ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Σελίδα 5 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:37 am

xristoforos έγραψε:ακομα κ το 2012 να μην αποκαλυφθει στον γιωργο ο Ουιλλιαμ ( διοτι σε εμας εχει αποκαλυφθει νωριτερα )

ΤΟΤΕ ΜΕΝΕΙ Κ ΟΛΟ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013...ΕΤΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ...

ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ (2013) Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΥΙΛΛΙΑΜ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:38 am

Αυτό λέω του Γιώργου, να κάνει υπομονή!! αλλά ο Γιώργος θα ήθελε όπου μιλάει τώρα, να κατεβάζει και φωτιά συγχρόνως από τον ουρανό. Very Happy Very Happy
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:38 am

xristoforos έγραψε:ΜΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΓΡΥΠΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΤΟΝΙΣΕ ΟΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΡΧΟΜΟΣ ΘΑ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΕ Ο ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΣ Ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΝΩΕ
ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΠΛΟΙΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΤΟΝ ΝΩΕ ΚΑΙ ΔΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΣΩΣΑΝ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ
ΤΑ ΔΙΕΘΝΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΑΥΤΟ ΧΑΜΟ ΤΟΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΗΓΕΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΥΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΨΕΥΤΟΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ( ΤΑ ΛΕΩ ΨΕΥΤΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΝ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ )
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:45 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:

Αλλα αυτό δεν έχει σχέση με το τι θα συμβεί στο μέλλον,είναι άσχετο καθώς μπορεί και κάποιος μη καθαρμένος να προφητέψει σωστά,ενώ ένας καθαρμένος να μην τα καταφέρει!
Σε ρωτάω τωρα εγώ:Θεωρείς τον πατέρα Μάξιμο καθαρμένο και φωτισμένο μοναχό;Ή μήπως ο πνευματικός μου είναι περισσότερο;Ποιόν απο τους δυό να πιστέψω;Είμαι σε δίλημμα....Ποιόν θα μου πρότεινες και ποιόν θα απέρριπτες;Σε ρωτάω εσένα διοτι λες οτι είσαι φωτισμένος......

Nαι,θεωρω τον πατέρα Μάξιμο φωτισμένο και με Θειες Αποκαλύψεις,διότι το αναφέρει και ο ιδιος στο βιβλιο του οτι πολλά απο αυτα που έχει γράψει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ του..και το οτι έχει την ΑΛΗΘΕΙΑ μπορείς να το καταλάβεις απο τον πόλεμο-διωγμο που του γίνεται απο τα ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΑ κέντρα..
Αυτος που δεν είναι καθαρμένος μπορεί να προφητέψει αλλά ΑΠΟΥΣΙΑ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ δεν νομίζω να επιτύχει κατι...Μάλλον θα πιαστεί στα δικτυα των Εχθρων και θα πέσει σε Υπερηφάνεια..
Τωρα ενας καθαρμένος δεν σημαίνει οτι θα έχει και ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΧΑΡΙΣΜΑ μην τα μπλέκουμε..αλλα αν του δοθεί το ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΧΑΡΙΣΜΑ τοτε είναι σιγουρο οτι αυτα που θα πει/γραψει θα βγούνε σιγουρα..
Δεν λεω οτι είμαι φωτισμένος αδελφε μου, απλα στην προσπάθεια και τον καθημερινό αγώνα βρίσκομαι ωστε να μπορω να ειμαι κοντα στον ΚΥΡΙΟ μας και επίσης να καθαρίζω την ψυχη μου απο τα πολλά πάθη, γιατι οπως λένε και οι Αγιοι μας ο κάθε Χριστιανός θα πρέπει να φροντίζει το χωράφι της ψυχης του.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:45 am

xristoforos έγραψε:εχεις δικιο jm που λες οτι πρεπει να δινουμε συνεχομενο αγωνα καθαρσης της ψυχης μας γιατι οπως λεει κ μεσα στο βιβλιο του αρχιμανδριτη Δαβιδ Τσελικα που αγορασα με τιτλο ''τα γεγονοτα που ξεδιπλωνουν κοκκινο χαλι για τον αντιχριστο'' στη σελιδα 91 :

συνειδητοποιουμε οτι τα πραγματα δε βαινουν καλως και οτι αδικουμαστε απο τις εξελιξεις ,ομως βρισκομαστε σε πνευματικη καταστολη και εμφανιζουμε αδυναμια συσπειρωσης για αντισταση ,η οποια αυξανεται λογω της ΣΥΓΧΥΣΗΣ επειδη δε μπορουμε καθαρα να διακρινουμε τον ΚΟΙΝΟ ΕΧΘΡΟ !!!
ΑΠΩΤΕΡΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΩΝ ΕΚΛΕΚΤΩΝ ΤΗΣ ΕΛΙΤ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ
Λεγεται οτι η Ελλαδα ειναι ενας πυρηνας αμετρητων ιστορικων αντιστασεων,ειναι μια απο τις χωρες οπου εφαρμοζονται πειραματα επηρεασμου του πληθους !!! , αφου ο Ελληνας θεωρειτο ιδιαιτερως απειθαρχος οταν μπηκαμε στην ΕΟΚ και το στοιχημα ηταν να γινουμε φυτα,ωστε να αποδειχθει οτι ολοι μπορουν να ελεγχθουν με παρομοιους τροπους
γιαυτο το λογο εριξαν πολλα δις,ωστε οι ΝεοΕλληνες να πεσουν στο νεοπλουτισμο και στην κραιπαλη,να απομακρυνθουν απο τις παραδοσιακες τους αξιες και να πειθαρχησουν επιτελους στο ευρωπαικο προτυπο της ''πολιτισμενα'' αβουλης αποδοχης των παντων...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:46 am

Γιώργος έγραψε:
xristoforos έγραψε:ακομα κ το 2012 να μην αποκαλυφθει στον γιωργο ο Ουιλλιαμ ( διοτι σε εμας εχει αποκαλυφθει νωριτερα )

ΤΟΤΕ ΜΕΝΕΙ Κ ΟΛΟ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013...ΕΤΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΜΑΞΙΜΟΥ...

ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΤΟΣ (2013) Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΟΥΙΛΛΙΑΜ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ...

Ποιό να περάσει και το 2013;;;ΑΡΧΕΣ 2013 είπε ο Μάξιμος,δεν είπε ΟΛΟ το 2013!Αν δηλαδή τον Ιανουάριο,αντε τον Φεβρουάριο δεν έχει εμφανιστεί ο Αντίχριστος,τότε ο μοναχός είναι πλάνος και απατεώνας!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:46 am

xristoforos έγραψε:ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΓΡΑΦΕΙ 2013 ! ΔΕ ΓΡΑΦΕΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2013
ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΕΙ...Κ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2013
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 ΟΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΝΟΣ

ΚΑΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ....ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ...ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ
ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΛΟΙΠΟΝ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!!

Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ? ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ Ο ΡΟΤΣΘΛΙΝΤ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ....ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ..ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ? ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:47 am

Γιώργος έγραψε:
Nαι,θεωρω τον πατέρα Μάξιμο φωτισμένο και με Θειες Αποκαλύψεις

Φωτισμένο;;;Με Θείες αποκαλύψεις;;;Τότε γιατί παραδέχτηκε στον Βασίλη οτι το έτος γεννήσεως του Αντιχρίστου είναι το 1982 και όχι το 1983;;;Είτε έχεις Θεία Αποκάλυψη και πέφτεις ΑΚΡΙΒΩΣ μέσα στο έτος,είτε δεν έχεις και δεν πέφτεις!
Και σε ρωτάω,γιατί σε μένα,προσωπικά,στο τηλέφωνο,μου είπε οτι 3 θα είναι τα πρώτα χρόνια του Αντιχρίστου,δηλαδή θα αρχίσουν απο το φθινόπωρο του 2011 και θα λήξουν το φθινόπωρο του 2014 όπου θα γίνει και η ενθρόνιση;;;Τι σόι Θεία αποκάλυψη είχε όταν τα έλεγε αυτά;;;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:47 am

Γιώργος έγραψε:
xristoforos έγραψε:ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ ΓΡΑΦΕΙ 2013 ! ΔΕ ΓΡΑΦΕΙ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2013
ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ...ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΕΙ...Κ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2013
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ΤΟ ΕΤΟΣ 2013 ΟΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ..ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΝΟΣ

ΚΑΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ....ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ...ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ
ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΛΟΙΠΟΝ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!!

Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ? ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Ο ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ Ο ΡΟΤΣΘΛΙΝΤ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΨΕΥΔΟΠΡΟΦΗΤΗΣ....ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΟΥΙΛΛΙΑΜ..ΤΙ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ? ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ?

Χριστόφορε,
μην παριστάνεις τον χαζό.....Τέλος 2012-αρχές 2013 δεσμεύτηκε ο Μάξιμος οτι θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,όχι μέσα ούτε τέλη 2013.Αν λοιπον δεν έχει εμφανιστεί ο Ουίλλιαμ ή ο Φοξ ή κάποιος άλλος μέχρι τον Φλεβάρη του 2013,ο μοναχός είναι απλά ενα ακόμα απατεώνας που πλούτισε χάρη στα κορόιδα που έσπευσαν να αγοράσουν τα βιβλία του.......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:47 am

xristoforos έγραψε:ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 AntixristosExofyllo


ΓΡΑΦΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΡΧΕΣ 2013 ?

ΒΓΑΛΕ ΜΑΣ ΣΤΡΑΒΟΥΣ ΓΙΩΡΓΟ Shocked [/img]
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:48 am

Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
νομίζω οτι σπας πλάκα μαζί μας....Έχεις καταλάβει την απατεωνιά του μεντορα σου και το παίζεις τρελός....Το παιχνίδι σου όμως τελείωνει εδώ!Εγώ πήγα οριστικά στο στρατόπεδο της αναλαμπής,με χάσατε!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:48 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
νομίζω οτι σπας πλάκα μαζί μας....Έχεις καταλάβει την απατεωνιά του μεντορα σου και το παίζεις τρελός....Το παιχνίδι σου όμως τελείωνει εδώ!Εγώ πήγα οριστικά στο στρατόπεδο της αναλαμπής,με χάσατε!

καλη μετάνοια να έχουμε αδελφε μου..ο ΘΕΟΣ να μας ΦΩΤΙΣΕΙ ευχομαι και να μας δείξει την ΑΛΗΘΕΙΑ ωστε να σώσουμε τις ψυχες μας..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:49 am

xristoforos έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
νομίζω οτι σπας πλάκα μαζί μας....Έχεις καταλάβει την απατεωνιά του μεντορα σου και το παίζεις τρελός....Το παιχνίδι σου όμως τελείωνει εδώ!Εγώ πήγα οριστικά στο στρατόπεδο της αναλαμπής,με χάσατε!

ΠΟΙΟΣ ΣΠΑΕΙ ΠΛΑΚΑ? ΣΕ ΡΩΤΗΣΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ...ΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ''ΑΡΧΕΣ'' ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ !!!!! Κ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ! ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΗ ΓΡΑΦΕΙ

ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΕΠΑΝΩ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΟΜΩΣ...Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΛΑΜΠΙΣΤΗΣ Κ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟ Κ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ Κ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥ
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ


ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΣ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΤΕΛΗ ΤΟΥ 2013.....ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ..ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΕΣ ΑΚΟΜΑ ΟΤΙ Ο ΑΝΟΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΥΙΛΛΙΑΜ...ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2013 !! ΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:49 am

Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
νομίζω οτι σπας πλάκα μαζί μας....Έχεις καταλάβει την απατεωνιά του μεντορα σου και το παίζεις τρελός....Το παιχνίδι σου όμως τελείωνει εδώ!Εγώ πήγα οριστικά στο στρατόπεδο της αναλαμπής,με χάσατε!

καλη μετάνοια να έχουμε αδελφε μου..ο ΘΕΟΣ να μας ΦΩΤΙΣΕΙ ευχομαι και να μας δείξει την ΑΛΗΘΕΙΑ ωστε να σώσουμε τις ψυχες μας..

Γιάννη,η αναλαμπή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!Για αυτό είμαι σίγουρος πλέον.......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:49 am

Γιώργος έγραψε:
ΚΑΛΑ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ ΕΠΑΝΩ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΟΜΩΣ...Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΛΑΜΠΙΣΤΗΣ Κ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΞΙΜΟ Κ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ Κ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΤΟΥ
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

Χριστόφορε,και η πλάνη έχει τα όριά της....Δεν γινόταν να είμαι συνεχώς πλανεμένος,αυτό διέρκησε 2,5 χρόνια....Τώρα όμως βρίσκομαι στην αλήθεια,την αλήθεια της αναλαμπής!Ευχομαι και εσείς να μετανοήσετε και να ξεφύγετε απο τα δίχτυα αυτού του πλανερού και μισάνθρωπου ανθρώπου......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:50 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:

Τώρα όμως βρίσκομαι στην αλήθεια,την αλήθεια της αναλαμπής!Ευχομαι και εσείς να μετανοήσετε και να ξεφύγετε απο τα δίχτυα αυτού του πλανερού και μισάνθρωπου ανθρώπου......

οπως εχω ξαναγράψει αν υπήρχε περίπτωση ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ θα μας το ανέφερε ο Κυριος μας, αλλα δεν μας αναφέρει κατι τέτοιο σχετικό στα 3 κεφάλαια του Ευαγγελίου που ασχολούνται με τα ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΕΣΧΑΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ..η ΑΝΑΛΑΜΠΗ ειναι ενα "ωραιο" σεναριο που έχει δημιουργηθεί για να είναι ήρεμος ο άνθρωπος και να προσδοκά ΕΠΙΓΕΙΑ ΥΛΙΚΗ ΕΥΗΜΕΡΙΑ ,ωστε να φεύγει το μυαλο του απο "την στενη και τεθλιμμένη οδο της ζωης" και να μπορέσει ευκολα να ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ τον Μεσσία που θα παρουσιαστεί μετα την ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ-ΔΥΣΤΥΧΙΑ που θα υπάρξει..Οπότε πρέπει να εξετάσεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ που είναι η αλήθεια..πραγματικα...γιατι μπορεί να θεωρείς το σκότος ΑΛΗΘΕΙΑ...
Τωρα πως συμπέρανες οτι είναι μισάνθρωπος ο π.Μάξιμος θα ηθελα πολυ να μας το διευκρίνιζες..Επίσης ο χαρακτηρισμός "πλανερός" δεν νομίζω οτι αρμόζει σε εναν ΙΕΡΟΚΗΡΥΚΑ και ΠΡΟΦΗΤΗ της εποχής μας..απλα οπως και στην εποχη που εζησε επι γης ο Κυριος μας και υπήρχαν οι Φαρισαίοι που ηταν οι "τυπικοί" Θεοσεβούμενοι ετσι και σήμερα είναι οι αντίστοιχοι "τυπικοί" Χριστιανοί οι οποίοι και θα πιστέψουν στον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ θεωρώντας τον ως ΕΠΙΓΕΙΟ ΒΑΣΙΛΕΑ που θα υπόσχεται ΥΛΙΚΗ ΕΥΗΜΕΡΙΑ και θα δώσει ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ....η πλάνη θα είναι μεγάλη..

ευχομαι και παλι ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ ΘΕΟΣ να μας ΕΛΕΗΣΕΙ και ΦΩΤΙΣΕΙ ωστε να βαδίζουμε ΠΑΝΤΑ στον δρόμο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ και οχι του ΣΚΟΤΟΥΣ....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:50 am

batraxos_258 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
νομίζω οτι σπας πλάκα μαζί μας....Έχεις καταλάβει την απατεωνιά του μεντορα σου και το παίζεις τρελός....Το παιχνίδι σου όμως τελείωνει εδώ!Εγώ πήγα οριστικά στο στρατόπεδο της αναλαμπής,με χάσατε!

καλη μετάνοια να έχουμε αδελφε μου..ο ΘΕΟΣ να μας ΦΩΤΙΣΕΙ ευχομαι και να μας δείξει την ΑΛΗΘΕΙΑ ωστε να σώσουμε τις ψυχες μας..

Γιάννη,η αναλαμπή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!Για αυτό είμαι σίγουρος πλέον.......

ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ...ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΟΤΙ Η ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΟΣΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ!!!!ΟΥΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΜΑΞΙΜΟΣ,ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ!!!ΕΣΥ ΠΩΣ ΛΕΣ ΟΤΙ Η ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ??ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙς ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ?/? Smile
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:51 am

Γιώργος έγραψε:
Τωρα πως συμπέρανες οτι είναι μισάνθρωπος ο π.Μάξιμος θα ηθελα πολυ να μας το διευκρίνιζες

Η συμπεριφορά του προς εμένα ήταν μισανθρωπική!Ενώ τα πηγαίναμε καλά,ξάφνου μια μέρα όλα άλλαξαν.Δεν ήθελε πλεόν να πηγαίνω στο γραφείο του,δεν ήθελε να μου μιλάει στο τηλέφωνο,γενικώς με απέφευγε.....Χώρια που μου έλεγε μια οτι οι πωλήσεις του βιβλίου πήγαιναν καλά,μια οτι πηγαιναν άσχημα και δεν αγόραζε κανείς....Κι όλα αυτά για να μην΄μου δώσει ούτε ένα ευρώ.....Γενικώς,σπάστηκα με το προσωπό του.......Ωστόσο,όμως,τον στήριζα μέχρι την στιγμή που έπεσε έξω ο Νικόλαος Βλάχος....Μετά κατι μέσα μου άλλαξε.....Αν ο άνθρωπος είναι απατεώνας και οτι έκανε το έκανε για τα λεφτά,δεν αξίζει τον οίκτο μας...Και αυτό θα το διαπιστώσετε σε 8 μήνες απο σήμερα...

Βάτραχε,για την αναλαμπή έχουν μιλήσει πολλοί Άγιοι της Ορθοδοξίας μας:
ο Άγιος Ανδρέας,ο Άγιος Μεθόδιος Πατάρων,ο Αγιος Ταράσιος,ο Λέωντας ο Σοφός,ο Εμανουήλ Παλαιολόγος,ο Αγαθάγγελος,ο Ανώνυμος,και πιο σύγχρονοι,ο Αγιος Κοσμάς ο Αιτωλός,ο πατέρας Παίσιος,ο γέροντας Πορφύριος,ο Ιωσήφ ο Βατοπαιδινός,ο Εφραίμ της Αριζόνας,ο πνευματικός μου,άλλοι γεροντάδες στο Άγιο Όρος,και γενικά πολλοί.....Δεν μπορεί τόσος κόσμος να είναι πλανεμένος και ο Μάξιμος σωστός!
Χαίρομαι που δεν πιστεύεις τον Μάξιμο,που δεν έχει καταφέρει να σε πείσει.....Να έχουμε το νου μας στα γεγονότα,και στον επερχόμενο 3ο Παγκόσμιο πόλεμο.....Αν η πληροφόρηση που έχω είναι σωστή,τότε αυτός θα γίνει τον Ιούλιο του 2013 με Δεκέμβριο του ίδιου έτους.....
Μετά,είναι δύο τα ενδεχόμενα:Η να εμφανιστεί ο βασιλιάς Ιωάννης ή να εμφανιστεί ο Αντίχριστος....Για το πρώτο έχουμε πολλές μαρτυρίες,για το δεύτερο λιγότερες....Κάτσε όμως να επιζήσουμε απο αυτόν τον γενικό πόλεμο και βλέπουμε......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:51 am

batraxos_258 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:

Βάτραχε,για την αναλαμπή έχουν μιλήσει πολλοί Άγιοι της Ορθοδοξίας μας:
ο Άγιος Ανδρέας,ο Άγιος Μεθόδιος Πατάρων,ο Αγιος Ταράσιος,ο Λέωντας ο Σοφός,ο Εμανουήλ Παλαιολόγος,ο Αγαθάγγελος,ο Ανώνυμος,και πιο σύγχρονοι,ο Αγιος Κοσμάς ο Αιτωλός,ο πατέρας Παίσιος,ο γέροντας Πορφύριος,ο Ιωσήφ ο Βατοπαιδινός,ο Εφραίμ της Αριζόνας,ο πνευματικός μου,άλλοι γεροντάδες στο Άγιο Όρος,και γενικά πολλοί.....Δεν μπορεί τόσος κόσμος να είναι πλανεμένος και ο Μάξιμος σωστός!
Χαίρομαι που δεν πιστεύεις τον Μάξιμο,που δεν έχει καταφέρει να σε πείσει.....Να έχουμε το νου μας στα γεγονότα,και στον επερχόμενο 3ο Παγκόσμιο πόλεμο.....Αν η πληροφόρηση που έχω είναι σωστή,τότε αυτός θα γίνει τον Ιούλιο του 2013 με Δεκέμβριο του ίδιου έτους.....
Μετά,είναι δύο τα ενδεχόμενα:Η να εμφανιστεί ο βασιλιάς Ιωάννης ή να εμφανιστεί ο Αντίχριστος....Για το πρώτο έχουμε πολλές μαρτυρίες,για το δεύτερο λιγότερες....Κάτσε όμως να επιζήσουμε απο αυτόν τον γενικό πόλεμο και βλέπουμε......

ΣΩΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΑΝ ΠΟΛΛΟΙ!!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΓΕΡΟΝΤΩΝ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ,ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ.....ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ???ΕΧΩ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΕΥΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ.ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΡΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ 2013,ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ,ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!!!ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΔΘΕΙ Η ΠΟΛΗ...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ!!!!!ΑΡΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ...ΑΝ Η ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ,ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=xWIDKbTPFUc ΕΔΩ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ ΛΕΕΙ...21/12/2012 ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΙΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΨΕΙ ΚΑΙ ΚΕΡΙ!!!!ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ''ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ''...ΤΗΣ ΑΣΑΦΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΝΕ!!!!ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΠΑΣΧΑ...ΒΓΑΛΤΕ ΝΟΗΜΑ!!!!ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΞΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:52 am

Γιώργος έγραψε:Βάτραχε,
ειτε αναλαμπή είτε Αντίχριστος,σε 20 μήνες θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα...Υπομονή να έχουμε και θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα.....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:52 am

Γιώργος έγραψε:Βάτραχε,
ειτε αναλαμπή είτε Αντίχριστος,σε 20 μήνες θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα...Υπομονή να έχουμε και θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα.....

Γιώργο μίλησες για υπομονή!!! Shocked έλα όμως που δεν την έχεις εσύ, πότε έδηξες να έχεις υπομονή Γιώργο;;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:52 am

Γιώργος έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Βάτραχε,
ειτε αναλαμπή είτε Αντίχριστος,σε 20 μήνες θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα...Υπομονή να έχουμε και θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα.....

Γιώργο μίλησες για υπομονή!!! Shocked έλα όμως που την έχεις εσύ, πότε έδηξες να έχεις υπομονή Γιώργο;;

raimon,
με δουλεύεις;;;Εγώ περίμενα τον Αντίχριστο απο τον Φλεβάρη του 2011,και συνεχίζω να τον περιμένω εδώ και 1,5 χρόνο!Έχει διαλυθεί η ζωή μου περιμένοντας,τι υπομονή να δείξω;;;Ο Μάξιμος κατέστρεψε την ζωή μου!Τα χρόνια 26-31 είναι χαμένα χρόνια για μένα.....Περιμένω να περάσει και το 2013 και να ξαναφτιάξω την ζωή μου απο την αρχή!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:53 am

xristoforos έγραψε:ευχομαι φιλε γιωργο να συνεχισεις να εχεις υπομονη κ να πιστευεις σε ολο αυτο το κυρηγμα του ευλογημενου ανθρωπου πατρος Μαξιμου κ να μη χρειαστεις να φτιαξεις τη ζωη σου με τις ... ελπιδες που θα σου παρεχει το σφραγισμα του Ουιλλιαμ
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:53 am

Γιώργος έγραψε:
xristoforos έγραψε:ευχομαι φιλε γιωργο να συνεχισεις να εχεις υπομονη κ να πιστευεις σε ολο αυτο το κυρηγμα του ευλογημενου ανθρωπου πατρος Μαξιμου κ να μη χρειαστεις να φτιαξεις τη ζωη σου με τις ... ελπιδες που θα σου παρεχει το σφραγισμα του Ουιλλιαμ

είθε φίλε χριστόφορε ο πατέρας Μάξιμος να έχει δίκιο!Είθε!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:53 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Βάτραχε,
ειτε αναλαμπή είτε Αντίχριστος,σε 20 μήνες θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα...Υπομονή να έχουμε και θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα.....

Γιώργο μίλησες για υπομονή!!! Shocked έλα όμως που την έχεις εσύ, πότε έδηξες να έχεις υπομονή Γιώργο;;

raimon,
με δουλεύεις;;;Εγώ περίμενα τον Αντίχριστο απο τον Φλεβάρη του 2011,και συνεχίζω να τον περιμένω εδώ και 1,5 χρόνο!Έχει διαλυθεί η ζωή μου περιμένοντας,τι υπομονή να δείξω;;;Ο Μάξιμος κατέστρεψε την ζωή μου!Τα χρόνια 26-31 είναι χαμένα χρόνια για μένα.....Περιμένω να περάσει και το 2013 και να ξαναφτιάξω την ζωή μου απο την αρχή!

φιλε Γιωργο,τα συμπτώματα που περιγράφεις δείχνουν οτι σε έχει ρίξει σε ΑΠΟΓΝΩΣΗ ο Εχθρος μας...ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Για να σου ανεβάσω το ηθικό σου λέω οτι εγω είμαι παντρεμένος με 2 κόρες ,εργάζομαι κανονικά (οσο υπάρχει εργασια φυσικά) και δεν έχει καταστραφεί η ζωη μου ακόμη..Οταν ομως έρθει η ωρα (που θα είναι τελη 2014/αρχες 2015) είμαι έτοιμος να τα παρατήσω ολα και να φυγω για τα ορη, αλλα ΠΡΟΣΕΞΕ χαρούμενος και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ και οχι με κατάθλιψη και στενοχώρια....
ΥΠΟΜΟΝΗ και ΗΡΕΜΙΑ χρειάζεται αδελφε μου μαζι φυσικα με τον πνευματικό αγώνα (προσευχη-εκκλησιασμος-εξομολόγηση-θεια κοινωνια κτλ κτλ) που σε ενισχύει και σε ΑΝΕΒΑΖΕΙ αλλα παράλληλα σου δυναμώνει τα αισθητήρια σου ωστε να ΜΠΟΡΕΙς να διακρίνεις τις ΠΑΓΙΔΕΣ που επιμόνως στήνει ο Εχθρος Διαβολος.....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης