ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Σελίδα 6 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:54 am

Γιώργος έγραψε:
raimon έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Βάτραχε,
ειτε αναλαμπή είτε Αντίχριστος,σε 20 μήνες θα έχουν ξεκαθαρίσει όλα...Υπομονή να έχουμε και θα δούμε πώς θα εξελιχθούν τα γεγονότα.....

Γιώργο μίλησες για υπομονή!!! Shocked έλα όμως που δεν την έχεις εσύ, πότε έδηξες να έχεις υπομονή Γιώργο;;

raimon,
με δουλεύεις;;;Εγώ περίμενα τον Αντίχριστο απο τον Φλεβάρη του 2011,και συνεχίζω να τον περιμένω εδώ και 1,5 χρόνο!Έχει διαλυθεί η ζωή μου περιμένοντας,τι υπομονή να δείξω;;;Ο Μάξιμος κατέστρεψε την ζωή μου!Τα χρόνια 26-31 είναι χαμένα χρόνια για μένα.....Περιμένω να περάσει και το 2013 και να ξαναφτιάξω την ζωή μου απο την αρχή!

Δηλαδή όλοι εμείς που περιμένουμε να εκπληρωθούν και τα υπόλοιπα σημεία και είμαστε αμετακίνητοι στης θέσεις μας είμαστε αναίσθητοι; και γιατί κατέστρεψες την ζωή σου Γιώργο;; ανέβαλες της εργασίες σου και της υποχρεώσεις σου περιμένοντας τον αντίχριστο και την δευτέρα παρουσία;; δεν είπε έτσι ο Χριστός Γιώργο! ο Χριστός είπε να εργάζεστε έως το τέλος, εσύ γιατί κατέστρεψες την ζωή σου; μήπως έκανες αυτό που έκαναν και οι πρώτοι χριστιανοί,που είχαν παρατήσει της εργασίες τους και περίμεναν την δευτέρα παρουσία από μέρα σε μέρα, και τους είπε ο απ. Παύλος <<Ἐρωτῶμεν δὲ ὑμᾶς, ἀδελφοί, ὑπὲρ τῆς παρουσίας τοῦ Κυρίου ἡμῶν ᾿Ιησοῦ Χριστοῦ καὶ ἡμῶν ἐπισυναγωγῆς ἐπ' αὐτόν, 2 εἰς τὸ μὴ ταχέως σαλευθῆναι ὑμᾶς ἀπὸ τοῦ νοὸς μήτε θροεῖσθαι μήτε διὰ πνεύματος μήτε διὰ λόγου μήτε δι' ἐπιστολῆς ὡς δι' ἡμῶν, ὡς ὅτι ἐνέστηκεν ἡ ἡμέρα τοῦ Χριστοῦ.>> και τους καθησύχασε, γιατί κατέστρεψες την ζωή σου; και γιατί οι άλλοι δεν καταστράφηκαν; πάλι έκανες κάτι λάθος Γιώργο?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:54 am

xristoforos έγραψε:δεν κατεστρεψε τη ζωη του...δεν κυριολεκτει....ειναι ανεργος σαν εμενα και σαν ακομα 1.000.000 ανεργους εγγεγραμμενους στον οαεδ ( χωρις να συνυπολογιζονται αυτοι που ειναι γραμμενοι στα τεχνικα επιμελητηρια Ελλαδος αλλα φυσικα και οσοι αυτοι τη στιγμη υπηρετουνε την Ιερη μας Πατριδα )

λογικο ομως να μην υπαρχει δουλεια στο επαγγελμα που σπουδασαμε διοτι τα φερανε ετσι τα πραγματα στον καιρο του αντιχριστου ωστε να πρεπει να πεσουμε να τον προσκυνησουμε...αν εμεις θελουμε να βρουμε δουλεια κ να εχουμε χρηματα..αλλα ακομα κ οσοι εργαζονται θα πρεπει να κανουν το ιδιο αν δε θελουν να δουνε αλλες μειωσεις στους μισθους που τους δινουν οι δουλειες τους και αλλοι για να μην απολυθουνε κι αυτοι πρεπει να προσκυνησουνε την εικονα του θηριου..ειναι ολα τοσο καλοστημενα και τελεια φτιαγμενα γιατι εχουν σκοπο να πλανησουν ει δυνατον και τους εκλεκτους...ο τελικος τους σκοπος ειναι να σφραγισουν τους παντες !!!! εκει ειναι που πρεπει να αντισταθουμε κ να αρνηθουμε το σφραγισμα για να μην αρνηθουμε τον Χριστο


η λεξη λοιπον καταστραφηκε που χρησιμοποιησε ειναι εντελως υποκειμενικη.....ετσι τα λεει ο Γιωργος...δεν εννοει σιγουρα οτι καταστραφηκε αυτο καθ εαυτο


ΘΕΛΕΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ? ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ΤΟΥΣ ΕΦΕΡΕ Ο ΔΙΑΒΟΛΟΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟΓΝΩΣΕΩΣ...ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΞΩΘΗΣΕ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΧΕΙΡΙΑ.....
Ε ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΝ ΜΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΟΤΙ ΑΦΑΙΡΩΝΤΑΣ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΑΝΕ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ...ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΚΗΔΕΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ...ΑΠΩΛΕΣΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ !
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:54 am

Τότε γιατί λέει <<Περιμένω να περάσει και το 2013 και να ξαναφτιάξω την ζωή μου απο την αρχή!>> αρα την οδήγησε μόνος του την ζωή του έτσι, δεν μας μίλησε για ανεργία! αλλά ότι << Ο Μάξιμος κατέστρεψε την ζωή μου>> έτσι έγραψε.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:55 am

xristoforos έγραψε:τον δικαιολογω διοτι ο εξω απο εδω προσπαθει να μας ριξει το ηθικο και την ψυχολογια...κ μερικες φορες φτανουμε στο σημειο κ να καταφερομαστε και εναντιον ανθρωπων που μας ανοιξανε τα ματια !
δε λεω οτι ειναι το ενδεδειγμενο... απλα τον βαζει ο σαταν να στρεφεται εναντιον του πνευματικου ηγετη μας σε αυτα τα εσχατα χρονια πατρος Μαξιμου !!!!

παντως δεν ισχυει εκατο τα εκατο αυτο που γραψε ο jm...και αυτο που ισχυριζεται ο πατηρ Μαξιμος οτι δηλαδη μονοι οσοι νηστευουν ,προσευχονται ,εξομολογουνται και λαμβανουν θεια κοινωνια θα καταφερουν να μην ειναι ευαλωτοι κ να μη λαβουν το χαραγμα

διοτι και σε ανθρωπους αλλων θρησκειων θα εχουμε ζωντανες μορφες αντιστασης στο παγκοσμιο αντιχριστο συστημα κ στην παγκοσμια προσπαθεια του ιδιου του Ουιλλιαμ αν επιβαλλει το χαραγμα - 666
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:55 am

Γιώργος έγραψε:Κοιτάξτε,δεν είχα ποτέ τις δυνατότητες να κάνω κάποιου είδους ζωή,δεν μου την κατέστρεψε ο Μάξιμος....Απλώς,είδα σε αυτόν τον άνθρωπο,μια σανίδα σωτηρίας!Αν ο κόσμος τελειώσει σε 5 χρόνια,και σε 2 χρόνια αναγκαστούμε να πάρουμε τα βουνά επειδή δεν θα μπορούμε να ζούμε σε μια οργανωμένη κοινωνία με το σφράγισμα,τότε η πίκρα που με διακατέχει που είναι διαλυμένη η ζώη μου θα εξαφανιστεί!Γιάννη,δεν με έχει πιάσει απελπισία δίοτι είμαι κοντά στον Θεό και δεν νοιώθω έτσι.....Με έχει πιάσει πίκρα όμως που είμαι άνεργος,που δεν μπορώ να μιλάω συνεχόμενα ώστε να διατηρήσω σχέση,που δεν έχω λεφτά,που χάθηκε μια ευκαιρία δόξας για μένα να βγεί βιβλίο με το όνομά μου,που δεν μπήκα στο δημόσιο,που με διώχνουν από όλες τις δουλειές μεσα σε 10 μέρες,που με πιάνουν αραια και που ψυχολογικά επεισόδεια,που δεν σπούδασα αυτό που ήθελα,που ο αδερφός μου με χτύπαγε μέχρι και πρόσφατα,και η λίστα σταματάει κάπου εδώ......
Αρα,όπως καταλαβαίνετε,δεν έχω λόγο κανένα να θέλω να συνεχιστεί η ζωή μου,γιατί απλώς εξελιχθηκε....σκατά!Θέλω κάπου κοντά να έχει ένα τέλος,ώστε να πω και εγώ.....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:55 am

Γιώργος έγραψε:Μέσα σε όλη αυτή την πίκρα,ο Μάξιμος είχε το αντίδοτο:Ενα σύντομο τέλος μιας εφιαλτικής ζωής....Θα μου πείτε,δεν μπορείς να συνεχίσεις και την ζωή σου έτσι;Μπορώ!Ο άνθρωπος πρέπει να είναι σε θέση όλα να τα μπορεί και να τα αντέχει!Αυτό είναι το μοτό μου......Όσο δύσκολα και να είναι.....ΜΠΟΡΩ!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:56 am

Γιώργος έγραψε:Για αυτό ακριβώς το λόγο,δεν είμαι αντικειμενικός παρατηρητής της θεωρίας του!ΕΙΜΑΙ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ!Ενώ θα έπρεπε την θεωρία του 2018 να την βλέπω ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ,την βλέπω ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΑ!Αυτό με τυφλώνει και δεν μπορώ να δώ την αλήθεια,το θέλω μου επισκιάζει την λογική....Θέλω τόσο πολύ να είναι αλήθεια αυτά που λέει,που κρέμομαι απο τα χείλη του!Ότι πει αυτός!Δεν παέι να έρχεται σε ασυμφωνία με τις Γραφές και με τους άλλους γέροντες που μιλάνε για αναλαμπή;ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ!Και δεν τον αλλάζω με ΤΙΠΟΤΑ!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:56 am

xristoforos έγραψε:μονος σου παραδεχτηκες οτι το ΦΟΞ το γεννησες και οτι δεν ειχες κινητρο την εξερευνηση του αληθινου ονοματος...αλλα το να δοξαστεις!!!
ενω επρεπε να δοξαζεις μονο τον Κυριο και οχι ΚΑΙ τον εαυτο σου !
δε σε κρινω διοτι κ γω για τη δοξα ανεβαζα βιντεακια στο youtube..οποτε μην το εκλαβεις οτι προσπαθω να σου την πω!
ε εγινες γνωστος..παντου σε ολα τα φορουμ σε ξερουν με το νικνειμ γεωργιοςκπ....κ το ονοματεπωνυμο σου γραφτηκε και μεσα στο βιβλιο Laughing
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:57 am

Πασχάλης έγραψε:Ακόμα και να μην έρθει το τέλος του κόσμου, αυτό δεν πάει να πει ότι θα χάσουμε αυτό που έχουμε: Τον Χριστό.

Απελπησίες δε χωράνε στο Χριστιανό.

Σήμερα έλεγα στα παιδιά μου, δεν πρόκειται να πάθεις ποτέ τίποτα εάν αγαπάς και εμπιστετείς τον εαυτό σου στο Χριστό. Και τώρα κάνω μια επέκταση: με υπομονή!!!

Πόσες άγιες μορφές περάσανε από αυτή τη ζωή: ζωρίς μάτια, χωρίς πόδια, χωρίς χέρια, ... Πόσοι γονείς περνάνε γολγοθάδες κάθε μέρα ...

Όλοι θα καταντήσουμε φτωχοί, ειδικά αυτοί λέμε ότι αγαπάμε το Χριστό, διότι είμαστε εμείς οι πόρνοι που φύγαμε από το Θεό.

Μας παιδεύει λοιπόν τώρα ο Θεός, επιεδή μας αγαπάει, μας δείνει τελευταία ευκαιρεία. Άρα λοιπόν, μην απελπίζεσαι Γιώργο, αλλά έχε υπομονή. Θα περάσουμε αυτά τα βάσανα. Όποιος αντέξει μέχρι τέλους, αυτός θα κερδίσει αιώνια ζωή, και ο Θάνατος θα φύγει μακριά του.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:57 am

Πασχάλης έγραψε:Ο προφήτης Δανιήλ, έγραψε για τους μεγάλους Βασιλιάδες και τα Βασίλεια που θα επικρατήσουν επάνω στη γή. Μέχρι και για τον Μέγα Αλέξανδρο έχει γράψει.

Ο Βασιλιάς Ιωάννης, δεν θα έπρεπε και αυτός να αναφερθεί στα λόγια του Δανιήλ;

Ο Μέγας Αλέξανδρος έκανε χρήση κυρίως των όπλων.

Δεν θα άξιζε μια παρόμοια αναφορά και για τον Μέγα Ιωάννη;
Και ας μην πάμε τόσο πίσω στο χρόνο. Ο Άγιος Νείλος, ο Άγιος Κοσμάς γιατί δεν είπαν τίποτα;

όπως και νάχει: Γιωργο θα μπορούσες να μεταφέρεις εδώ αποσπάσματα των Αγίων που ανέφερες ότι έγραψαν για την Αναλαμπή;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:58 am

laste έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Για αυτό ακριβώς το λόγο,δεν είμαι αντικειμενικός παρατηρητής της θεωρίας του!ΕΙΜΑΙ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ!Ενώ θα έπρεπε την θεωρία του 2018 να την βλέπω ΑΜΕΡΟΛΗΠΤΑ,την βλέπω ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΑ!Αυτό με τυφλώνει και δεν μπορώ να δώ την αλήθεια,το θέλω μου επισκιάζει την λογική....Θέλω τόσο πολύ να είναι αλήθεια αυτά που λέει,που κρέμομαι απο τα χείλη του!Ότι πει αυτός!Δεν παέι να έρχεται σε ασυμφωνία με τις Γραφές και με τους άλλους γέροντες που μιλάνε για αναλαμπή;ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ!Και δεν τον αλλάζω με ΤΙΠΟΤΑ!

Υπομονή φίλε Γιώργο.Δείξε δυνατός.Σε λίγο θα μας δείξει ο καιρός όπως επίσης και ο Θεός δε θα μας αφήσει έτσι.Πιστεύω να μας δώσει λίγο δύναμη παραπάνω και φώτιση.
Όσο για τα οικονομικά άστα να πάνε αν σε παρηγορεί αυτό, όλοι στα ίδια σκ.. είμαστε. Κάθε μέρα με πρήζουν από τις τράπεζες.Την μισή ευθύνη των αυτοκτονιών έχουν αυτοί που παίρνουν τηλ. από τις τράπεζες και πιέζουν τον κόσμο.Τα λαμόγια.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:58 am

Γιώργος έγραψε:Πασχάλη,δεν έχω καμία διάθεση να κάνω τον υπερασπιστή της αναλαμπής,σου λέω μόνο τι μου είπε ο πνευματικός μου:Το 2013-14 θα γίνει!Είναι τόσο ωραία τα χρόνια της αναλαμπής,γιατί να μην τα ζήσουμε;Μετα βέβαια έρχονται τα δύσκολα,αλλά σε 32 χρόνια ποιός ζει ποιός πεθαίνει!Αρκεί βέβαια να έρθουν άμεσα αυτά τα χρόνια,διότι σαν μονάδα και σαν έθνος δεν μας βλέπω να αντέχουμε και απ'τα καινούργια μέτρα......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:58 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Πασχάλη,δεν έχω καμία διάθεση να κάνω τον υπερασπιστή της αναλαμπής,σου λέω μόνο τι μου είπε ο πνευματικός μου:Το 2013-14 θα γίνει!Είναι τόσο ωραία τα χρόνια της αναλαμπής,γιατί να μην τα ζήσουμε;Μετα βέβαια έρχονται τα δύσκολα,αλλά σε 32 χρόνια ποιός ζει ποιός πεθαίνει!Αρκεί βέβαια να έρθουν άμεσα αυτά τα χρόνια,διότι σαν μονάδα και σαν έθνος δεν μας βλέπω να αντέχουμε και απ'τα καινούργια μέτρα......

Το 2013-2014 θα γίνει η ΠΛΑΣΤΗ "ΑΝΑΛΑΜΠΗ" του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ φιλε Γιωργο που θα τον παρουσιάσουν ως τον ΒΑΣΙΛΕΑ ΙΩΑΝΝΗ κτλ κτλ....
ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ....
Και υστερα "ξαφνικά" προς τα τελη του 2014 θα πέσει η μάσκα και θα φανεί το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ του...

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ.....
ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.....
ΠΡΟΣΟΧΗ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..................................
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:59 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Πασχάλη,δεν έχω καμία διάθεση να κάνω τον υπερασπιστή της αναλαμπής,σου λέω μόνο τι μου είπε ο πνευματικός μου:Το 2013-14 θα γίνει!Είναι τόσο ωραία τα χρόνια της αναλαμπής,γιατί να μην τα ζήσουμε;Μετα βέβαια έρχονται τα δύσκολα,αλλά σε 32 χρόνια ποιός ζει ποιός πεθαίνει!Αρκεί βέβαια να έρθουν άμεσα αυτά τα χρόνια,διότι σαν μονάδα και σαν έθνος δεν μας βλέπω να αντέχουμε και απ'τα καινούργια μέτρα......

Το 2013-2014 θα γίνει η ΠΛΑΣΤΗ "ΑΝΑΛΑΜΠΗ" του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ φιλε Γιωργο που θα τον παρουσιάσουν ως τον ΒΑΣΙΛΕΑ ΙΩΑΝΝΗ κτλ κτλ....
ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΑΝΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ....
Και υστερα "ξαφνικά" προς τα τελη του 2014 θα πέσει η μάσκα και θα φανεί το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ του...

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ.....
ΑΝΑΛΑΜΠΗ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ.....
ΠΡΟΣΟΧΗ................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..................................

Μπααά! στου κουφού λέει την πόρτα όσο θέλεις βρόνταΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Deaf
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 9:59 am

Γιώργος έγραψε:Γιάννη,δεν βλέπω γιατί πρέπει να συγχέουμε τον βασιλιά Ιωάννη με τον Αντίχριστο...Στην προφητεία του Αγίου Ανδρέα,ο Αντίχριστος έρχεται μετά....Αρα,πρώτα βασιλιάς Ιώαννης για 32 χρόνια και μετά Αντίχριστος ή χιλίαρχος Αράν.....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:00 am

vas019 έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:

Ποιόν θα μου πρότεινες και ποιόν θα απέρριπτες;Σε ρωτάω εσένα διοτι λες οτι είσαι φωτισμένος......

Δεν λεω οτι είμαι φωτισμένος αδελφε μου, απλα στην προσπάθεια και τον καθημερινό αγώνα βρίσκομαι ωστε να μπορω να ειμαι κοντα στον ΚΥΡΙΟ μας και επίσης να καθαρίζω την ψυχη μου απο τα πολλά πάθη, γιατι οπως λένε και οι Αγιοι μας ο κάθε Χριστιανός θα πρέπει να φροντίζει το χωράφι της ψυχης του.

Τι περιμενες Γεωργιε, να στο ομολογησει μονος του? Αφου σου εδωσε αυτη την εντυπωση , ενω δεν το ομολογησε ποτε, σημαινει οτι κατι υπαρχει..
Πιο πολυ σημασια ομως δεν εχει η καλη ομολογουμενως πνευματικη κατασταση του αδερφου μας, αλλα αυτα που λεει και δειχενι τον δρομω προς την καθαρση και τον φωτισμο και στο τελος της Θεωση μας σαν υστατο προορισμο..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:00 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Φωτισμένο;;;Με Θείες αποκαλύψεις;;;Τότε γιατί παραδέχτηκε στον Βασίλη οτι το έτος γεννήσεως του Αντιχρίστου είναι το 1982 και όχι το 1983;;;Είτε έχεις Θεία Αποκάλυψη και πέφτεις ΑΚΡΙΒΩΣ μέσα στο έτος,είτε δεν έχεις και δεν πέφτεις!
Και σε ρωτάω,γιατί σε μένα,προσωπικά,στο τηλέφωνο,μου είπε οτι 3 θα είναι τα πρώτα χρόνια του Αντιχρίστου,δηλαδή θα αρχίσουν απο το φθινόπωρο του 2011 και θα λήξουν το φθινόπωρο του 2014 όπου θα γίνει και η ενθρόνιση;;;Τι σόι Θεία αποκάλυψη είχε όταν τα έλεγε αυτά;;;

Δεν σημαινει οτι οταν ενας ανθρωπος εχει Θεια αποκαλυψη για κατι η εστω για διαφορα, οτι εχει για ολο το φασμα και συνεχως.
Η Θεια αποκαλυψη, συμφωνα με τις ορθοδοξες εμπειριες , ειναι περισσοτερο εκλαμψη του νοος και αφου τοποθετηθουν εκει ταχιστα πολλες πληροφοριες , εναποκειται στην διακριτικη ικανοτητα του εκαστοτε ανθρωπο να τις επικοινωνησει γραπτως κτλ..

Για το ετος γεννησης κατα προσεγγιση , δεν ισχυριστηκε ποτε οτι ηταν 100% ΜΕΣΩ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗς ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΤΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ ΤΟΥ και των παιδιων του 83 που τον επηρεασαν.
Στην τελικη το +1 ειναι τελεια αποδεκτο κατα προσεγγιση και δεν μπορεις να τον κατηγορησεις για λαθος, ενω εαν επεφτε 3 η 5 χρονια εξω θα μπορουσες.

Με το ιδιο πνευμα θα μπορουσαν και εγω να χλευασω τον π.Πορφυριο για τον ανθρωπο του Θεου, λεγοντας πολλα και διαφορα και ο νοων νοειτο..
Ας καταλαβαινουμε ποτε υπαρχει η ανθρωπινη νοηση και λογισμος και ποτε η Θεικη πληροφορηη που ειπε και ο μακαριστος Ι.Βατοπαιδινος και μιλησε για ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ στα παιδια του και οχι αναλαμπη κτλ , οπου αυτα δεν θα ζουσαν μετα απο 40 η 50 χρονια αλλα και να ζουσαν δεν θα ονομαζει συντομη την συντελεια στα γεραματα τους..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:00 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Γιάννη,η αναλαμπή είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!Για αυτό είμαι σίγουρος πλέον.......

Αφου το λες εσυ, ειναι τοσο σιγουρο οσο οι προβλεψεις σου για την εμφανιση του αγνωστου φοξ μεσα στο 2011..

Ελλειψα μερικες μερες, θα απαντησω εν ευθετω χρονο και σε αλλα που εχεις πει με περισσειο θρασος...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:01 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
....
Και θα σου απαντούσε κάποιος οτι θα γίνει ένα μικρό διάλειμμα,να ευαγγελιστεί όλος ο κόσμος και όλοι να γνωρίσουν τον Χριστό....

Αν και δεν καταλαβαιενεις τους συνομιλητες σου, θα απαντουσαμε οτι δεν ειναι δυνατον να γινει τετοιο διαλειμα σαν Θεια δικαιοσυνη, διοτι αιωνες τωρα εφυγαν αμετρητοι ανθρωποι σε διαφορα σημεια της γης που δεν γνωρισαν ευαγγελικα τον Χριστο..ισως δε αυτοι οι ανθρωποι να ηταν και καλυτεροι απο εμας την τελευται γενια που δεν αξιζουμε παραπανω..

Αλλα σου εδωσα και πολλα αλλα επιχειρηματα στο αλλο νημα, μαζι με αλλους αδερφους , γιατι δεν προκπτει καμια αναλαμπη, η οποια θα ηταν εναντια στο σχεδι οτου Θεου και σωτηριολογικα και πνευματκα αλλα και σε σχεση με τον αντιχριστο και τον λογο που ερχεται...

Η ουσία είναι μία:Δεν έχουμε ενδείξεις ή αντενδείξεις μέσα απο τον προφητικό,διαχρονικό λόγο του Θεού,αν θα γίνει η αναλαμπή ή όχι....Είναι θέμα που δεν καλύπτεται απο τις Γραφές,και δεν μπορούμε να το αποκλείσουμε ή να το αποδεχτούμε..
Η μονη ουσια ειναι οτι παπαγαλιζεις τις ανοησιες των ελαφρομυαλων ορθοδοξων που εχουν εμποτιστει με το δηλητηριο της καλοπερασης και ονειρευονται αντιασκητικα επιγει;α μεγαλεια και αποφυγες μαρτυριων, τις οποιες αποφευγουν καν να συζητουν...και τις αφηνουν για την ..επομενη γενια.
Η αναλαμπη δεν στεκει ορθοδοξα για πολλους ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥΣ λογους, που εχουμε αναλυσει και με νεα μελη απο το φορουμ μας..
Τα γραφουμε στο νημα με τον ομωνυνο τιτλο..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:01 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Πασχάλη,υπάρχουν δύο απόψεις σχετικά με την αναλαμπή και το πως θα εξελιχθουν τα γεγονότα απο εδώ και εμπρος:
1)Η μία είναι του γέροντα Ιωσήφ του Βατοπαιδινού,όπου λέει οτι ο Αντίχριστος θα εμφανιστεί ΑΜΕΣΩΣ μετά τον βασιλιά Ιώαννη

Καλα μας δουλευεις? Επειδη εκανε ενα λαθος καποτε, παρασυρμενος απο τους διαχρονικους μυθους για επιγειους βασιλεις κτλ υπερ ορθοδοξιας, τα οποια και αναιρεσε συνοπτικα και πεντακαθαρα στο τελευταιο του δημοσιο βιντεο , οπου ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΣΥΝΤΟΜΗ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑ και δεν ανεφερε καν αναλαμπη, διαδοση κτλ, και μαλιστα το επισφραγησε με το να πει οτι ειναι ΘΕΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ, ενω στα προηγουμενα μυθευματα που αναπαραγε πιο νεος, δεν τολμησε να πει κατι τετοιο, και ερχεσαι να μας πεις με το αναχρονιστικο του εξιστορημα οτι ειναι επιχειρημα της αναλαμπης?

και
2)Η άλλη του Αγίου Ανδρέα του δια Χριστόν Σαλού,όπου ανάμεσα στην αναλαμπή και τον Αντίχριστο,παρεμβάλλονται 20 χρόνια άλλων βασιλέων,όπου η κατάσταση μεταβάλλεται απο αυτής της παγκόσμιας ευτυχίας και ευημερίας....Διάβασε αναλυτικά την προφητεία του Αγίου Ανδρέα εδώ:
http://www.oodegr.com/oode/profities/andr_salos/esxata1.htm

Εσυ την αναιρεση που ειναι ΜΗΝΕΣ εδω , την εχεις διαβασει αναλυτικα?

http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=166&mforum=apocalypsis

Επισης ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΙΚΟ ΝΗΜΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗΣ ΕΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ σχετικα..Εχει γραψει και ο μεντορας σου true για λιγο..

http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=140&mforum=apocalypsis

Δεν ντρεπεσαι με την προκλητικη ημιμαθεια σου, να μας το παιζεις ως ο εχων βαρυνουσα γνωμη δημοσιως? Ο χρονος σε διεψευσε για τις πλανες σου ολο το περσινο φθινοπωρο και η ιστορια επαναλαμβανεται Γεωργιε..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:01 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Πασχάλη,δεν έχω καμία διάθεση να κάνω τον υπερασπιστή της αναλαμπής,σου λέω μόνο τι μου είπε ο πνευματικός μου:Το 2013-14 θα γίνει!Είναι τόσο ωραία τα χρόνια της αναλαμπής,γιατί να μην τα ζήσουμε;Μετα βέβαια έρχονται τα δύσκολα,αλλά σε 32 χρόνια ποιός ζει ποιός πεθαίνει!Αρκεί βέβαια να έρθουν άμεσα αυτά τα χρόνια,διότι σαν μονάδα και σαν έθνος δεν μας βλέπω να αντέχουμε και απ'τα καινούργια μέτρα......

Για τυπωσε μια αναιρεση της ΨΕΥΤΟΠΡΟΦΗΤΕΙΑΣ του Α.Ανδρεα , που μπαζει απο παντου....Διορθωσε τα τυπογραφικα και τους τονους εαν θελεις και Δωστη στον "πνευματικο" σου...Α και μην παραλειψεις και για το μη αλανθαστο των αγιων Πατερων...

http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=51&mforum=apocalypsis
Του ΜΕΓΑ Φωτιου...

Αυτο ομως που πρεπει να κανεις πρωτα απο ολα, ειναι να τον ρωτησεις την γνωμη του για τον οικουμενισμο, καθως και ποσα χρονια υπηρετει εκει..
Ξαναλεω , οτι η ενορια αυτη εχει προβλημα απο αξιοπιστη αγωνιστικη μαρτυρια..

Ο οικουμενισμος ζηλευει την επιγεια δοξα και χλιδη του παπα, και ονειρευεται βυζαντια και τσιμπουσια οικουμενιστικης φυσεως με τα γνωστα στον ιδιο Θεο πιστευουμε αδερφια μου...
Μαλλον σχεδον ολοι οι οικουμενιστες (ΘΕΟΛΟΓΙΚΟΙ ΚΑΡΑΠΛΑΝΟΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΟΡΘΟΔΟΞΟ ΡΑΣΟ) πιστευουν σε αναλαμπες..

Οποτε θα επρεπε να εξακριβωσεις το βασικοτερο πριν μας ζαλισεις για την νεα σου ανακαλυψη...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:02 am

Γιώργος έγραψε:vas,
σου επαναλαμβάνω,δεν φταίω σε τίποτα,εγώ έναν πνευματικό αναζητούσα να του μιλήσω για τα εσχατολογικά,και πήρα εξαιρετικές συστάσεις για αυτόν...Αν πήγαινα σε άλλον,μπορεί και να μην ήξερε,ή να μου έλεγε το μετριοπαθές ''θα δούμε''!Αυτός όμως φάνηκε να γνωρίζει...Η γνώμη μου επηρεάστηκε ώς προς αυτό το σημείο,δηλαδή να έχω όλα τα ενδεχόμενα πιθανά....Πριν φορούσα παρωπίδες,και δεν έβλεπα τίποτα εκτός απο το τέλος του κόσμου το 2018.....Τώρα τα βλέπω πιο ανοικτά τα πράγματα,βλέπω οτι μπορεί και η αντίθετη πλευρά να έχει δίκιο....Πριν δεν το έβλεπα.....
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:02 am

Πασχάλης έγραψε:Καλησπέρα Γιώργο,

μη πας από το ένα άκρο στο άλλο.
Στην Αγία Γραφή δεν έχεις διαβάσει περί εσχάτων και σημεία των καιρών και συγκεκριμένα το εδάφιο περί πόνων γυναίκας που κυοφορεί; Το μυστήριο του ανόμου ήδη ενεργείται. ΚΑι ΚωΡΥΦΩΝΕΤΑΙ.

Με απλά λόγια, και το ξέρεις καλύτερα από μένα, ειμαι σίγουρος γι αυτο, τα κακά πράγματα θα πλυθηνουν επι της γης. Όλο και χειρότερα, όλο και πιο κοντα το ένα κακό στο άλλο.

Και να η ερώτηση μου, ρώτα και τον νέο δάσκαλό σου: Πως, μα πως κολάει εδώ η λεγόμενη αναλαμπή όπου όλοι θα πιστέψουν;
Το κακό συνεχώς θα πληθαίνει, πως θα έχουμε ένα διάλυμα όπου θα πιστέψουν οι πάντες σε όλη την οικουμένη; Και πως, και πρόσεξε σε αυτό, ΠΩΣ ΘΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΟΤΙ Η ΚΑΛΗ ΑΥΤΗ ΕΠΟΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ; ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΕΚΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ : ΑΛΗΘΗΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ, ΕΥΚΟΛΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΗΛΑ ΑΠΌ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ ΜΙΑΣ ΒΕΛΟΝΑΣ ΠΑΡΑ Ο ΠΛΟΥΣΙΟΣ. ΔΙΟΤΙ ΑΠΌ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΜΑΘΕΙΝΩ η αναλαμπή εκτός από παγκόσμια Πιστη θα φέρει και χρημα και καλοπεραση.

Αν βρεις εσύ ή δάσκαλός σου απάντηση σε αυτό ερώτημά μου, ίσως να αλλάξω και γώ γνώμη περί αναλαμπής.

Όμως ίσως να υπάρχψει και ένα άλλο σημείο ακόμα.
Πιστεύω , ότι όλα τα σημεία των καιρών θα ήταν ανούσια, και θα έφτανε απλά να λεχθεί: Όταν θα πιστέψουν όλοι στο Ευαγγέλιο τότε θα πλησιάσει και ο ερχομός του τυ Αντιχρίστου.

Αλλά και ακόμα ένα σημείο : Εκατομύριοι άνθρωποι, που σήμερα και δεν πιστεύουν, αλλά και είναι απλά απαταιώνες, ψεύτες, πόρνοι, .... δεν μπορώ να πιστέψω ότι ολοι αυτοί θα αλλάξουν.

Νομίζω αυτά φτάνουν.

Για καλό στα λέω, εγώ τουλάχιστον δεν πιστεύω στην Αναλαμπή, μου φάινεται πολύ ενάντια στο Λόγο του Χριστού.
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:03 am

xristoforos έγραψε:
Γιώργος έγραψε:vas,
σου επαναλαμβάνω,δεν φταίω σε τίποτα,εγώ έναν πνευματικό αναζητούσα να του μιλήσω για τα εσχατολογικά,και πήρα εξαιρετικές συστάσεις για αυτόν...Αν πήγαινα σε άλλον,μπορεί και να μην ήξερε,ή να μου έλεγε το μετριοπαθές ''θα δούμε''!Αυτός όμως φάνηκε να γνωρίζει...Η γνώμη μου επηρεάστηκε ώς προς αυτό το σημείο,δηλαδή να έχω όλα τα ενδεχόμενα πιθανά....Πριν φορούσα παρωπίδες,και δεν έβλεπα τίποτα εκτός απο το τέλος του κόσμου το 2018.....Τώρα τα βλέπω πιο ανοικτά τα πράγματα,βλέπω οτι μπορεί και η αντίθετη πλευρά να έχει δίκιο....Πριν δεν το έβλεπα.....

Μεταξυ των σημειων που θα προηγηθουν της συντελειας του κοσμου,ο Κυριος αναφερει οτι θα κηρυχθει το Ευαγγελιο της Βασιλειας Του ως μαρτυρια της αληθειας σε ολους τους λαους της Γης ( ματθ ΚΔ 14 μαρκ ΙΓ 10 ,προφητη Ησαια Β 2-3 ,και Ψαλμ ΙΗ 5)

ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ Α Σ Π Α Σ Θ Ο Υ Ν ΤΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ Φ Τ Α Σ Ε Ι Η ΓΝΩΣΗ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 6 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:03 am

Γιώργος έγραψε:Χριστόφορε,
για να έρθει ξανα ο Χριστός,πρέπει όλος ο πλανήτης να έχει αποδεχθεί το Ευαγγέλιο και να έχει γίνει χριστιανός ορθόδοξος!Αυτό θα κρατήσει για 2-3 δεκαετίες και μετά θα έχουμε την αποστασία.....Μόνο τότε έχει νόημα η αποστασία σε παγκόσμιο μέγεθος,τώρα να γίνει δεν έχει!Διοτι ήδη η συντριπτική πλειοψηφεία του κόσμου είναι αποστατημένη!ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης