ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:39 am

Γιώργος έγραψε:Ε,τότε τι να πώ,ο γέροντας έχει πέσει θύμα της πλάνης του Βασίλη...Έχει μια πειθώ ο άτιμος....Μακάρι να την είχα και εγώ,θα σας είχα πείσει......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:39 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ε,τότε τι να πώ,ο γέροντας έχει πέσει θύμα της πλάνης του Βασίλη...Έχει μια πειθώ ο άτιμος....Μακάρι να την είχα και εγώ,θα σας είχα πείσει......

και ο π.Μαξιμος και ο γερ.Μουλατσιώτης πλανεμένοι λες οτι είναι φιλε Γιωργο??
Εγω αντιθέτως βλέπω οτι οι 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ των εσχάτων καιρων μπορεί να είναι και πολυ κοντα μας να έχουν αναλάβει ΔΡΑΣΗ αλλά ΕΜΕΙΣ να μην το ΕΝΝΟΟΥΜΕ αυτο....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:40 am

Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ε,τότε τι να πώ,ο γέροντας έχει πέσει θύμα της πλάνης του Βασίλη...Έχει μια πειθώ ο άτιμος....Μακάρι να την είχα και εγώ,θα σας είχα πείσει......

και ο π.Μαξιμος και ο γερ.Μουλατσιώτης πλανεμένοι λες οτι είναι φιλε Γιωργο??
Εγω αντιθέτως βλέπω οτι οι 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ των εσχάτων καιρων μπορεί να είναι και πολυ κοντα μας να έχουν αναλάβει ΔΡΑΣΗ αλλά ΕΜΕΙΣ να μην το ΕΝΝΟΟΥΜΕ αυτο....

Γιάννη,ο πατέρας Μάξιμος την προηγούμενη Πέμπτη,διαφήμιζε απο το Βεργίνα Τν το 666-fox!Αν ήταν έστω και λίγο σίγουρος οτι ο Αντίχριστος είναι ο Ουίλλιαμ,θα διαφήμιζε το Fox;;;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:40 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Ε,τότε τι να πώ,ο γέροντας έχει πέσει θύμα της πλάνης του Βασίλη...Έχει μια πειθώ ο άτιμος....Μακάρι να την είχα και εγώ,θα σας είχα πείσει......

και ο π.Μαξιμος και ο γερ.Μουλατσιώτης πλανεμένοι λες οτι είναι φιλε Γιωργο??
Εγω αντιθέτως βλέπω οτι οι 2 ΠΡΟΦΗΤΕΣ των εσχάτων καιρων μπορεί να είναι και πολυ κοντα μας να έχουν αναλάβει ΔΡΑΣΗ αλλά ΕΜΕΙΣ να μην το ΕΝΝΟΟΥΜΕ αυτο....

Γιάννη,ο πατέρας Μάξιμος την προηγούμενη Πέμπτη,διαφήμιζε απο το Βεργίνα Τν το 666-fox!Αν ήταν έστω και λίγο σίγουρος οτι ο Αντίχριστος είναι ο Ουίλλιαμ,θα διαφήμιζε το Fox;;;

Αλλα διαφημίζει και το "ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ για τον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ" που με την σειρα του ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ τον Ουίλλιαμ αν δεις στην ιστοσελίδα του π.Μάξιμου....αυτο γιατι το αγνοείς??
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:40 am

Γιώργος έγραψε:Γιάννη,και οι δύο πατέρες που μου αναφέρεις,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!Εγώ, όμως,είμαι 100% σίγουρος για το Φοξ,βάζω το χέρι μου στην φωτιά....Αυτή είναι η διαφορά μας........
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:41 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Γιάννη,και οι δύο πατέρες που μου αναφέρεις,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!Εγώ, όμως,είμαι 100% σίγουρος για το Φοξ,βάζω το χέρι μου στην φωτιά....Αυτή είναι η διαφορά μας........

παντως στο βιβλίο αυτο ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ κατι σχετικό με το φοξ που με τόση ΕΠΙΜΟΝΗ αναφέρεις....
αν υπήρχε κατι σχετικό ΛΕΣ να μην το ΑΝΕΦΕΡΕ ο γερ.Μουλατσιώτης στο βιβλίο αυτο ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ εστω και ως υποψηφιο που συγκεντρώνει αρκετα στοιχεία???
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:41 am

Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Γιάννη,και οι δύο πατέρες που μου αναφέρεις,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!Εγώ, όμως,είμαι 100% σίγουρος για το Φοξ,βάζω το χέρι μου στην φωτιά....Αυτή είναι η διαφορά μας........

παντως στο βιβλίο αυτο ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ κατι σχετικό με το φοξ που με τόση ΕΠΙΜΟΝΗ αναφέρεις....
αν υπήρχε κατι σχετικό ΛΕΣ να μην το ΑΝΕΦΕΡΕ ο γερ.Μουλατσιώτης στο βιβλίο αυτο ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΣ εστω και ως υποψηφιο που συγκεντρώνει αρκετα στοιχεία???

Ξέρεις τι πιστεύω;Ότι πάνω στην απογοήτευσή τους που δεν έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος ακόμα,είναι πιο δεκτικοί στο να πιστέψουν κάτι τέτοιο με τον Ουίλλιαμ...Αλλα θα δείς και εσύ σε ένα μήνα,ότι όλα αυτά τα σενάρια θα γίνουν σκόνη......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:41 am

jm_ac_2018 έγραψε:Στο βιβλίο υπάρχουν 3 σημεία τα οποία ΔΕΙΧΝΟΥΝ οτι ειναι ο Ουίλλιαμ o αναμενόμενος ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ..

1. Το "W" στον θρόνο που υπάρχει στο εξώφυλλο
2. Τα 2 λιοντάρια παλι στον θρόνο του εξωφυλλου που ειναι ακριβως τα ιδια (αλλα και στην ιδια σταση..) με αυτο που υπάρχει στο βασιλικό έμβλημα της πολεμικής ενδυμασίας (coat of arms) του πρίγκηπα της Ουαλιας..
3. στην σελ.142 αναφέρεται στο προσωπο του πρίγκηπα Ουιλλιαμ..."σοβαρά στοιχεία που υποδεικνύουν εναν υποψηφιο Αντίχριστο αναγνωρίζονται στο πρόσωπο του πρίγκηπα και διαδόχου του βασιλικού θρόνου της Αγγλιας Ουίλλιαμ, που φέρεται ως γόνος της ιδιας εβραικής οικογένειας των Ροθτσιλντ,απο την μητέρα του πριγκήπισσα Νταιάννα..."

Οπότε δεν χωρεί αμφιβολία ο David Mayer de Rothschild είναι ο πρόδρομος και ψευδοπροφήτης συγγένεια και μεγαλύτερος του Ουίλιαμ που ήδη του προετοίμασε τον δρόμο <<σώστε τον πλανήτη>> αυτός το είπε στα λόγια ενώ ο μικρότερος εξάδελφος που θα είναι τριάντα ετών στης 21/6/2012 θα το εφαρμόσει στην πράξη.
και το ξέρετε ότι ο David Mayer de Rothschild είναι ήδη Οικολογικός Πρεσβευτής του ΟΗΕ (στην UNEP)!!! :wink:
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:42 am

xristoforos έγραψε:142 (κατω κατω) - 143 (μεχρι λιγο πιο μετα απτη μεση)

ασφαλως οι νεοταξιτες επικυριαρχοι του κοσμου χρησιμοποιουν τις θρησκευτικες συγκρουσεις και την οικολογικη ανησυχια ως καταλληλα ελατηρια για την ενωση των θρησκειων
εκμεταλλευομενοι το φοβο του θρησκευτικου φανατισμου και την οικολογικη ευαισθησια των λαων ανοιγουν δρομο για την παγκοσμια λατρεια του νεου μεσσια που θα επιβαλλει τη φαινομενικη ειρηνη του ηλεκτρονικου ελεγχου και θα παρουσιαστει ευκολα ως σωτηρα της φυσης



ο ακτιβιστης περιβαλλοντολογος ντεβιντ ροθτσιλντ γονος της γνωστης εβραικης οικογενειας των μεγαλοτραπεζιτων και ιδρυτων του διεθνους σιωνισμου ( μια απο τις ισχυροτερες του πλανητη,που μαλιστα θεωρειται κεφαλη της μυστικης οργανωσης των ιλλουμινατι) χαρακτηρισμενος ως νεαρος παγκοσμιος ηγετης γεννημενος το 1978 και φερων μια επιτηδευμενα πνευματικη εμφανιση ειναι ενα συγχρονο παραδειγμα υποψηφιου μεσσια της νεας εποχης
βεβαια δε μπορουμε να υποστηριξουμε οτι αυτος ειναι ο αντιχριστος
διακρινουμε ομως στο προσωπο του την προσπαθεια να συγκεντρωθουν τα προσοντα που πρεπει να διαθετει εκεινος που προβαλλομενος ως ασυγκριτος ηγετης νεος εκφραστης της παγκοσμιας σκεψης ιδιοφυης σωτηρας της υφηλιου πνευματικα χαρισματουχος θα επιλεγει για να κυβερνησει τη γη και να λατρευτει σα θεος




σοβαρα στοιχεια που υποδεικνυουν εναν υποψηφιο αντιχριστο αναγνωριζονται και στο προσωπο του πριγκηπα και διαδοχου του βασιλικο θρονου της αγγλιας ουιλλιαμ που φερεται ως γονος της ιδιας εβραικης οικογενειας των ροθτσιλντ απο τη μητερα του πριγκηπισσα νταιανα ( οι εβραιοι γνωριζουν μητριαρχικη καταγωγη ) η οποια διαφημιζεται σε εβραικες δικτυακες σελιδες ως προερχομενη απο το γενος του βασιλια δαυιδ
γεννημενος σε ημερομηνια συνοδου πλανητων ( 21-6-1982 ) ο δημοφιλης πριγκηπας κλεινοντας τα 30 του χρονια μπορει πλεον να αποτελεσει τον ιδανικα καμουφλαρισμενο εβραιο βασιλια που θα αναλαβει το διεθνες τιμονι της νεας ταξης κατεχοντας απο τη φυσικη του ιδιοτητα τον επιφανεστερο βασιλικο τιτλο του κοσμου μαζι με αυτον του θρησκευτικου ηγετη - αρχηγου της αγγλικανικης εκκλησιας
τετοια ενδεχομενα πρεπει να εξεταζονται με προσοχη και να μην παραθεωρουνται επιπολαια ως απιθανα
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:42 am

Γιώργος έγραψε:xristofore,
όπως βλέπεις,πολύ καθαρά,παίρνουν αποστάσεις απο το πρόσωπο....Το θεωρούν υποψήφιο αλλά μέχρι εκεί,τίποτα παραπάνω......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:42 am

jm_ac_2018 έγραψε:Ο Γέροντας Νεκτάριος αποκαλύπτει: Τι κρύβεται πίσω από το δίλημμα ευρώ ή δραχμή; Να λάβει θέση και η Εκκλησία

ΠΗΓΗ: http://www.pentapostagma.gr/2012/05/blog-post_6276.html#ixzz1viC0FFk8

-->Και μια φωνη που υψώνεται ΕΝΑΝΤΙΑ στην λαίλαπα της ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ που έχει ισοπεδώσει τα παντα...Διαβάστε ποιοι στρώνουν εδω και χρόνια το ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ στον Αντίχριστο....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:43 am

xristoforos έγραψε:
Γιώργος έγραψε:xristofore,
όπως βλέπεις,πολύ καθαρά,παίρνουν αποστάσεις απο το πρόσωπο....Το θεωρούν υποψήφιο αλλά μέχρι εκεί,τίποτα παραπάνω......

γιωργο.....μονο αυτα τα δυο ονοματα παιζουν σε αυτο το βιβλιο
αρα δεν υπαρχει αλλος υποψηφιος
διοτι πολυ απλα ο ενας δηλαδη ο ροθτσιλντ ειναι ο προδρομος του αντιχριστου
και ο αλλος δηλαδη ο ουιλλιαμ ειναι ο αντιχριστος!

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ..ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝΕ
ΑΡΑ ΠΕΤΥΧΑΝ ΔΙΑΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΤΟΥΣ..ΠΕΤΥΧΑΝ ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ !

ΕΙΔΕΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΛΕΝΕ...ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΣΣΙΑΣ
ΕΝΩ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ! ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΜΕΣΣΙΑΣ....ΕΝΝΟΩ ΨΕΥΔΟΜΕΣΣΙΑΣ..ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ !
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:43 am

Xristoforos Γράφει το βιβλίο και για τον ροθτσιλντ και τον έχουν και αυτόν για υποψήφιο αντίχριστο;;; δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο γι αυτό ρωτώ, και για πρόδρομο και ψευδοπροφήτη αναφέρουν κάτι;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:44 am

xristoforos έγραψε:οχι....οτι γραφει το βιβλιο σχετικα με αυτους τους δυο..τα εκανα κοπι πειστ σε προηγουμενο ποστ!
και συγκεκριμενα στο ποστ με αυτη την ημερομηνια κ αυτη την ωρα
Τετ Μάϊ 23, 2012 12:23 am Smile
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:44 am

laste έγραψε:
Γιώργος έγραψε:xristofore,
όπως βλέπεις,πολύ καθαρά,παίρνουν αποστάσεις απο το πρόσωπο....Το θεωρούν υποψήφιο αλλά μέχρι εκεί,τίποτα παραπάνω......

Καλά εσύ φίλε μου περίμενε αναλαμπή και μετά από 50 χρόνια τον Fox.
Καλά μου είπε κάποιος κοινός γνωστός ότι είσαι μια έτσι μια γκιουβέτσι.
Εγώ στη θέση σου θα περίμενα να τελειώσει το 2012 να έρθει το 2013 και μετά να μιλήσω.Αλλά τι να πω.Στου κουφού την πόρτα....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:45 am

Γιώργος έγραψε:
laste έγραψε:
Γιώργος έγραψε:xristofore,
όπως βλέπεις,πολύ καθαρά,παίρνουν αποστάσεις απο το πρόσωπο....Το θεωρούν υποψήφιο αλλά μέχρι εκεί,τίποτα παραπάνω......

Καλά εσύ φίλε μου περίμενε αναλαμπή και μετά από 50 χρόνια τον Fox.
Καλά μου είπε κάποιος κοινός γνωστός ότι είσαι μια έτσι μια γκιουβέτσι.
Εγώ στη θέση σου θα περίμενα να τελειώσει το 2012 να έρθει το 2013 και μετά να μιλήσω.Αλλά τι να πω.Στου κουφού την πόρτα....

laste,
κάνεις λάθος,δεν περιμένω τον Fox σε 50 χρόνια,τον περιμένω σε 2 μήνες!Δεν νομίζω όλοι αυτοί οι ηγέτες που κάνουν την χειρονομία του,να το κάνουν τόσο άκαιρα.....Κάπου εδώ κοντά είναι.......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:45 am

batraxos_258 έγραψε:ΕΒΡΑΙΚΗ ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ - ΣΧΕΔΙΟ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 20 ΜΑΙΟΥ 2012 και μετά. Σε 60 ημέρες η άφιξη του μεσσία τους;

http://www.katohika.gr/2012/05/20-2012-60.html
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:46 am

Γιώργος έγραψε:βάτραχε,
κες και σε;Τι φώναζω εδώ και 2 χρόνια για 29 Ιουλίου του 2012 και την 9 Αv;;;Οτι τότε θα εμφανιστεί ο Μεσσίας τους;;;Και όλοι σας εδώ περιμένετε την 21η Ιουνίου και τον Ούιλλιαμ να αναλάβει δράση;;;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:46 am

batraxos_258 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:βάτραχε,
κες και σε;Τι φώναζω εδώ και 2 χρόνια για 29 Ιουλίου του 2012 και την 9 Αv;;;Οτι τότε θα εμφανιστεί ο Μεσσίας τους;;;Και όλοι σας εδώ περιμένετε την 21η Ιουνίου και τον Ούιλλιαμ να αναλάβει δράση;;;

ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΔΡΑΣΗ ΤΗΝ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ,ΑΠΛΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΕΜΦΑΝΙΣΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΑ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΟΥΝ...ΣΩΣΤΑ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΝΙΗΛ......!!!!ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΖΛ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ (6/6) ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΑΛΑΜΠΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥΡΚΙΑ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΨΕΥΤΕΣ Η ΟΧΙ????ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ...ΠΑΛΙ ΣΕ ΑΚΥΒΕΡΝΗΣΙΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΑΒΗΧΤΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ...ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΟΤΕ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ!!!!!!ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ...ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΟΝΤΩΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΟΥΣΙΑ....ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ..ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΕΚΑΝΑ!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:47 am

laste έγραψε:
Γιώργος έγραψε:βάτραχε,
κες και σε;Τι φώναζω εδώ και 2 χρόνια για 29 Ιουλίου του 2012 και την 9 Αv;;;Οτι τότε θα εμφανιστεί ο Μεσσίας τους;;;Και όλοι σας εδώ περιμένετε την 21η Ιουνίου και τον Ούιλλιαμ να αναλάβει δράση;;;

Φίλε Γιώργο 21/6/2012 ο Ουίλλιαμ γίνεται 30.Και σε ένα μήνα 27 Ιουλίου είναι η έναρξη των Ολυμπιακών όπου θα κάνει επίσημη πρεμιέρα και απευθυνθεί σε όλο τον κόσμο σαν πρεσβευτής των Ολυμπιακών αγώνων στην χώρα του.Αυτό βρε φίλε δεν σε πονηρεύει καθόλου.Μα πραγματικά το θεωρείς τυχαίο;Δεν ξέρω τι να πω.Εγώ όσο εγωιστής και να ήμουν θα το έβλεπα πιο προσεχτικά.Άσε τους εγωισμούς.Εδώ δεν είναι ποιος είναι σωστός και ποιος λάθος.Όλοι προσπαθούμε να δούμε την αλήθεια και να μην πλανηθούμε.Ας αφήσουμε τους εγωισμούς μας και ας προσπαθήσουμε να δούμε την αλήθεια.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:47 am

Έλα μου ντε! λες και αν επαληθευτή ο α’ η ο β’ οι υπόλοιποι θα τον ανακηρύξουμε προφήτη, παιδιά ας ταπεινωθούμε λίγο και ας ευχαριστούμε τον Θεό που μας μας επιτρέπει να βλέπουμε τα σημεία των καιρών και μας τα αποκαλύπτει.
Nα τα μεταδίδουμε και σε άλλους ανθρώπους.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:47 am

laste έγραψε:
raimon έγραψε:Έλα μου ντε! λες και αν επαληθευτή ο α’ η ο β’ οι υπόλοιποι θα τον ανακηρύξουμε προφήτη, παιδιά ας ταπεινωθούμε λίγο και ας ευχαριστούμε τον Θεό που μας μας επιτρέπει να βλέπουμε τα σημεία των καιρών και μας τα αποκαλύπτει.
Nα τα μεταδίδουμε και σε άλλους ανθρώπους. :wink:

Καλά είπες αδερφέ raimon. Ταπείνωση.Όλοι μαζί αδέρφια έχουμε ένα κοινό στόχο.Να πολεμήσουμε τον εχθρό που όπου να'ναι έρχεται.Όποιος και να έχει δίκιο δεν έχει σημασία.Δεν κάνουμε διαγωνισμό εδώ μέσα.Προσπαθούμε να ενημερώσουμε ο ένας τον άλλον.Είμαστε ομάδα.
Επίσης Ο π. Μάξιμος είχε δίκιο στο βιβλίο που έγραψε "Ο Αντίχριστος ηλθεν 1983-2013" για το 2013 γιατί το 2013 θα ξεκαθαρίσει για το ποιος είναι.
Επίσης επιτρέψτε μου να πω ότι πιστεύω ότι ο π.Μάξιμος είναι ένας εκ των 2 προφητών που θα έρθουν για να μας δείξουν το πρόσωπό του και να προειδοποιήσουν τον κόσμο να μην τον πιστέψει.
Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:48 am

jm_ac_2018 έγραψε:
laste έγραψε:
raimon έγραψε:Έλα μου ντε! λες και αν επαληθευτή ο α’ η ο β’ οι υπόλοιποι θα τον ανακηρύξουμε προφήτη, παιδιά ας ταπεινωθούμε λίγο και ας ευχαριστούμε τον Θεό που μας μας επιτρέπει να βλέπουμε τα σημεία των καιρών και μας τα αποκαλύπτει.
Nα τα μεταδίδουμε και σε άλλους ανθρώπους. :wink:

Καλά είπες αδερφέ raimon. Ταπείνωση.Όλοι μαζί αδέρφια έχουμε ένα κοινό στόχο.Να πολεμήσουμε τον εχθρό που όπου να'ναι έρχεται.Όποιος και να έχει δίκιο δεν έχει σημασία.Δεν κάνουμε διαγωνισμό εδώ μέσα.Προσπαθούμε να ενημερώσουμε ο ένας τον άλλον.Είμαστε ομάδα.
Επίσης Ο π. Μάξιμος είχε δίκιο στο βιβλίο που έγραψε "Ο Αντίχριστος ηλθεν 1983-2013" για το 2013 γιατί το 2013 θα ξεκαθαρίσει για το ποιος είναι.
Επίσης επιτρέψτε μου να πω ότι πιστεύω ότι ο π.Μάξιμος είναι ένας εκ των 2 προφητών που θα έρθουν για να μας δείξουν το πρόσωπό του και να προειδοποιήσουν τον κόσμο να μην τον πιστέψει.
Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.

Μπραβο φιλε και αδελφε laste για τα post σου με τα οποία βοηθας ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ολους τους αδελφους να παραμείνουμε ΕΝΩΜΕΝΟΙ αφου ο ΕΧΘΡΟΣ μας είναι κοινός.....και η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ που αναφέρεις βοηθάει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ στην πνευματική ζωή ειναι το αντίστοιχο "τούρμπο" των αυτοκινήτων..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:48 am

laste έγραψε:Αδερφέ μου jm_ac_2018 εύχομαι ο Θεός να μας φωτίζει και να μας αποκαλύπτει τις αλήθειες του και να μας δίνει δύναμη και θάρρος να αντιμετωπίσουμε όλα αυτά που θα έρθουν.
Ο Θεός μαζί σου αδερφέ.Και όποιος από τους αδερφούς με την βοήθεια του Θεού ανακαλύψει μια αλήθεια να την μοιράζεται για να μας βοηθήσει.Και εμείς με τη σειρά μας να τη μεταδίδουμε σε άλλους αδερφούς μας.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 10 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:48 am

xristoforos έγραψε:laste...οι δυο προφητες ειναι ο Ενωχ και ο Ηλιας...ο πατερας Μαξιμος ειναι και αυτος προφητης του ερχομου του Χριστου αφου βγηκε φορα παρτιδα να πει απο το 2006 οτι ο Χριστος θα επιστρεψει το 2018
δεν ειναι ομως ενας απο τους δυο προφητες...
τοτε ο Ενωχ κ ο Ηλιας τι ειναι ?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης