την αληθεια, για εξηγησε μας? Επισης οταν λεμε οτι κατι εβγαλε τρελλα λεφτα , σημαινει οτι τα εσοδα υπερβαινουν κατα πολυ τα εξοδα , που συμπεριλαμβανουν καιτο πολυεξοδο και χρονοβορο κομματι της ερευνητικης δραστηριοτητας. Αυτο ειναι κατι που υποτιμαται σοβαρα στην Ελλαδα, ενω παγκοσμιως εκτιμαται δεοντως και παντα μερος των κερδων των δραστηριοτητων πηγαινει για αυτο που λεμε ερευνα και αναπτυξη.
Συνεπως εαν εχεις στοιχεια για τον ισολογισμο απο οπου και προκύπτουν τα τρελλα χρηματα , αναμενουμε..
Παντως στην προσφατη ετησια εκδηλωση, ο μοναχος μιλησε για συνθηκες δυσκολης επιβιωσης για τον συλλογο...30 τετραγωνικα ειπε οτι ειναι, και εχει δικαιο...

Μαγκιά του!Αξιοποιήσε στο έπαρκον την αναγνωρισιμότητα τόσων χρόνων απο την τηλεόραση και ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να την εξαργυρώσει!
Η βλακεια που περικλειεται σε αυτη την προταση ειναι τεραστιων διαστασεων. Και αυτο γιατι εχει εξηγηθει πολλακις και στο παλιο φορουμ αλλα και απο τον ιδιο τον μοναχο...
Ειναι απαραδεκτη αυτη η δηλωση σου και θα πρεπει να την παρεις πισω , οντας πιο προσεκτικος στο τι γραφεις..

Ποια αναγνωρισιμοτητα να εξαργυρωσεις οταν εισαι ΔΙΩΚΟΜΕΝΟΣ και ΑΠΟΡΟΣ , απο εκει που υπολογιζες στην αγαπη της μητροπολης και των μεσων πιστων που με τις δωρεες τους ξεπερνουν κατα πολυ τα εσοδα και συγκριτικα τον συγγραφικο κοπο των οποιων εσοδων απο τα βιβλια..

Εχασε δραματικα σε αυτο το κομματι , και σου ειναι αδυνατον να το χωνεψεις...Αναγνωρισιμοτητα απεκτησες εσυ, οπως σου ειχε πει ο true..
O μοναχος απεκτησε αρνητικη δημοσιοτητα , εχθρους εντος κι εκτος εκκλησιας και πολλα προβληματα σε σχεση με την ευκολοτερη προηγουμενη περιοδο διασημοτητας του.
Η "μαγκια" του εγκειται λοιπον στο οτι αψηφισε ολα τα προηγουμενα για να εκτελεσει την εντολη του Κυριου..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:29 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
xristoforos έγραψε:οχι...απο ενα φιλο μου που πηγε στο γραφειο του πατρος Μαξιμου ειναι το μυνημα το οποιο απεστειλε σε μενα Smile

ο φιλος μου πηγε εκει εννοω !!! κ συναντησε κ τους δυο πατερες !!!
απλα σας το μεταφερω αυτουσιο ετσι οπως μου το γραψε για να δουν καποιοι οτι ο πατηρ Μαξιμος δεν ειναι αυτος που θελει να κονομαει οπως τον κατηγορουνε αδικως τοσα χρονια!!!!

Και εμένα γιατί δεν μου έδωσε ούτε ένα ευρώ απο το βιβλίο που έβγαλε χάρης την δική μου έρευνα;Εγώ κατούρησα στο πηγάδι;
Η αλήθεια είναι πάντως οτι ο πατέρας Μάξιμος έβγαλε τρελά λεφτά απο τις πωλήσεις των βιβλίων του....Μαγκιά του!Αξιοποιήσε στο έπαρκον την αναγνωρισιμότητα τόσων χρόνων απο την τηλεόραση και ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να την εξαργυρώσει!

Λαθος τοποθέτηση φιλε Γεωργιε..
συμφωνω με την κριτικη που έκανε ο vas019..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:29 am

Γιώργο πράγματι είσαι μια στο καρφί και μια στο πέταλο, τη μια μας λες ότι μόνο ο π. Μάξιμος έμεινε για να ακούμε και να μαθαίνουμε την αλήθεια, και έτσι είναι, ο π. Μάξιμος είναι μια φωνή από της λίγες στης ημέρες μας που λένε την αλήθεια όπως είναι, και μετά να λες αυτά που λες, μου κάνει πολύ εντύπωση τι μια ημέρα να λες έτσι, και την άλλη να λες τα τελείως αντίθετα. Sad
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:30 am

xristoforos έγραψε:γιωργο αν ειχες πραγματικο προβλημα οικονομικο οπως ο φιλος παναγιωτης που του κοψανε το ρευμα κ δεν εχει λεφτα να αγορασει ενα βιβλιο που επιθυμει τοσο πολυ κ το ανεφερες σε προσωπικη σου κουβεντα με τον πατερα τοτε να σαι σιγουρος οτι θα σε ευσπλαχνιζοτανε και εσενα...
δεν κανει διακρισεις ο πατηρ Μαξιμος....οποιος πραγματικα εχει προβλημα του δειχνει απλοχερα την αγαπη του...
παρα πολλοι αγοραστες του βιβλιου του μαθε οτι το αγορασαν στη μιση τιμη κι αλλοι στο 1/3 του κοστους ...τους τα χαρισε τα λεφτα ο πατηρ Μαξιμος λογω των οικονομικων δυσκολιων που καταλαβε οτι ειχαν...
εσυ πηγες με σκοπο να κερδισεις? για αυτο το λογο εκανες ερευνα? ε οχι...καλα εκανε κ δε σου δωσε τιποτα..κ μαλιστα εσυ ο ιδιος υπεγραψες οτι δε θα ζητησεις χρηματα απο αυτη την ερευνα σου....
α κ ξεχασα να πω οτι ολοι οι μητροπολιτες αλλα κ ενα σωρο κοσμος εχει προμηθευτει τσαμπα τα βιβλια του πατρος Μαξιμου τα εσχατολογικα (και τα 2)
οπως καταλαβες λοιπον...οσοι εχουν διαβασει τα βιβλια του δεν τα αγορασανε ολοι.....

κοιτα...ξερεις τι σημαινει η φραση ΒΓΑΖΩ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ ???
σημαινει οτι με αυτα τα τρελα λεφτα παω κ κανω διακοπες σε κοσμοπολιτικα νησια τρωγοντας πανακριβα φαγητα κ πινοντας πανακριβα ποτα διασκεδαζοντας καθε μερα....
ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΡΕΛΑ ΛΕΦΤΑ....

Ή ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΚΤΗΜΑΤΑ Κ ΣΠΙΤΙΑ Κ ΠΙΣΙΝΕΣ Κ ΒΙΛΛΕΣ Κ ΟΙΚΟΠΕΔΑ Κ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ Κ ΟΤΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.....


ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΤΗΡ ΜΑΞΙΜΟΣ???

ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ Κ 11 ΜΗΝΕΣ...ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ Κ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ...

ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΦΑΝΗΚΕ...ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΟΥ....

ΟΠΩΣ Κ ΕΝΩ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΣΤΙΣ 29 ΑΠΡΙΛΗ ΤΟΥ 2011...ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΤΟΥ...ΕΧΕΙΣ ΛΥΣΣΑΞΕΙ ΠΟΥ ΛΕΜΕ..ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ
ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΑΛΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΥΣΙΝΟ ΑΠΡΙΛΙΟ ??? ΠΟΣΕΣ??? ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ!!!

ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΑΦΟΡΜΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΓΕΛΑΕΙ...ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΕΝΑ Κ ΕΜΑΣ ΕΔΩ Κ ΤΗΝ ΟΛΗ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ....

ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ..ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ....ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΚΟΜΑ...ΣΤΟ ΕΥΡΥ ΚΟΙΝΟ

Κ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΦΡΑΓΙΣΤΟΥΝ ΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΠΕΡΙ ΕΝΟΣ ΑΤΟΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ( ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΡΙΣΤΟΣ-ΘΕΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ-ΘΕΟΥ )


ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟ...Κ ΤΟΝ ΑΔΙΚΕΙΣ ΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΑΘΜΟ....ΕΛΕΟΣ !!!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:31 am

laste έγραψε:Αδερφέ Γιώργο συμφωνώ τόσο με τον raimon όσο και με τον αδερφό Χριστόφορο. Μια συμφωνείς και μια ειρωνεύεσαι. Και να ξέρεις επειδή έχω προσωπική επικοινωνία με τον π. Μάξιμο τα λεφτά που κερδίζει από τα βιβλία είτε τα δίνει σε φτωχές οικογένειες είτε κάνει έργα για το μοναστήρι του Αγ. Κοσμά στην ορεινή Κορινθία και όπως επίσης ετοιμάζει κάτι για να φιλοξενήσει όλους αυτούς που θα κυνηγηθούν στα χρόνια του βρωμερού και θα θέλουν να πάνε κάπου.
Νομίζω ότι είσαι άδικος.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:31 am

batraxos_258 έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:ας μείνουμε στο θέμα μας που ειναι
"ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ"

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ.... Laughing Laughing Laughing
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:31 am

jm_ac_2018 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:ας μείνουμε στο θέμα μας που ειναι
"ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ"

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΣΤΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ.... Laughing Laughing Laughing

κάποιοι άλλοι το ετοιμάζουν χρόνια..
τωρα ειναι στο στάδιο του στρωσίματος..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:32 am

jm_ac_2018 έγραψε:το καλύτερο και ωφελιμότερο είναι να ενημερώνουμε τον κόσμο οτι το χαλι αυτό που στρώνεται ειναι για τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ και οχι για τον Βασιλέα Ιωάννη ή καποιον άλλον που θα φέρει ΕΥΗΜΕΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ κτλ..κτλ..
Οι ντομάτες δεν θα έχουν κάποιο σωτήριο ωφέλιμο στόχο..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:32 am

vas019 έγραψε:Οι τοματες σε αυτη την περιπτωση , αν και οχι αμιγως χριστιανικος τροπος αντιμετωπισης του ανομου, δειχνουν την αρχικη ψυχικη προδιαθεση αντιστασης και μη αποδοχης. Αυτο το μαχητικο κινητρο του μισους εναντιον του πατερα της αμαρτιας , εαν δουλευτει πνευματικα μεσω προσευχης και λογισμων, ακομα και επιθετικων προς τον χαιρεκακο κερατα που θα δυναμωνει τον αντι, κανει θαυματα ελεω Θεου..

Εαν οι χριστιανοι συνειδητοποιουσαν σε πληρη πνευματικη εκταση οτι οταν εχουν Εκεινον διπλα τους και μεσα τους ειναι ψυχικα και ισως κατα περιπτωσεις και σωματικα ατρωτοι απο τις βολες των ενσαρκων και αυλων εxθρων, θα πανηγύριζαν..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:33 am

jm_ac_2018 έγραψε:συμφωνω Βασίλη..
αρκει αυτη η αρχικη ψυχικη προδιάθεση μη αποδοχής να μην υποβαθμιστεί ποιοτικά/ποσοτικά με τον χρόνο,γιατι άλλο ενα πονηρό τεχνασμα των ΚΟΣΜΟΚΡΑΤΟΡΩΝ είναι ακριβως αυτο,να κάνουν τον κόσμο να αντιδράει ,να εκτονώνει ΕΝΕΡΓΕΙΑ ωστε οταν θα ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ και να μην ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ να έχουμε ΕΚΤΟΝΩΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΑΣ πριν...
Χρειάζεται προσοχή μεγαλη στο που καταναλώνουμε την Ενέργεια μας, ωστε οταν θα χρειστει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ και να μην ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ να έχουμε τις ψυχικές αλλα και σωματικές δυνάμεις και την απαιτούμενη ΣΥΣΣΩΡΕΥΜΕΝΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:33 am

vas019 έγραψε:σοφα μιλας αδερφε JM..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:33 am

batraxos_258 έγραψε:ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.....ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!ΑΜΑ ΤΗΝ ΧΑΣΕΙς ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ....!!!!!ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ....ΑΥΤΟΥς ΟΜΩς ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ''ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ...ΔΕΝ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥ..... ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ,ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΜΑΖΙ,ΜΕ ΑΥΤΟΥς ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΡΙΔΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ''ΑΝΤΑΡΤΙΚΟ'' ΠΟΛΕΜΩΝΤΑς ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΤΟΧΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΙ!!!!!! Cool
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:35 am

Γιώργος έγραψε:vas,jm,raimon,xristofore,batraxe,
με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα,το καθαρό κέρδος απο την πώληση των βιβλίων του πατρός Μαξίμου ανέρχεται στα 300.000 ευρώ!Και μιλάμε για καθαρό κέρδος,στην τσέπη!Το ταξίδι στο εξωτερικό το ετοιμάζει για τα μέσα του 2013,τότε που δεν θα τον σηκώνει άλλο να μένει στην Ελλάδα...Έχει φροντίσει απο τώρα να διαφύγει έξω στην υγειά των κορόιδων που πήγαν και αγόρασαν τα βιβλία του!Αν το ήξερα οτι ήταν απάτη,δεν θα υπέγραφα ποτέ να μην πάρω λεφτά....Αλλά αυτός όχι μόνο έκλεψε την ερεύνά μου,αλλά μόστραρε και το όνομα του στο βιβλίο!
Ο λόγος τώρα που μετεστράφηκα 100% απο αυτά που έλεγα πριν,είναι η επίσκεψη μου στον πνευματικό που μου πρότεινε ο Τrue.Μου είπε,περαν πάσης αμφιβολίας,ότι ο Μάξιμος είναι λάθος!Και οτι θα γίνει αναλαμπή το 2013-14!Το βασίζει πάρα πολύ και στον πατέρα Πορφύριο που τον ήξερε προσωπικά και του είπε για τον άνθρωπο του Θεού!΄
Όπως καταλαβαίνετε,απο την στιγμή που το λέει ο πνευματικός μου δεν μπορώ παρά να κάνω υπακοή...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:35 am

Γιώργο έχω πέσει απ τα σύννεφα!! δεν πιστεύω σ΄αυτά που διαβάζω. Shocked
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:35 am

batraxos_258 έγραψε:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ..ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΑΑ ΑΤΑΞΙΔΕΥΤΟ... https://www.youtube.com/watch?v=U49xnHNADbU Laughing Laughing Laughing Laughing
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:36 am

vas019 έγραψε:@Γεωργιος..

Ουτε εγω, απο που να αρχισω και που να τελειωσω..

Και να φανταστεις οτι ανασκουμπωθηκα οταν διαβασα αυτα που ελεγε ο π.Μαξιμος για τους ψευτοπνευματικους..

Αντι να περιοριστουν στην αφεση των αμαρτιων και στην γενικη προσωπικη οδηγια των αρχαριων για κατευθηνση για την ορθοδοξη ζωη και πραξη, μπαινουν σε χωραφια προφητειας χωρις φυσικα το σθενος να το κανουν δημοσια κατω απο το φως της δημοσιας κριτικης.

Η γελειοτητα του ισχυρισμου και του επιχειρηματος ειναι ανευ προηγουμενου και εχει απαντηθει πολλες φορες στον true. Ευτυχως ομως για τον Κωστα , αν και απεκρυψε την εντονη γνωμη του πνευματικου του που ξεπερναει τον στρουθοκαμηλισμο και αγγιζει τα ορια της ΑΝΟΗΣΙΑΣ 100% (Και εδω ειναι το 13 και το 14..), ασε που μπορει να βγαλουν τον αντι "ανθρωπο του Θεου").

Και αυτο γιατι την οποια πλανη και αμαρτια του Κωστα επι της απιστιας του επι του προκειμενου την παιρνει ο "πνευματικος" στην πλατη του..

Ομως για τον Γεωργιο ειναι διαφορετικα τα πραγματα. Απο πολεμαρχος της αναλαμπης εγινε οπαδος και τολμαει να μας πει με την μια φορα που πηγε οτι δεν μπορει να παρακουσει τον πνευματικο..
Σε προσωπικα ζητηματα ναι, σε θεματα ΘΕΟΛΟΓΟΥΜΕΝΑ μπορει να τον παρακουσει κανεις...Ειδικα σε κατι ΤΟΣΟ κρισιμο..
Και επισης οι εμπειροι ορθοδοξοι, τον πνευματικο τον διαλεγουμε αναμεσα απο αλλους, οχι τον πρωτο που βρηκαμε τον ονομαζουμε ετσι και δεχομαστε οτι μας λεει..

Προκαλω δε τον "πνευματικο" σου (Λογικα στην εποχη του αντιχριστου, ο Κατεχων (Α.Πνευμα) εχει αποσυρθει σε μεγαλο βαθμο) να δημοσιευσει η να πει ΔΗΜΟΣΙΩΣ αυτα τα 100% ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΟ 13 ΚΑΙ 14...
Οπως επισης και να ορισει ΤΙ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΞΙΩΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ , οταν ΔΕΝ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ..Ο μοναχος ΕΙΠΕ..
Οι υπολοιποι ειναι ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ????

Οσο για τους υπολογισμους του μυαλου σου περι καθαρων κερδων , αστο Γεωργιε καλυτερα..Εχεις δοσει πολλα δειγματα μεγιστης αποτυχιας στους υπολογισμους σου..Αλλα και στην περιπτωση που ειναι οπως τα λες και εχει ο συλλογος αυτο το ποσο, ουδεν μεμπτο με την ζωη και τις παρουσες συνθηκες που λεει και ο Χριστοφορος. Μπορει να χρηματοδοτει καταφυγιο..
Ειδικα αυτο με την φυγη στο εξωτερικο ειναι κακεντρεχεια υστατης μορφης ..
Πολυ κριμα Γεωργιε, μας εδειξες τι ειναι επιτομη της ανωριμοτητας.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:56 am

vas019 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ..ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΑΑ ΑΤΑΞΙΔΕΥΤΟ... https://www.youtube.com/watch?v=U49xnHNADbU Laughing Laughing Laughing Laughing

Very Happy Very Happy Very Happy

Κορυφαια σατυρικη αναπομπη...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:58 am

vas019 έγραψε:Επισης Γεωργιε, καλο θα ηταν να δημοσιοποιησεις η να μας δωσεις με pm, το ονομα και τον Ναο τπυ πνευματικου που πηγες. Ξερω οτι ειναι σχετικα νεος στην ηλικια παντως, ισως και μικροτερος μου και οχι γεροντας..

Τι κριμα , απο πλανη σε πλανη..βαδιζεις. Απορω εαν του εδωσες κτι σχετικο με την θΕωρια να διαβασει , βιντεο και μαρτυριεσ γεροντων η εαν εχει διαβασει τα βιβλια του π.Μαξιμου...Μηπως λεει και αυτος το περηφιμο ουδεις γνωριζει?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 8:58 am

Γιώργος έγραψε:Ελάτε και λίγο στην θέση μου,τι να κάνω;;;Λυσσάξανε όλοι να πάω να βρώ πνευματικό και να του μιλήσω για τα εσχατολογικά.Ε,πήγα και εγώ σε έναν απο τους διασημότερους που υπάρχουν...Του είπα για τον πατέρα Μάξιμο και την θεωρεία του 2018,και μου μίλησε για την αναλαμπή!Μου αποσαφήνισε οτι αναλαμπή θα γίνει,διότι το έχουν πει πολλοί γέροντες και όχι μόνο ένας....Το ξέρω βέβαια οτι είναι ένα θεολογούμενο θέμα και δεν οφείλω υπακοή οπωσδήποτε...Αλλά μετά απο αυτή την συζήτηση δεν πιστεύω οτι ο πατέρας Μάξιμος έχει δίκιο...Έχασα την πίστη μου σε αυτόν......Και το χειρότερο πράγμα είναι ο προδωμένος οπαδός.....Γιατί ήμουν οπάδος του πατρός Μαξίμου,δεν το κρύβω...Τώρα όμως όλα αυτά έχουν αλλάξει......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης