ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΩΑΝΝΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Σελίδα 8 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:15 am

Γιώργος έγραψε:raimon,
αυτά τα έλεγα πριν πάω στον πνευματικό μου.....Μετά την επίσκεψη σε αυτόν,η αναλαμπή πήρε μια μεγάλη θέση στις εσχατολογικές μου έρευνες.....Χωρίς να αποκλείω τις προηγούμενες,τώρα συμπεριλαμβάνω και αυτές...Όπως και να έχει και οι δύο έρευνες συμφωνούν ότι έχουμε 6-75 χρόνια ακόμα ζωής......
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:16 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Δεν μου είπε κάτι τέτοιο....Συνεπώς,μπορώ να συνεχίσω να ασχολούμαι και με την άδεια του πνευματικού μου...
Το λεει ομως η ορθοδοξια, οποτε δε θα μπορουσε ενας πνευματικος ναστο πει την πρωτη φορα, ειδικα εαν ο ιδιος ειναι σε πλανη σε τετοια θεματα..

....Δεν είναι απαραίτητη η ΚΑΘΑΡΣΗ για να ξέρεις τι θα συμβεί στο μέλλον....Ακούς φωτισμένους γέροντες και αυτό είναι όλο....Δεν εξαρτάται απο σένα και το βαθμό καθαρότητας της ψυχής σου,αλλά απο αυτούς,να λένε την αλήθεια.......
.

Ο φωτισμενος προφητικα γεροντας η λαικος θα πρεπει να εχει αποδειξει οτι ειναι τετοιος, οχι απο το εξωτερικο σχημα η προσωπο..
Επισης διακρινω μια νοοτροπια των αρχαριων και μια αιρετικη θεση εως εσχατων , που δεν εχει σχεση με την ορθοδοξη αληθεια.
Καταρχας η καθαροτητα της ψυχης βοηθαει να διακρινεις ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεματα. Επισης η ορθοδοξια αλλα και αγιοι διδασκουν οτι οι λαικοι του κοσμου κεκαθαρμενοι - φωτισμενοι κτλ, θα ειναι ανωτεροι απο τους γεροντες που ασπαζεσαι. Θα κανουν τοπο να περασουν αυτοι που ειναι στον κοσμο, ειπε καποιος αγιος που εχει και νημα εδω και το σχετικο με αυτο κειμενο..Οποτε αυτα τα περι γεροντων και μονο πες τα σε απειρα πνευματικοπαιδια εαν ψαχνεις απηχηση..

Σε πλάνη και σύγχυση βρίσκεσαι και εσύ με τον Ουίλλιαμ...
Αυτο δεν το εχεις αποδειξει και κυριως ο χρονος και η ιστορια..
Ομως εσυ για την ωρα εισαι πολλαπλως εκτεθειμενος με την αξιοπιστια σου στο ναδιρ..Οποτε κατσε πρωτα ναβγω λαθος και μετα μιλας, προφητικα δεν δικαιουσε να μιλας αλλο, καηκες πολλακις και το ξερουν ολοι.
Ενω εγω μεχρι τωρα εχω πεσει μεσα σε κατι σαν δεδομενο, το οτι σε προειδοποιουσα "προφητικα" για μηνες να μην βαζεις ημερομηνιες εμφανισης γιατι δεν θα γινει τιποτα οπως το φανταζεσαι..
Οποτε μεχρι τωρα βλεπεις ποιος ειναι σε συγχηση..

.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ,ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ;
Μα οτι λες ισχυει το αντιθετο μεχι τωρα, οποτε..
Ασε που οι περισσοτεροι καλοπροαιρετοι το βλεπουν, και αναμεσα τους και πιο ειδικευμενοι εσχατολογικα απο εσενα..
Στην πραγματικοτητα, δεν μπορει να υπαρξει αλλος..η θα πεσουν εξω Αγιοι Πατερες σε κοινες συνισταμενες και ειδικα ο Α.Ιππολυτος που ειναι και μαρτυς..Αρα επετρεψε μου να κρινω εσενα ως βουτηγμενο στην πλανη και οχι τους α.Πατερες για την ωρα..

Και εξάλλου πως να μην βρεθώ;Αφού άλλα λενε οι μεν,αλλα οι δε.....Μπερδεύτηκα ο χριστιανός!Γι'αυτό λοιπόν θα ακολουθήσω την μέση οδό:Βλέποντας και κάνοντας.......
Απο το να βαζεις ημερομηνιες και να λες αυτα που δε στεκουν για το θεμα, ειναι οντως σοφοτερο να τηρησεις την αναμονη

Τότε βρες έναν expert στα εσχατολογικά πνευματικό,να μου τον γνωρίσεις και εμένα!Αλλιώς θα κάνουμε θεολογούμενες συζητήσεις,που μπορεί να εμπεριέχουν και πλάνη μέσα....
...

Το ιδιο μπορει να γινει και με εναν expert πνευματικο. Τιποτα στην ορθοδοξια δεν δινει ιδιαιτερο βαθμο θεολογουμενης εγκυροτητας σε εναν πνευματικο σε σχεση με εναν απλο μοναχο/η η λαικο/ια . Ισα ισα αυτοι που
το υπονοουν, ειναι πληρως αγευστοι της Θειας αποκαλυψης στην ψυχη τους.

Αφού είσαι τόσο σίγουρος οτι είναι αυτός,τι φοβάσαι;Την απόρριψη απο τον πνευματικό σου;;;Για δες το βαθύτερα το θέμα....Ίσως και εσύ ο ίδιος να μην είσαι και τόσο βέβαιος για τα συμπεράσματά σου......
.

Ακομα και θεωρητικα να ειχα απορριψη, που μαλλον παρακινηση εχω αλλα δεν θελω να αποκαλυψω αλλα, παλι στο συγκεκριμενο θεμα θα το ρισκαρα ακομα και με παρακοη στον πνευματικο μου στο θεμα, καθοτι δεν ειμαι μοναχος..
Η σωρεια των αγιοπατερικων αποδείξεων αλλα και εμπειριων που δεν αποκαλυπτω, καθως και τα ποσοστα και η αποδοχη της - επιβεβαωση της θεωρειας απο αλλους καλοπροαιρετους γνωστες , με κανουν ταπεινα να δινω το 99,99999 .Εαν υπερηφανευτω λιγακι, ξερεις που παει το ποσοστο?
Οποτε ασε τα περι σιγουριας, γιατι δεν γνωριζεις πολλα..

Ο jm,o raimon,o xristoforos,εγώ,εσύ,δεν είμαστε πνευματικοί για να ξέρουμε πώς ακριβώς έχουν τα πράγματα...Εκτός αν θεωρείς οτι ένας λαικός μπορεί να προφητέψει εξίσου καλά με έναν φωτισμένο γέροντα που η ασκηση και η θεία χάρης απλώνονται πλουσιοπάροχα πάνω του.....
...
Σου ξαναλεω οτι αυτη η προσεγγιση ειναι διαστρευλωση της ορθοδοξιας.
Η ορθοδοξια λεει οτι ενας λαικος η λαικια εχουν δυνητικα την δυνατοτητα να προφητευσει ΑΝΩΤΕΡΑ απο εναν φωτισμενο γεροντα. Αυτοι οι περιορισμοι ειναι των αμαθων και ανεμπειρων...
Περισσοτερα μπορει να σου πει ο σεβ.Μητ Ιεροθεος Βλαχος.

Σου απάντησα για τον πατέρα Νεκτάριο Μουλατσιώτη.....Εμάς,τότε,στην κατασκήνωση μας έλεγε για 3,5 και 3,5.......Όχι για 2 και 3,5 που λέει τώρα....Αρα,υπάρχει ένα θέμα εδώ:Άλλαξε η άποψη του για τέλος του κόσμου το 2018;

Οχι δεν αλλαξε γνωμη, απλα εμαθε στην πορεια περισσοτερα μετα απο τοσα χρονια, τι μεμπτο?

Και αν ναι,πήγε 2019,2020;Και κατα πόσο μπορούμε να πούμε οτι έπεσαν έξω΄,αν όντως η Δευτέρα Παρουσία γίνει το 2020;
Αστηρικτο σεναριο, αλλα και -παλι κατα προσεγγιση +-3 , πεφτει πολυ κοντυτερα απο τους περισσοτερους "γεροντες"..οποτε και παλι σεβασμος...

Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει η 8η Σύνοδος,διότι αυτή θα γίνει απο τον βασιλιά Ιωάννη μετα το 2018....Αρα,έχουμε ζωή και μετα τον μεσασμό του 8ου αιώνος......
.

Λεει κατι για Ιωαννη βασιλεα και Πατριαρχη ταυτοχρονα ο Αγιος Νειλος η πετας τα γνωστα "διαμαντια" σου?

Γιατί,μιλάμε;Μου έχει κόψει την επικοινωνία και δεν θέλει να μου μιλήσει.....Τέλοσπάντων,οι δικές μου ενστάσεις δεν μετράνε....Αφού μπορεί μέχρι και σήμερα,Απρίλιο του 2012, να επιπλέει η θεωρεία του,πάει να πει οτι δεν βρήκε σοβαρές αντιστάσεις.......

Για να σου δωσει ενας ανθρωπος που επιτελει σοβαρο εργο με τοσες ψυχες σημασια, θα πρεπει να κερδισεις με τα ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ την προσοχη του..
Θα σου εδινε προσοχη εαν και μονο εαν εγραφες σοβαρα , τεκμηριωμενα και εμπεριστατομενα τις αντιρησεις σου...Αρα αφου δεν βρηκε αντιστασεις, παει να πει οτι δεν υπαρχει αληθεια αλλου...

vas019 έγραψε:Αλλο σε ρωτησα, ονοματα και διευθηνσεις (σχετικο βιογραφικο και αποδειξεις η ενδειξεις αξιοπιστιας.) Και αυτα δεν τα εδωσες..

Ξέρω ότι ξέρεις.....6 τουλάχιστον ανθρώπους που έχουν εκφράσει ανοικτα την αποψή τους περι ανθρωπου του Θεού και αναλαμπής.....
Ιερωμενους και μοναχους εννοεις? Για κατεγραψε τους...
Δεν συμβαδιζω με ποσοτικα κριτηρια και μονο..

Απο το άλλο στρατόπεδο έχουμε πόσους;2!Τον πατέρα Μάξιμο και τον πατέρα Νεκτάριο Μουλατσιώτη!Και μην μου πεις για αυτούς που λένε για Αντίχριστο στον καιρό μας,γιατί αυτός ο καιρός μπορεί να είναι και σε 50 χρόνια απο τώρα!
Οχι δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση οτι η προειδοποιηση του Ι.Βατοπαιδινου ειναι για μετα απο 50 χρονια..και το ονομαζει σε συντομα για να δουν το βιντεο τα παιδια και εγγονια του εικονοληπτη, που θα εβαζαν τα γελια σε τετοια περιπτωση..για το συντομα..
Επισης δεν δεχομαι οτι ΑΓΙΟΙ που ελεγαν σε νεους παροντες που σημερα ειναι γυρω στα 90 + οτι θα δουν τον αντι , οτι θα σπασουν το φραγμα των 120 ετων, που ως γνωστο δεν σπαει...με Θεικη εγγυηση..
Και τι οραση να εχουν στα 110 τους?

Δεν έχουμε σαφές αναιρετικό όσων είχε ισχυριστεί παλαιότερα....Δεν προκύπτει κατι τέτοιο απο το βίντεο.
.
Ε πως, εδω μιλησε για ΣΥΝΤΟΜΑ , δεν επανελαβε τα αλλα που ελεγε..
Θα μπορουσε να πει μετα απο την επικρατηση της ορθοδοξιας , ερχεται η συντελεια...Ομως τσιμουδια, μιλησε ΜΟΝΟ για συντελεια..και γεγονοτα φοβερα (..Αποκαλυψη). Μαλιστα η εγκυροτητα του τελευταιου ειναι δεδομενη σαν Θεικη Πληροφορια ενω το προηγουμενο ηταν απλα εξιστορηση σεναριου, χωρις Θεικη πληροφορια..
Μην το κουραζεις με στρουθοκαμηλισμο.

..Μάλλον ήταν σκεπτικός,επειδή πλησίαζε και το δικό του τέλος....Και καμιά φορά,ο θάνατος που έρχεται μας κάνει να θεωρούμε οτι έρχεται η συντέλεια γενικώς,για όλους..
Αυτο που λες ειναι ακρως προσβλητικο για εναν ανθρωπο ανεβασμενο πνευματικα κατα κοινη ομολογια, που εχει πληρη επιγνωση και αφοβια για το περασμα του στην αιωνιοτητα της μακαριοτητας του..

Είναι γνωστό,κυκλοφορεί ευρέως στο διαδύκτιο...Θα το βρώ και θα το ποστάρω στο ανάλογο θέμα.......
Το εβαλες η ακομα?

Κι όμως,αυτά που προφητεύει για τον Α' και Β' Παγκόσμιο πόλεμο βγήκαν αληθινα!Γιατί να μην έχει πέσει μέσα και για τον Γ';
Τι ακριβως βγηκε αληθινο και που ειναι ολοκληρη? \
Και ο Νοστραδαμος πεφτει μεσα σε μερικα, δεν τον κανει εγκυρο προφητη..
Το ιδιο και πολοι απο εμας πεφτουμε μεσα η θα πεσουμε..Μεχρι να πουμε ομως η να αποδειξουμε οτι ειχαμε προφητεια, εχει διαφορα..

Το ίδιο ισχύει και εδώ....Υπάρχουν στο διαδύκτιο όλες οι πληροφορίες...Θα τις βρώ και θα τις ποστάρω.......
Αυτοκρατωρ - προφητης? Μηπως σου απαντησα για το ατομο του και τον βιο του?

Οι Άγιοι σπάνια κάνουν λάθη....Και αν κάνουν,είναι η εξαίρεση.....Εξάλλου δεν είναι ένας και δύο που τα λένε περί αναλαμπής,αλλά πολλοί...Και σύγχρονοι και παλαιότεροι.......Αρα,όπως λες και εσύ,έχουμε ΣΥΝΑΦΕΙΑ πατέρων!!!
Λαθος κανουν λαθη αρκετα συχνοτερα απο οσο νομιζεις..
Επισης αναμενω το σπουδαιοτερο που δεν εχω δει ακομα..
Την περιφημη αναλαμπιστικη συναφεια...

Η λογική μου λέει οτι αργεί ακόμα το σφράγισμα....Πρέπει πρώτα να πάρει όλος ο πλάνήτης τις καινούργιες ταυτότητες,να καταργηθόύν τα χαρτονομίσματα και τα κέρματα,και να φτιαχτεί η υποδομή εκείνη που χρειάζεται για ηλεκτρονικές και μόνο συναλλαγες...Και αυτά σε 8 μήνες,ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!Δεν προλαβαίνουν να γίνουν!

Δεν ειπαμε για το 2013 το σφραγισμα, αλλα για το 15 περιπου.
Οποτε γινονται πιο πολλα και πιο αποτομα..

Δεν έχεις καταλάβει,δεν λένε οτι θα κηρυχτεί το Ευαγγέλιο σε όλο τον κόσμο,αλλά οτι θα γίνουν όλοι,βαπτισμένοι χριστιανοί ορθόδοξοι!Βαπτισμένοι!
Και επειδη το λενε αυτοι το χαρμοσυνο, οι συγχρονοι ερμηνευταδες του αερα, απορω γιατι δεν το ειπαν αγιοι Πατερες η στο ευαγγελιο το χαρμοσυνο νεο...Ακομα και στην Aποκαλυψη δεν φαινεται και τετοιο, θα ηταν η τελεια επιτυχια εστω και προσωρινη για τη Θυσια του Θεανθρωπου..
Οποτε, πλανες και ευσεβεις ποθοι..
Το ευαγγελιο και οι αγιοι λενε τα αντιθετα..

Καλά,το πιστεύεις αυτό που λες;Δηλαδή επι 1 χρόνο βρισκόμαστε στα 3,5 πρώτα χρόνια του Αντιχρίστου;
Γιατι εχεις κατι απο αγιο που ναλεει οτι θα πρεπει τον 1ο χρονο να κανει κατι και δεν το εκανε και ειδικα πριν τα 30?
Και δεν έχει ακόμα ξεκινήσει κανενος είδους διδασκαλία,
Η διδασκαλιες ξεκινησαν αιωνες τωρα...Μιλησε αγιος για διδασκαλια?
δεν έχει λυσει ακόμα κανενός είδους πρόβλημα
,
Εαν το ελυνε εμφανως πριν τα 30 , θα τον εκανε μη υποψηφιο στους εβραιους..

δεν έχει εμφανιστεί στις πλατιές μάζες,σε κανένα σημείο του πλανήτη.....Αντίχριστος-Φάντασμα!
Οχι δα, δεν εχεις δωση βαση στο περιεχομενο των ομιλιων ετσι?

Το οπαδιλίκι αυτά έχει....Τώρα,αποστασιοποιήμενος βλέπω τα πράγματα ηπιότερα........Μου έχει φύγει και η διάθεση ντε και καλά να τελειώσει ο κόσμος σύντομα.......
Μα τι λες, δεν πανε τα εσχατολογικα με βαση τι θα αρεσε στον καθενα να συμβει..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:16 am

vas019 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ 100% ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΜΟΝΟ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ!!!!ΚΑΙ Ο ΠΑΙΣΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙ,ΕΠΕΙΤΑ ΟΤΙ «Θὰ ἔρθει καιρὸς ποὺ θὰ ψάχνεις νὰ βρεῖς ἄπιστο καὶ δὲ θὰ βρίσκεις. Ἀλλά, γιὰ νὰ φτάσουμε σ᾽ αὐτὸ τὸ σημεῖο, θὰ ἔχουν προηγηθεῖ φοβερὰ πράγματα.»

Εχουμε ΑΝΑΚΥΡΗΓΜΕΝΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ που δεν συμφωνουν με αυτο...
Εχουμε απαντησει σε αυτο, μην τα βλεπουμε ολα απλα , αλλα συνδιαστικα.

http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=211&mforum=apocalypsis

Μετὰ ἀπ’ αὐτὴ τὴν μπόρα, θὰ ἐπέμβει ἡ Χάρη τοῦ Χριστοῦ. Ὅλοι ἀνεξαιρέτως θὰ πιστέψουν. Δὲ θὰ ὑπάρχει οὔτε ἕνας ἄνθρωπος ἄπιστος. Ὡστόσο, δὲ θὰ ἔχουν τὸ μισθὸ τῶν σημερινῶν Χριστιανῶν. Μὴν τὰ λέτε αὐτὰ στοὺς κοσμικούς, γιατὶ θὰ τὸ ρίξουν ἔξω.

Επισης εχει αναλυθει αυτο...
http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=132&mforum=apocalypsis

Στην τελικη το μεγαλυτερο λαθος ειναι να θεωρεις σαν αυθεντικα η αλανθαστα ολα αυτα που εχουν γραφτει για τον γ.παισιο, χωρις αγιοπατερικες και αγιογραφικες διασταυρωσεις. Ο.γ παισιος δεν ειναι η ορθοδοξια απο μονος του..Εμπιπτει θεωρητικα και αυτος στο μη αλανθαστο των αγιων..

Ο ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ ΛΕΕΙ:

"Καλότυχος όποιος ζήσει μετά το γενικό πόλεμο. Θα τρώγει με ασημένιο κουτάλι... ".
Γιατι δεν εφαγε η γενια μας μετα την κατοχη (γενικος πολεμος) σε σχεση με τα τοτε χρονια? Γιατι θα πρεπει να μην ειναι πραγματοποιημενο?

"Μετά το γενικό πόλεμο θα ζήση ο λύκος με τ’ αρνί".

Δεν εζησαν οι μασωνοι μαζι με τους χριστιανους ειρηνικα για δεκαετιες τωρα? Και μην μου πει κανεις οτι δεν ξερει ποιοι αυτοαποκαλουνται λυκοι η πιο ειναι το αρνι...Πραγματοποιμενο το βλεπω και αυτο..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:16 am

vas019 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΟ ΑΥΤΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕ ΣΑΝ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!

Πολλες φορες πρεπει να διαβαζουμε προσεκτικα πολλες φορες..
Ξαναδιαβασε λοιπον απο την αρχη...για λιγο..

Πισω απο την σημερινή......
..............................................
πίσω απο.. κάρτας εξυπηρετήσεως ασφαλείας.. κρύβεται η παγκόσμια δικτατορία, η σκλαβιά του αντιχρίστου
Γι αυτό, αν φροντίση κανείς να ζη από τώρα απλά, λιτά, θα μπορή να καλλιεργήση …...Φυσικά, το στρίμωγμα θα διαρκέση λίγο, τρία- τριάμισι χρόνια. Θα συντομευτούν οι ημέρες για τους εκλεκτούς. Δεν θα καταλάβουν πότε θα περάσουν. Ο Θεός δεν θα αφήση αβοήθητο τον άνθρωπο. (1987, Σημεία των καιρών, 666)
--------------------------------------------------------------------------------------
Μιλησε για το ΣΗΜΕΡΙΝΟ και οχι για το αυριανο μετα απο 100 χρονια απο τοτε.. Οπως βλεπεις το σημειο κλειδι για να αναγνωριστει η εποχη , εναι με την καρτα εξυπηρετησεως ασφαλειας που ειπε. Δηλαδη καρτα πολιτη η επιχειρηση για να δωθει τετοια , σημαινει οτι πισω (ελαχιστα χρονια και οχι γενια η γενιες) κρυβεται η σκλαβια αντιχριστου..

Οταν συστηνει προπονηση για καλιεργειες , λες εσυ να προπονει τον ακουοντα για να προπονηθει στην Γεωργια , ωστε να εχει ετοιμο το χωραφι ο γιος του? ΟΧΙ , ΣΥΣΤΗΝΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΤΟΤΕ ΑΚΟΥΟΝΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΘΟΥΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΛΙΤΟΤΗΤΑ..

Και οντως, ημουνα νιος και γερασα...25 ΧΡΟΝΙΑ Περασαν απο τοτε..
Ολος τυχαιως , το σημαδι του για καρτες πολιτη - εξυπηρετησης - ασφαλειας, παιρνει σαρκα και οστα τωρα...Οποτε..

Ποσο ποιο ξεκαθαρα να το ελεγε το 1987???

Για κοιτα και αλλου...

Δεν σας τα λέω αυτά, για να φοβηθείτε, αλλά για να ξέρετε που βρισκόμαστε. Για μας (ΑΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΙ) μια μεγάλη ευκαιρία, είναι πανυγήρι οι δυσκολίες, το μαρτύριο.
(Σύμβολα και σημεία περί αντιχρίστου)

http://apocalypsis.forumup.gr/viewtopic.php?t=97&postdays=0&postorder=asc&start=0&mforum=apocalypsis

ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ Η ΣΚΛΑΒΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ,ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ??
Χαμος, αλλα δεν σημαινει οτι ολοι θα πιστεψουν στον αληθινο Θεο..
Μονο οι καλοπροαιρετοι..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:17 am

vas019 έγραψε:Βατραχος--> Επισης πολεμος η επιμερους γεγονοτα ,πολεις η οχι , γινουν δεν γινουν, δεν αλλαζει κατι απο το ΟΛΙΚΟ χρονοδιαγραμμα..
Δεν βλεπουμε εδω μονο τις ελληνικες προφητειες, αλλα την παγκοσμια προοπτικη και τον συνολικο χρονο, με την πυξιδα να τελειωνει..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:17 am

vas019 έγραψε:
xristoforos έγραψε:http://www.imdleo.gr/diaf/files/2012/2012.pdf
Βασιλη πηγαινε σε παρακαλω στη σελιδα 24 !! κι ο μοναχος Λεοντιος για αναλαμπη μιλαει !!! και μαλιστα γραφει οτι ο Ουιλλιαμ δεν ειναι ο τελικος αντιχριστος!
αρα εχει πλανεθει σε αυτο το σημειο κατ εμε και ο μοναχος Λεοντιος !

Φυσικα εχει πλανηθει ,οπως και πολλοι αλλοι που δεν διασταυρωνουν την αυθεντικοτητα των προφητειων. Χρησιμοποιει την φερομενη ως του α.Σεραφειμ Σαρωφ και αλλες, για να καλυψει τα λαθη με τις προτυπωσεις του αντι..
Τι κανει η παρερμηνεια του π.Παισιου..
Η πλακα ομως ειναι οτι παραδεχεται οτι ο π.Μαξιμος θα πεσει κοντα για τον "προσωρινο" αντιχριστο...Στα υπερ του οτι εξισωνει τα σφραγισματα των προσωρινων αντι με τον τελικο κατεξοχην..
Οποτε ειναι κατι θετικο αυτο..

Τι διαστρεβλωση Θεε μου..
Ο γ.Παισιος τους εδινε θάρρος με το μια μικρη κατοχη θα ειναι, εννοώντας οτι θα ερθει ο σωτηρας ο αληθινος , και μερικοι το ερμηνευουν αναλαμπη επι της γης...

Μονο στην Β παρουσια θα πιστεψουν - σιγουρευτουν ολοι, αλλα θα ειναι αργα..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:18 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:Γιάννη,δεν βλέπω γιατί πρέπει να συγχέουμε τον βασιλιά Ιωάννη με τον Αντίχριστο...Στην προφητεία του Αγίου Ανδρέα,ο Αντίχριστος έρχεται μετά....Αρα,πρώτα βασιλιάς Ιώαννης για 32 χρόνια και μετά Αντίχριστος ή χιλίαρχος Αράν.....

Εαν ειναι αυτη προφητεια αληθινη, εγω ειμαι αστροναυτης του Θεου, απο αλλο πλανητη..

η Γελοιοτητες ειναι , η αποτυχημενες εσχατολογικες ερμηνευτικες προσπαθειες στην καλυτερη...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:18 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Να σου πω γιατί μεταστράφηκα;Γιατί θεωρώ κορόιδο τον εαυτό μου που πιάστηκε στην κερδοσκοπική παγίδα

Χοντρη κουβεντα που δειχνει ξεροκεφαλια, αφου εχουμε εξηγησει οτι στην ουσια τα χρηματα εγιναν λιγοτερα και δυσκολοτερα μαζι με ολες τις αλλες δυσκολιες, απο το εαν εβγαζε τα τυπικα εστω χριστιανικα βιβλια οπως αλλες μονες..Επισης επειδη εχει το χαρισμα, θα μπορουσε να βγαλει αναλαμπιστικα βιβλια που πουλουν καλυτερα μαλλον, αφου μιλουν για ευχαριστα φαγοποτια με χρυσοκουταλα..το χαρισμα το εχει παντως..

αυτουνού του απατεώνα,του Μάξιμου!
Χοντροτερη κουβεντα, χωρις αποδηξη ουτε στο ελαχιστο για την ωρα.
Αντιθετα, εσενα μπορουν ΗΔΗ ανετα εκατονταδες για να μην πω χιλιαδες αναγνωστες να σε χαρκτηρισουν τουλαχιστον ετσι, λογω αποτυχημενων ημερομηνιων μετ ισχυρισμου Θειας αποκαλυψης χωρις συστολη..
Οποτε στο σπιτι του κρεμασμενου..

Έβγαλε τα λεφτάκια του,
Φυτοζωουν λεει ο συλογος σε 30 τ.μ...Εχεις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για κατι αλλο?

έκανε και την φιγούρα του,
Συνεχιζομενη ανοησια, αφου ηταν ηδη διασημοτερος και αγαπητικοτερος απο ολους τους χριστιανους, ενω τωρα...

και τώρα σε 7 μήνες θα πει:''Συγγνώμη,έκανα λάθος''!
Καταρχας εχει ακομα τουλαχιστον 17 μηνες μεχρι να αρχισει να το σκεφτεται..Επισης η προβλεψη σου, βαση και των στατιστικων σου που δεν εχεις πεσει μεσα πουθενα, θα βγει λανθασμενη..Οποτε να δουμε , θα πεις εσυ το συγνωμη?

Και ούτε γάτα,ούτε ζημιά....Ε,όχι,δεν είναι έτσι....Υπάρχει κόσμος απο πίσω του που τον πίστεψε,τον θαύμασε,τον αγόρασε να τον διαβάσει
Μα μιλας προφητικα, δεν σε παιρνει να μιλας για το μελλον..
Μεχρι τωρα αυτα που λεει πανε ρολοιπαντως, οποτε μαζεψου και επιφυλαξου..

,που βασίστηκε στις ελπίδες που αυτός έδινε......
Ποιες ελπιδες ακριβως? για καλο αγωνα για να μπεις στο παραδεισο?
Και τωρα υπαρχει ελπιδα..

Και το επαναλαμβάνω:Το χειρότερο που υπάρχει είναι ο προδωμένος οπαδός....

Δικο σου ψυχολογικο αυτο..Εμεις εδω ειμαστε Φιλ- αληθοι..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:18 am

vas019 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΑΝΑΛΑΜΠΗ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ Η ΕΜΦΑΝΙΣΤΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙ,

Αυτο σου λεμε , οτι κανεις λαθος διοτι σωστα εντοπιζεις οτι για τον αντι υπαρχουν ΥΠΕΡΟΛΙΚΑ σημεια, ενω για την αναλαμπη ΜΟΝΟ παρερμηνειες και ΨΕΥΤΟΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ που ξεπερνουν την αστειοτητα. ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ, ΠΑΡΑΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ. ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ..

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!!
οΧΙ ΔΙΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟς ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΤΟΤΕ...Π.χ ο πολεμος αναμενεται οτι και να γινει, οποτε δεν αλλαζει κατι..αναλαμπη θα αναπολουν οι πλανεμενοι στα συντριμια...

ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΕΞΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

«Ἄκου», μοῦ εἶπε «ἔχουμε ἀκόμη καιρό. Ἀργεῖ ἀκόμη.
Φυσικό είναι διότι δεν το ειπε εχτες....Οποτε περασε ο καιρος απο τοτε..
Μερικοι ομως το κοιταζουν και νομιζουν οτι το ειπε εχτες...

Πρῶτα θὰ γίνει ἕνας μεγάλος πόλεμος. ...........Αὐτὸς ὁ πόλεμος θὰ εἶναι πολὺ μεγάλος˙ θὰ εἶναι γενικὸς πόλεμος. Τέτοιος πόλεμος δὲ θὰ ἔχει ξαναγίνει. Μετὰ θὰ ἔρθει ὁ Ἀντίχριστος.»

Που την ειδες εσυ την αναλαμπη και τα πλουτη? ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ...Οτι θελουν βλεπουν καποιοι και δημιουργουν ΦΑΝΤΑΣΙΟΠΛΗΚΤΕΣ προσδοκιες στους αλλους

ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΖΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΕΝΙΚΟ ΠΟΛΕΜΟ...ΓΙΑΤΙ??ΜΗΠΩς ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙ??ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....

Το λαθος που κανεις ειναι που κανεις αναγωγη του γενικου πολέμου της μιας προφητειας με την αλλη. Οι παγκοσμιοι οι μεγαλοι πολεμοι ονομαζονται ετσι γενικως...
Δεν μπορεις να ξερεις οτι ειναι ο ιδιος πολεμος, διοτι η χρονολογικη διαφορα ειναι μεγαλη μεταξυ των δυο προφητειων και απο την εποχη του πατροκοσμα εχουν περασει αιωνες και πολλοι πολεμοι, συμπεριλαμβανομενων των δυο παγκοσμιων, οπου οντως η ποσοτητα και η ποιοτητα της τροφης αυξηθηκε δραματικα παγκοσμιως , σε σχεση με τους προηγουμενους αιωνες της πεινας. Μπορει να Εχει ανετα πραγματοποιηθει η προφητεια, δεν ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ αναμενομενη , ωστε να βασιζεσαι εκει και να επιχειρηματολογεις...Δεν μπορεις να διασυνδεσεις τις δυο προφητιες με την αναφορα σε γενικο πολεμο, χωρις αλλο στοιχειο χρονολογικο η αναφορικο..Ισα ισα που το χρονολογικο για την ωρα , εξ ορισμου ειναι ΚΑΤΑ...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:19 am

Γιώργος έγραψε:
Αυτο δεν το εχεις αποδειξει και κυριως ο χρονος και η ιστορια..


Το έχει αποδείξει ο ένας χρόνος που έχει περάσει απο την έναρξη της 3,5ετίας του......Πιο μεγάλη απόδειξη δεν χρειαζόμαστε.......

Ομως εσυ για την ωρα εισαι πολλαπλως εκτεθειμενος με την αξιοπιστια σου στο ναδιρ

Αν αποκαλείς εμένα έτσι,πώς πρέπει να αποκαλέσεις τον Νικόλαο Βλάχο;;;

Οποτε κατσε πρωτα να βγω λαθος και μετα μιλας

Έχεις βγεί λάθος απο την αρχή,απλά σου καθυστέρησαν την πληροφορία......

Ενω εγω μεχρι τωρα εχω πεσει μεσα σε κατι σαν δεδομενο

Ναί;;;Ποιό είναι αυτό;

Μα οτι λες ισχυει το αντιθετο μεχρι τωρα, οποτε..

Δεν έχω πέσει πουθενά έξω!Απλώς παρασύρθηκα απο τις απατεωνιές του μέντορά σου.....

Στην πραγματικοτητα, δεν μπορει να υπαρξει αλλος

Στην πραγματικότητα,δεν ξέρεις τι σου γίνεται......

με κανουν ταπεινα να δινω το 99,99999 .Εαν υπερηφανευτω λιγακι, ξερεις που παει το ποσοστο?

αν ήσουν ταπεινός,θα έλεγες απλώς οτι υπάρχει και μια πιθανότητα να είναι αυτός,δίοτι συγκεντρώνει αυτά,αυτά,και αυτά τα χαρακτηριστικά....Δεν θα έλεγες 99,9999 και άλλες τέτοιες ουτοπίες...Δείγμα οτι είσαι εγωιστής και ξεροκέφαλος!

Σου ξαναλεω οτι αυτη η προσεγγιση ειναι διαστρευλωση της ορθοδοξιας.
Η ορθοδοξια λεει οτι ενας λαικος η λαικια εχουν δυνητικα την δυνατοτητα να προφητευσει ΑΝΩΤΕΡΑ απο εναν φωτισμενο γεροντα. Αυτοι οι περιορισμοι ειναι των αμαθων και ανεμπειρων...

Συμφωνώ,απλά ο φωτισμένος γέροντας,βαση και της ζωής που κάνει,έρχεται πιο άμεσα αντιμέτωπος με την αλήθεια.......

Οχι δεν αλλαξε γνωμη, απλα εμαθε στην πορεια περισσοτερα μετα απο τοσα χρονια, τι μεμπτο?

Καλά,θα με τρελάνεις;;;ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΕΠΤΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ,ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ,ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!Είτε λοιπόν είναι 3,5 και 3,5 είτε είναι ψευδοπροφητεία!Και επειδή να είναι ψευδοπροφητεία,δεν υπάρχει περίπτωση ουτε μια στο δισεκατομμύριο (προφήτης Δανιήλ γαρ...)...τότε την πλάνη την έχει ο γέροντας Νεκτάριος......

Αστηρικτο σεναριο, αλλα και -παλι κατα προσεγγιση +-3 , πεφτει πολυ κοντυτερα απο τους περισσοτερους "γεροντες"..οποτε και παλι σεβασμος
...

Άσε τις καρακουτσουλιές με αυτά τα -+1,και -+3.....Είτε είσαι προφήτης και πέφτεις μέσα ΑΚΡΙΒΩΣ,είτε είσαι ψευδοπροφήτης και δεν πέφτεις.....Στην αλήθεια δεν χωράνε αποκλίσεις......

Λεει κατι για Ιωαννη βασιλεα και Πατριαρχη ταυτοχρονα ο Αγιος Νειλος η πετας τα γνωστα "διαμαντια" σου?

Όχι,δεν το λέει ο Άγιος Νείλος,αλλά ο Ανώνυμος!Πατριάρχης Ανατολής και Δύσης θα είναι ο βασιλιάς Ιωάννης,και αυτός που θα κάνει την 8η Οικουμενική Σύνοδο....Όλα είναι σαν ένα παζλ,που αμα βάλεις τα κομμάτια το ένα δίπλα στο άλλο,ταιριάζουν απόλυτα!

Ιερωμενους και μοναχους εννοεις? Για κατεγραψε τους...
Δεν συμβαδιζω με ποσοτικα κριτηρια και μονο..

Τους ξέρεις,ή τους έχεις δει κατά καιρούς....Στο youtube είναι όλοι...Ψάξε....

Οχι δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση οτι η προειδοποιηση του Ι.Βατοπαιδινου ειναι για μετα απο 50 χρονια..και το ονομαζει σε συντομα για να δουν το βιντεο τα παιδια και εγγονια του εικονοληπτη, που θα εβαζαν τα γελια σε τετοια περιπτωση..για το συντομα..

Και σου λέω,ο γέροντας ήταν επηρεασμένος απο το δικό του,σύντομο τέλος....Το βίντεο αυτό δεν πρέπει να το λαμβάνουμε σοβαρα υπόψιν μας διότι ήταν ο επιθανάτιος ρόγχος ενός ανθρώπου.......Ενώ τα προηγούμενα βίντεο είναι έγκυρα (αυτά που μιλάνε για αναλαμπή.....)


Επισης δεν δεχομαι οτι ΑΓΙΟΙ που ελεγαν σε νεους παροντες που σημερα ειναι γυρω στα 90 + οτι θα δουν τον αντι

Πού,το γνωστό με τις γερόντισσες λες;Καταρχάς ξέρεις αν ζουν μέχρι σήμερα;Και πόσο χρονών είναι;

Τι ακριβως βγηκε αληθινο και που ειναι ολοκληρη?

Θα ανοίξω είδικό νήμα με τις προφητείες της αναλαμπής και θα το δεις μέσα......


Λαθος κανουν λαθη αρκετα συχνοτερα απο οσο νομιζεις..
Επισης αναμενω το σπουδαιοτερο που δεν εχω δει ακομα..
Την περιφημη αναλαμπιστικη συναφεια...

Όταν το έχουν πει τόσοι και τόσοι Άγιοι και Προφήτες,δεν μπορεί παρα να είναι αλήθεια!Οι μόνοι που δεν το βλέπετε είστε εσείς οι καραπλανεμένοι του Μαξιμικού άρματος!

Δεν ειπαμε για το 2013 το σφραγισμα, αλλα για το 15 περιπου.
Οποτε γινονται πιο πολλα και πιο αποτομα..

Καλά,με δουλεύεις;Απο την πρώτη περίοδο θα έχει εμφανιστεί το χάραγμα,και θα το παίρνουν προαιρετικά όσοι θέλουν....Το 2014 θα γίνει δε υποχρεωτικό,και θα συλλαμβάνονται και θα φυλακίζονται όποιοι δεν θα το δέχονται.....

Γιατι εχεις κατι απο αγιο που ναλεει οτι θα πρεπει τον 1ο χρονο να κανει κατι και δεν το εκανε και ειδικα πριν τα 30?


Βασικά,δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ!Και μετά τα 30,ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!


Η διδασκαλιες ξεκινησαν αιωνες τωρα...Μιλησε αγιος για διδασκαλια?

Καλά,Βασίλη,είσαι εκτός τόπου και χρόνου,πιες νερό....Δεν πρέπει να ασχολείσαι καν με τα εσχατολογικά,δεν ξέρεις τίποτα απο αυτά,γι'αυτό και δεν μπορείς να βρείς το πρόσωπο και τις ιδιότητες του....Είσαι ακατάλληλος και επικίνδυνος........
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:19 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιωργος έγραψε:
"Οι μόνοι που δεν το βλέπετε είστε εσείς οι καραπλανεμένοι του Μαξιμικού άρματος!"

φιλε και αδελφέ Γιωργο, θα σου επαναλάβω και παλι οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΠΛΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ..
Το αν είμαστε πλανεμένοι θα φανεί αρκετά σύντομα,απλα καλό είναι να κάνουμε ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ-ΑΓΩΝΑ διότι αν είσαι αμέριμνος είναι σιγουρος οτι θα πέσεις στα δικτυα του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ και των Εχθρικων δυνάμεων..
Eπίσης εμεις με την στάση μας ΔΕΝ ΣΤΡΩΝΟΥΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ για τον Αντίχριστο, αντιθέτως εσυ με την στάση σου το κάνεις αυτο..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:20 am

Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:
Γιωργος έγραψε:
"Οι μόνοι που δεν το βλέπετε είστε εσείς οι καραπλανεμένοι του Μαξιμικού άρματος!"

φιλε και αδελφέ Γιωργο, θα σου επαναλάβω και παλι οτι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΠΛΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ..
Το αν είμαστε πλανεμένοι θα φανεί αρκετά σύντομα,απλα καλό είναι να κάνουμε ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ-ΑΓΩΝΑ διότι αν είσαι αμέριμνος είναι σιγουρος οτι θα πέσεις στα δικτυα του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ και των Εχθρικων δυνάμεων..

Γιάννη,
βλέπω οτι ούτε και εσύ είσαι σίγουρος για το τί πιστεύεις...Έχεις και εσύ τις αμφιβολίες σου,δεν σε έχει πείσει ο Μάξ απόλυτα....Τελικά,υπάρχει άνθρωπος που να έχει πειστεί 100% απο τον μοναχό;;;Του έχει μείνει έστω ένας οπαδός;;;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:20 am

jm_ac_2018 έγραψε:εχω πεισθει για το 2018 και απο τον πατέρα Μαξιμο αλλα και απο τα ΣΗΜΕΙΑ των ΚΑΙΡΩΝ που υπάρχουν στις Γραφες, φιλε Γιωργο..
Σου λέω και παλι, η ΚΑΤΑΚΡΙΣΗ ειναι βαρυ αμάρτημα και περισσότερο προς ανθρώπους που έχουν Χαρη και Αγιο Πνευμα επάνω τους..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:20 am

Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:εχω πεισθει για το 2018 και απο τον πατέρα Μαξιμο αλλα και απο τα ΣΗΜΕΙΑ των ΚΑΙΡΩΝ που υπάρχουν στις Γραφες, φιλε Γιωργο..
Σου λέω και παλι, η ΚΑΤΑΚΡΙΣΗ ειναι βαρυ αμάρτημα και περισσότερο προς ανθρώπους που έχουν Χαρη και Αγιο Πνευμα επάνω τους..

Έχεις πεισθεί;;;Λες αλήθεια;;;Για ψάξε το καλύτερα μέσα σου....Θεωρείς δηλαδή οτι μπορεί όντως να είναι 5,5 τα χρόνια του Αντιχρίστου,και όχι 7;Αυτό δεν σε έχει κάνει να έχεις κάποιες αμφιβολίες;Καταπίνεις αμάσητο οτι προσφέρει ο μοναχός;
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:21 am

jm_ac_2018 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
jm_ac_2018 έγραψε:εχω πεισθει για το 2018 και απο τον πατέρα Μαξιμο αλλα και απο τα ΣΗΜΕΙΑ των ΚΑΙΡΩΝ που υπάρχουν στις Γραφες, φιλε Γιωργο..
Σου λέω και παλι, η ΚΑΤΑΚΡΙΣΗ ειναι βαρυ αμάρτημα και περισσότερο προς ανθρώπους που έχουν Χαρη και Αγιο Πνευμα επάνω τους..

Έχεις πεισθεί;;;Λες αλήθεια;;;Για ψάξε το καλύτερα μέσα σου....Θεωρείς δηλαδή οτι μπορεί όντως να είναι 5,5 τα χρόνια του Αντιχρίστου,και όχι 7;Αυτό δεν σε έχει κάνει να έχεις κάποιες αμφιβολίες;Καταπίνεις αμάσητο οτι προσφέρει ο μοναχός;

Nαι Γιωργο,εχω πειστεί...οπως εχω ξαναγράψει,αν δεν υπήρχαν τα γεγονότα γυρω μας θα ημουν επιφυλακτικός αλλα αφου γίνονται ολα αυτα ΕΙΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι ειμαστε στον κοσμο αυτον ΜΕΧΡΙ το 2018 οπου και θα γίνει η συντέλεια του και θα συνεχίσουμε στην ΝΕΑ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ...
Επίσης τα ΣΗΜΕΙΑ των ΚΑΙΡΩΝ που υπάρχουν στο Ευαγγέλιο επαληθεύονται στις μέρες μας οπότε και απο εδω καταλαβαίνει καποιος οτι είμαστε πολυ κοντα..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:22 am

Καλά,Βασίλη,είσαι εκτός τόπου και χρόνου,πιες νερό....Δεν πρέπει να ασχολείσαι καν με τα εσχατολογικά,δεν ξέρεις τίποτα απο αυτά,γι'αυτό και δεν μπορείς να βρείς το πρόσωπο και τις ιδιότητες του....Είσαι ακατάλληλος και επικίνδυνος........

και ένας εξορκισμός Twisted Evil δεν θα ήταν άσχημη ιδέα!αυτά τα λόγια που λες δεν πρέπει να είναι δικά σου,αλλά πονηρού πνεύματος που σε έχει κυριεύσει, εύχομαι να σε ελεήσει ο Θεός
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:22 am

xristoforos έγραψε:Καλά,Βασίλη,είσαι εκτός τόπου και χρόνου,πιες νερό....Δεν πρέπει να ασχολείσαι καν με τα εσχατολογικά,δεν ξέρεις τίποτα απο αυτά,γι'αυτό και δεν μπορείς να βρείς το πρόσωπο και τις ιδιότητες του....Είσαι ακατάλληλος και επικίνδυνος........

ΓΙΩΡΓΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ?
ΜΗΠΩΣ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ACC ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΦΕΝΕΞ ΦΟΞ ΤΟΥ PHORUM.GR ?
ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΘΕΙ ΓΙΩΡΓΟ ?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:23 am

Η παγκόσμια εξουσία των «αγορών» και οι πολιτικοί - μαριονέτες
ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 %25CE%25BA%25CE%25BF%25CF%2585%25CE%25BA%25CE%25BB%25CE%25BF%25CE%25B8%25CE%25B5%25CE%25B1%25CF%2584%25CF%2581%25CE%25BF

Όπως η Ελλάδα μας, έτσι και δεκάδες άλλα κράτη της Γης έχουν υπερ-χρεωθεί μέσω της συνεργασίας των διεφθαρμένων τους κυβερνήσεων με τους Αφεντάδες της πλουτοκρατικής ελίτ και έχουν οδηγηθεί σε οικονομικά αδιέξοδα με υπερτιμήσεις δημοσίων έργων (συχνά άχρηστων για τους λαούς), τεράστιες αμυντικές δαπάνες, περιορισμό της παραγωγικότητας και άλλες πολιτικές επιλογές, που κινούνται μεταξύ ανευθυνότητας και προδοσίας.
Με τους τόκους, τα χρέη των κρατών απέναντι στους μεγαλοτραπεζίτες διογκώνονται και οι χώρες αναγκάζονται σε υποχρεωτικές ιδιωτικοποιήσεις ξεπουλώντας τον δημόσιο πλούτο τους στα χέρια των Μεγάλων Αφεντικών, που οι λαοί δεν βλέπουν ώστε να τους αποδώσουν ευθύνη! Έτσι, κατηγορούνται για τα δεινά μόνο τα όργανα και όχι τα κεφάλια που τα κατευθύνουν, δηλαδή μόνο οι πολιτικοί-μαριονέτες και όχι οι εντολοδότες τους, οι κάτοχοί των κολοσσών της «αγοράς», που τους ανεβάζουν στην εξουσία και τους ελέγχουν.
ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Irish-banksters

Παράλληλα, οι ηγέτες των κρατών όλο και περισσότερο πιέζονται να αποφασίζουν όχι το καλύτερο για τον δικό τους λαό, αλλά (δήθεν) για το παγκόσμιο σύνολο. Αυτή η αδιαφανής και αντιδημοκρατική διαδικασία ελαχιστοποιεί τη λογοδοσία των ηγετών στους λαούς τους και μεταφέρει με υπερεθνικές, νομικά δεσμευτικές συμφωνίες την εξουσία σε άγνωστα κέντρα με απεριόριστη δύναμη.


Η επερχόμενη παγκόσμια (δια)κυβέρνηση που προωθείται ως ανάγκη για να ξεπεραστεί η διεθνής οικονομική κρίση ή να επιβληθούν διεθνείς δεσμεύσεις για την κλιματική αλλαγή ή την τρομοκρατία, αποκτά απεριόριστες εξουσίες ελέγχου, αστυνόμευσης και επιβολής σε αντικατάσταση των εθνικών κυβερνήσεων και δεν απέχει καθόλου από μια πρωτοφανή δικτατορία μιας ευφυούς ελίτ, στην οποία όποιος αντιστέκεται θα είναι καταδικασμένος.


Διάλυση του εθνικού κράτους - η εξουσία στις πολυεθνικές


Η σταδιακή αποδυνάμωση και τελικά η διάλυση του κάθε εθνικού Κράτους εξυπηρετεί παντού την παντοδυναμία των «αγορών». Στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια η Νέα Τάξη συμπράττει με πολιτικούς-πιόνια για να προωθήσει τακτικές αφελληνισμού, όπως η χρηματοδότηση ανθελληνικών Μ.Κ.Ο., η αντικατάσταση της ελληνικής παιδείας από την φρικτή «διαπολιτισμική εκπαίδευση», η εμφάνιση του «Σχεδίου Ανάν» για την Κύπρο, η εμφάνιση του προδοτικού «Σχεδίου Καλλικράτης» που διασπά την εθνική ενότητα, το αισχρό νομοθετικό πλαίσιο που ευνοεί τη λαθρομετανάστευση εγκλωβίζοντας τους λαθρομετανάστες εντός της χώρας και αποδίδοντάς τους ελληνική ιθαγένεια (!), οι προσπάθειες αναγνώρισης Τουρκικής μειονότητας στη Θράκη, μειονότητας «Μακεδόνων» που δήθεν καταπιέζεται κ.ά.
Παράλληλα η πολιτική διαφθορά κορυφώθηκε, το χρέος του κράτους εκτοξεύθηκε σε απίθανα ύψη, η χώρα οδηγήθηκε σε οικονομική, πολιτική, εθνική, πολιτιστική και πνευματική κατοχή... Η «ανεξήγητη» αδιαφορία των ελληνικών κυβερνήσεων για εκμετάλλευση του ορυκτού πλούτου της χώρας μας, υποκρύπτει ασφαλώς τον σκιώδη ισχυρό βραχίονα που την κυβερνά, αποκόπτοντάς την από την αυτονομία και την πρόοδο.
Το κακό ήδη προόδευσε από τον μετασχηματισμό της ΕΟΚ, μιας οικονομικής κοινότητας, σε Ευρωπαϊκή Ένωση, δηλαδή σε μια νομισματική, πολιτική και στρατιωτική ένωση. Σε αυτή τη διαδικασία οι πολιτικοί των κρατών της Ευρώπης υπέγραψαν εν λευκώ την προσχώρηση των χωρών τους σε μια άγνωστη στην τελική της μορφή Ενωμένη Ευρώπη, που δεν είχε σύνταγμα και νόμους εκ των προτέρων γνωστούς! Η Ένωση αυτή καταστάθηκε «μονόδρομος» με την υπογραφή Συνθηκών (Μάαστριχτ, Άμστερνταμ, Σένγκεν,Λισαβώνας...) και νόμων που κατασκευάζονται «καθ’ οδόν», ώστε να μεταφέρουν, χωρίς ενημέρωση και χωρίς τη σύμφωνη γνώμη των λαών, εξουσίες των κρατών τους στην κεντρική εξουσία των Βρυξελλών, που της δόθηκε η ισχύς να καθορίζει πλέον τις τύχες των λαών σε εθνικό και σε προσωπικό επίπεδο!!

Με παρόμοιο, μεθοδευμένο, αδιαφανή και αντιδημοκρατικό τρόπο δομείται η Βορειοαμερικαντκή Ένωση και γενικά επιδιώκεται η ομοσπονδοποίηση των κρατών όλης της Γης.
Σε πολλές χώρες της Ανατολικής Ευρώπης και του Αραβικού Κόσμου, ολοκληρωτικά και δικτατορικά καθεστώτα συντηρήθηκαν επί δεκαετίες ώσπου να διαλυθούν, είτε με επίθεση «ειρηνευτικών» δυνάμεων (Ιράκ, Σερβία, Αφγανιστάν, Λιβύη) είτε με υποδαύλιση εσωτερικών εξεγέρσεων (Ρουμανία, Αλγερία, Τυνησία, Νιγηρία, Αίγυπτος, Συρία κ.α). Σημαντικά στοιχεία καταδεικνύουν ότι σε ολόκληρο τον κόσμο και μάλιστα στη Λατινική Αμερική, ηγέτες εκβιάστηκαν, ακόμη και δολοφονήθηκαν από μυστικές υπηρεσίες, επειδή πρόβαλαν αντίσταση στους διεθνιστικούς εκβιασμούς που έθιγαν τα συμφέροντα των πατρίδων τους.
Τελικά οι τράπεζες - κολοσσοί και οι πολυεθνικές βιομηχανικές εταιρείες εισβάλλουν κι εγκαθίστανται παντού, ενώ οι λαοί πιέζονται όλο και περισσότερο με ανεργία και προσωρινή απασχόληση, χάνοντας κεκτημένα δικαιώματα της εργασίας και της ασφάλισής τους κατ εργαζόμενοι όλο και πιο σκληρά για ένα κομμάτι ψωμί.


Επιπλέον, η «αχρήματη κοινωνία» που δημιουργούν οι «αγορές» με το εικονικό χρήμα που δεν έχει αντίκρυσμα, επιτρέπει στους «ενημερωμένους» επενδυτές ν’ αποκτούν τεράστια κέρδη με απλές ανταλλαγές δεδομένων τους υπολογιστές τους! Με την ηλεκτρονική κλεπτοκρατία τα Μεγάλα Αφεντικά πετυχαίνουν αυτό που ο νόμος απαγόρευε στους παραχαράκτες και στα κράτη!
ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 SS_debtor_nations_CVR

Οι τράπεζες ισχυρότερες από τις χώρες!

Μια ματιά μόνο στον κατάλογο με τα χρέη των κρατών στον κατάλογο με τα χρέη των κρατών παγκοσμίως, μπορεί να μας πείσει για το μέγεθος της απίστευτης απάτης των κολοσσιαίων τραπεζικών οργανισμών που κερδοσκοπούν καταληστεύοντας τους κόπους των λαών:
Οι περισσότερες χώρες του κόσμου είναι υπερχρεωμένες και δεν χρωστούν σε άλλες χώρες, αλλά σε ιδιωτικές τράπεζες! Αυτές οι τράπεζες, οι λεγόμενες «κεντρικές», υπακούοντας στα κελεύσματα του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου και της Τράπεζας Διεθνών Διακανονισμών (BIS), έχουν σχεδιάσει ένα σύστημα ομολόγων και επιτοκίων μέσω του οποίου κανένα κράτος δεν μπορεί Ποτέ να ξεπληρώσει το χρέος του, ενώ ταυτόχρονα η οικονομία του όλο και περισσότερο αποδυναμώνεται από τους συνεχείς δανεισμούς.
Καθώς υπολογίζεται ότι ολόκληρος ο πληθυσμός της Γης σήμερα χρωστάει το 98% των χρημάτων του, ενώ την ίδια στιγμή οι τραπεζίτες κατέχουν περίπου 1000 τρις δολάρια το χρόνο προς δανεισμό (!), οι ειδικοί συμπεραίνουν ότι το χρήμα τους είναι ψεύτικο και η παγκόσμια οικονομία είναι μια τεράστια φούσκα που διαμορφώνει μια αδίστακτη εξουσία πλήρους ελέγχου της ανθρωπότητας. Σήμερα για πρώτη φορά στην ιστορία τα κράτη εμφανίζουν μία οικονομική “ομοιογένεια” με θλιβερή όψη καταστροφής...


ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ /
Από το βιβλίο ‘Κόκκινο Χαλί για τον Αντίχριστο’ του Αρχιμ. Δαβίδ Τσέλικα, σελ. 87-89.Προμηθευτείτε το!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:23 am

xristoforos έγραψε:το χω διαβασει φιλε raimon απ το βιβλιο το ιδιο..αλλα μπραβο σε σενα που το εμπλουτισες κ με εικονες το κειμενο ωστε να γινεται πιο κατανοητο !

AYTA ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΙΣ 2 ΑΥΤΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ RAIMON ΤΑ ΛΕΕΙ Κ Ο ΕΥΤΥΧΗΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ!!!


ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ? ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΕΑΤΡΟ?


https://www.youtube.com/watch?v=W1nYbQTgapg

ΣΥΜΦΩΝΩ...ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ...ΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΟΛΠΟ Κ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΝΤΟΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΙΤ ΤΩΝ ΜΑΣΩΣΩΝ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΤΟΝ ΟΥΙΛΛΙΑΜ!!!
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:24 am

super8 έγραψε:ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ?ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ?

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 20018
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:24 am

vas019 έγραψε:Καλως ηρθες super8, ευχαριστουμε για το εξωφυλο...
Μεχρι και η 'αναλαμπιστικη' εφημεριδα αρχισε να ξυπναει...
Οι αναλαμπιστες?

Γεωργιος......................................................

Ευχαριστω τους αδερφους Ραιμον, Jm και Χριστοφορο για την υπερασπιση τους, οποτε δεν θα το σχολιασω το συγκεκριμενο γελοιο συμπερασμα του Γεωργιου περαιτερω, καθως με υπερκαλυψαν οι αγωνιστες αδερφοι μου..ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ, ευχομαι ο Κυριος μας να τους ενισχυει σε καθε τους βημα, και να τους δυναμωσει με υπερδυναμεις οταν ερθει η μεγαλη ωρα, καθαριζοντας τους καθε ιχνος αμαρτιας και αδυναμιας στην ψυχη τους, και δειχνοντας τους την καθαροτερη οδο για την αεναη πορεια προς το υπερλαμπρο Του Φως και την Θεωση τους..
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:25 am

jm_ac_2018 έγραψε:ΔΟΞΑ τω ΘΕΩ που δημιουργήθηκε αυτο το forum και μπορούμε και ποστάρουμε τις απόψεις μας για τα εσχατολογικά-πνευματικά ζητήματα..
ΔΟΞΑ τω ΘΕΩ για την ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΝΕΙΣΦΟΡΑ σου vas019 στο forum αυτο..

Απλα την ΑΛΗΘΕΙΑ υποστηρίζουμε και προσπαθούμε να την ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΜΕ, οπως και να ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ να ΠΡΟΦΥΛΑΣΟΥΜΕ τους αδελφους απο τις παγίδες του Εχθρου...
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΟΙΝΟ ΕΧΘΡΟ....
ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...............
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:25 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Έχεις πεισθεί;;;Λες αλήθεια;;;Για ψάξε το καλύτερα μέσα σου....Θεωρείς δηλαδή οτι μπορεί όντως να είναι 5,5 τα χρόνια του Αντιχρίστου,και όχι 7;Αυτό δεν σε έχει κάνει να έχεις κάποιες αμφιβολίες;Καταπίνεις αμάσητο οτι προσφέρει ο μοναχός;

Στο εχουμε εξηγησει Γεωργιε και δεν θες να καταλαβεις...
Ολως τυχαιως , 7 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Ο π.Μαξιμος, εγινε ενας πολυ σπουδαιος "γαμος" που τον ειδε το μεγαλυτερο μερος του "πολιτισμενου" πλανητη..Τυχαιο λες ε ? Και ο Χριστος με γαμο σαν αναφορα ξεκινησε, και δεν ειναι σιγουρο ποσο διαστημα περασε στην περιγραφικη αδρανεια...
Κλεισαμε λοιπον τον 1 χρονο, και οπως προφητευτηκε δεν θα γινεται αντιληπτος απο τους πολλους. Αντιθετα τις κωμικοτραγικες φιγουρες της αλεπους που περιμενες με παγκοσμιο γεγονος, διαφαινεται η αληθινοτητα των Προφητων, Πατερων και Αποστολων κατα συναφεια, που μιλησαν και για ψευτοπροφητες σαν του λογου σου, που αντι να ταπεινωθουν και να μην ασχοληθουν μεχρι να δουν και τις υπολοιπες γνωμες, επιτιθωνται στον μοναχο και ολους τους υπολοπους..

Οποτε για τον Θεο και ΟΣΟΥΣ καταλαβουν νωρις ειναι 7, σε οσους ΑΠΟΚΑΛΥΦΘΕΙ ΦΕΤΟΣ ειναι 6, για αλλους θα ειναι 5 , για τους περισσοτερους υποψιασμενους καλοπροαιρεους θα ειναι γυρω στα 4 και για οσους σφραγισθουν θα ειναι μαλλον κανα χρονο η και ποτε...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:25 am

vas019 έγραψε:
batraxos_258 έγραψε:ΔΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΓΕΡΟΝΤΙΣΣΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ:

ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΩΝΥΜΕΣ ΓΕΡΟΝΤΙΣΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ....
ΜΟΝΟ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΑΞΙΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΛΕΟΝΤΙΟΣ ΜΟΝΑΧΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΖΩΝΤΕΣ?
ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΗ ΝΑ ΗΤΑΝ, ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΧΕΓΓΥΑ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΟΛΚΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ...

Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΕΡΟΝΤΙΣΣΑ ΕΛΕΝΗ ΣΤΟΝ ΟΧΕΚ ΒΥΡΩΝΟΣ , ΜΕ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΨΥΧΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ, ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗΣ, ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΨΥΧΕΣ, ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΛΥΣ ΧΡΟΝΟΣ...
ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΟΦΩΤΙΣΤΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΛΟΥΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΘΕΙΑ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΟ - ΚΑΤΗΧΗΤΡΙΕΣ - ΜΙΛΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΣΤΑ ΚΥΡΗΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΜΑΡΤΥΡΙΚΟΥ ΦΡΟΝΗΜΑΤΟΣ ΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΑΛΑΜΠΕΣ ΚΑΙ ΒΥΖΑΝΤΙΑ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΑ ΧΑΛΙΑ...

«ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ.

ΩΡΑΙΑ, ΜΕΡΙΚΗ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ ΤΗΣ ΣΕ ΣΥΝΤΟΜΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ..ΑΝΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΗ...

ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ, ΚΑΤΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΟΜΙΣΜΑ ΜΕ ΔΙΚΕΦΑΛΟ.
ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟς..ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΣΜΑ ΔΕ, "ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ"..

ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΗ. ΘΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ
.
Κυβερνηση η συνοδο? Η οικουμενικη παντως θελει πολυ καιρο προετοιμασια, οποτε για Ιουνιο..

ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΚΟΣΜΑ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΚΑΘΩΣ KAI ΟΣΕΣ ΑΚΟΜΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΔΙΑΘΗΚΗ ΕΩΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ. (ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ ΜΕΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ''ΑΝΑΛΑΜΠΗ'')

Της ερμηνειας τους το κακο αναγνωσμα..Καταλαβα, αλλη μια γεροντισσα χωρις προφητικο χαρισμα αλλα με διαποτισμενο το αισθημα της αλανθαστης ερμηνευτριας των προφητειων που φαντάζονται οτι μιλουν για αναλαμπη..

ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΡΟΦΙΜΑ
.
Ενταξει αυτο, αλλα μερικοι του παλαιου το λενε 10 χρονια τωρα..

ΤΑ ΕΥΡΩ ΘΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΟΥΝ ΕΙΠΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΧΑΡΤΟΠΟΛΕΜΟ).
Και αυτο ειναι λιγο ακραιο...Η καταργηση δεν σημαινει την πληρη ακαριαια απαξιωση τους, ακομα και εαν ολοκληρη η Ευρωπη φαει πυρινικη βομβα..και μεινει μονο η Ελλαδα...

Δυστυχως Βατραχε, τετοιες αλλοπροσαλες ψευτοπροφητειες και φημες απομακρυνουν λογικα σκεπτομενους ανθρωπους με πιστη απο την αληθεια..

Αισχος η αναπαραγωγη τους..ΕΞΩ ΟΙ ΑΝΩΝΥΜΟΙ ΟΡΘΟΔΟΞΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ - ΓΕΡΟΝΤΙΣΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΦΗΤΕΥΟΥΝ ...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣΩΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΑΡΛΟΥΜΠΑ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΣΕ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΚΤΛ...
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ - Σελίδα 8 Empty Απ: ΒΙΒΛΙΟ: ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ

Δημοσίευση από raimon Δευ Απρ 15, 2013 10:27 am

vas019 έγραψε:
Γιώργος έγραψε:
Το έχει αποδείξει ο ένας χρόνος που έχει περάσει απο την έναρξη της 3,5ετίας του......Πιο μεγάλη απόδειξη δεν χρειαζόμαστε.......
Κορυφωμενες φαντασιοπληξιες δικες σου για το πως φανταζοσουν τον πρωτο χρονο της επταετιας, χωρις πατερικη και προφητικη τεκμηριωση, δεν μπορει να θεωρηθει ουτε κατα διάνοιαν σημειο συγκρισης με την πραγματικοτητα. Το μονο που κανεις ειναι να δειχνεις το ποσο μη ρεαλιστικη αποψη εχεις και ποσο παρερμηνεευεις και διαστρεφεις τα παντα..

Αν αποκαλείς εμένα έτσι,πώς πρέπει να αποκαλέσεις τον Νικόλαο Βλάχο;;;
Μην προσπαθεις να κρυφτεις πισω απο αλλους. Δεν τον ειχες να σε υποστηριζει οταν εδινες ολο το 2011 ενα καρω ημερομηνιες με προφητικο στομφο χωρις να εχεις καν πνευματικο η σχετικη προοδο..
Το χειροτερο ειναι οτι επεμενες, παρα τις προειδοποιησεις μας οτι θα φας το κεφαλι σου.

Έχεις βγεί λάθος απο την αρχή,απλά σου καθυστέρησαν την πληροφορία......
Κοιτα γριφους και εξυπναδιτσες θα σε βοηθησουν απλα να συνεχιζεις να δειχνεις σε ολους το απατο της ανοησιας, οποτε περιορισου στην ουσια.
Και η ουσια ειναι ο π.Μαξιμος αλλα και ολοι οι ενεργοι εδω που συμπληρωνουμε το παζλ της "θεωριας" του, μεχρι στιγμης δεν ειμαστε διαψευμενοι ουτε στο ελαχιστο. Και μην μου πεις για το 1983 του π.Μαξιμου..εχει εξηγηθει. Τουλαχιστον για το προσωπο που δεν εχει κλεισει τα 30, ειμασταν ξεκαθαροι για το τι δεν περιμενουμε τον πρωτο χρονο, αφου θα ξεκινησει στα 29 η ιστορια της επταετιας..για να βγει το 36..
Εαν σε σενα, με απαραμιλη θρασυτητα δηθεν ειδικου, δεν σου βγαινει το φαντασιοπληκτο ειδωλο που εχεις για τον αντι, ειναι προβλημα σου και σε καταλαβαινουν και απομωνωννουν ιδεολογικα ολοι..
Οποτε εξηγειται και η στροφη σου στον αναλαμπιστικο χωρο, οπου θα βρεις αδερφους να σε παρηγορησουν και υποστηριξουν στα νεα "βασιλεια" που ονειρευεσαι..Αλλωστε ολοι οι αναλαμπιστες δεν φημιζονται για κατι περισσοτερο περα απο την σιωπη τους στον οικουμενισμο..

Ναί;;;Ποιό είναι αυτό;
Αλλη μια φορα δειχνεις οτι δεν διαβαζεις προσεκτικα..
Κοιτα πως το εξηγησα:
vas019 έγραψε:Ενω εγω μεχρι τωρα εχω πεσει μεσα σε κατι σαν δεδομενο, το οτι σε προειδοποιουσα "προφητικα" για μηνες να μην βαζεις ημερομηνιες εμφανισης γιατι δεν θα γινει τιποτα οπως το φανταζεσαι..
Οποτε επεσα μεσα στο οτι 'προφητικα' επεσημανα οτι θα βγεις ψευτοπροφητης..δεν νομιζεις? Ενω εσυ δεν εχεις κανει σωστη προβλεψη μεχρι τωρα, μονο αερολογικες επιθεσεις στον μοναχο κυριως..
Ποιοτητα ομως πνευματικη καμια ...

Δεν έχω πέσει πουθενά έξω!Απλώς παρασύρθηκα απο τις απατεωνιές του μέντορά σου
.
Προσεξτε ευθυνοφοβια επιδοξου "προφητη". Ο μεντορας που υπαινισεσαι ομως αυτη την στιγμη ειναι ενεργος στα οσα εχει πει , δεν εχει διαψευθει και το αναγνωριζουν ολοι που τον περιμενουν στην γωνια.
Εσυ ομως προφητικα εισαι παρελθον, ενω αυτος εχει ακομα μελλον.
Δηλαδη ο μονος με απατεωνια αποδεδειγμενα εισαι μονο εσυ για την ωρα...
Εκτος εαν μας δειξεις οτι εγγραφως ο μοναχος σε εξουσιοδοτησε για να βαζεις ημερομηνιες "εμφανισης" κτλ..
Τα δεδομενα δειχνουν οτι μιλησε 6 χρονια πριν για μια κρισιμη ΔΙΕΤΙΑ που ειναΙ σε εξελιξη και πολυ πιθανον θα επαληθευτει...Τα δικα σου "προφητικα" περιθωρια μετα τοσες αποτυχιες , ειναι τελειωμενα..Χωνεψε το...

Στην πραγματικότητα,δεν ξέρεις τι σου γίνεται.....
.
Στην πραγματικοτητα εισαι ανήμπορος εδω και τοσους μηνες να αντικρουσεις τα κριτηρια αναγνωρισης με αξιοπιστο εγγραφο και τοσα στοιχεια για το προσωπο ποπυ δειχνουν περα πασης αμφιβολιας..
Οποτε το εριξες στις εμπαθεις κακιουλες, που ομως εχουν τοση αξιοπιστια οσο και οι αποτυχημενες προφητιες σου..

αν ήσουν ταπεινός,θα έλεγες απλώς οτι υπάρχει και μια πιθανότητα να είναι αυτός,δίοτι συγκεντρώνει αυτά,αυτά,και αυτά τα χαρακτηριστικά....Δεν θα έλεγες 99,9999 και άλλες τέτοιες ουτοπίες...Δείγμα οτι είσαι εγωιστής και ξεροκέφαλος!

Καταρχας για να καταλαβεις ποιος ειναι ο εγωιστης και ο ξεροκεφαλος , ο μονος που ηταν 100% σιγουρος για ημερομηνιες εμφανισης και για εναν ανυπαρκτο αντι με γελοιο ονομα για τετοιον, ησουν εσυ και διαψευθηκες πανυγηρικα. Αλλωστε το ονομα και οι ημερομηνιες ηταν και τα δυο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΦΕΥΡΕΣΗ..και η υπερηφανεια περι "θεικης αποκαλυψης" εκδηλα αποτυπωμενη στο αλλο φορουμ..
Σε αντιθεση ο δικος "μου" υποψηφιος δεν ειναι δικη μου εφευρεση, δεν ειναι φανταστικος αλλα υπαρκτοτατος με τα ολα του για παγκοσμιος εξουσιαστης και στο οποιο λιθαρακι διασταυρωσης συμετειχα, δεν ημουν μονος. Ακομα και εσυ με την φαντασιοπληξια σου βοηθησες αθελα σου , να συγκεκριμενοποιηθουν τα χαρακτηριστικα του. Αρα οταν εχεις κατι διασταυρωμενο απο Πατερες της εκκλησιας και ολα τα υπολοιπα μαζι, το ποσοστο 99+% μπαινει για να χωρεσει την οποια μη προσωπικη μου ταπεινωση στην ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ σιγουρια. Μπαινει επισης για να προκαλεσει την ανευρεση και αλλων επιχειρηματων απο τις αποτυχημενες προσπαθειες καταρριψης, οποτε μπορεις να το πεις και μαθηματικο τρυκ προκλησης για τους δυσπιστους.
Στην πραγματικοτητα οι πιθανοτητες τοσων πολλων διαβολικων συμπτωσεων ειναι ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ, οποτε ξερεις οτι Η ΑΛΗΘΕΙΑ δεν ταπεινολογει, ουτε λεει ψεματα στις μαθηματικες πιθανοτητες. Αλλωστε δεν ειναι αποκλειστικα προσωπικο μου επιτευγμα.
Συνεπως εαν εσυ δεν καταλαβεις ποιος απο τους δυο μας ειναι αυτα που συ ειπας, ειμαι βεβαιος οτι υπαρχουν αρκετα στοιχεια για να το καταλαβουν σχεδον ολοι οι υπολοιποι αναγνωστες..που δεν ειναι εγωιστες και ξεροκεφαλοι..

Συμφωνώ,απλά ο φωτισμένος γέροντας,βαση και της ζωής που κάνει,έρχεται πιο άμεσα αντιμέτωπος με την αλήθεια.......
Τωρα τι κανεις, τα γυρνας συμβιβαστικα? Εσυ μας υπονοουσες γεροντικη προφητικη και εσχατολογικη αποκλειστικοτητα, και εκει ησουν λαθος, παραδεξου το, βαλε ταπεινωση που θα σου ελεγε και ο γεροντας σου εαν ησουν μοναχος..

Καλά,θα με τρελάνεις;;;ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΕΠΤΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ,ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ,ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!Είτε λοιπόν είναι 3,5 και 3,5 είτε είναι ψευδοπροφητεία!Και επειδή να είναι ψευδοπροφητεία,δεν υπάρχει περίπτωση ουτε μια στο δισεκατομμύριο (προφήτης Δανιήλ γαρ...)...τότε την πλάνη την έχει ο γέροντας Νεκτάριος.....
.
Το ποιος τρελαινει ποιον με την περιορισμενη αντιληπτικη ικανοτητα ειναι εκδηλο παντου..Δεν αλλαξε η προφητεια , ουτε τα 3,5 χρονια, που αρχισαν απο τον γαμο. Ουτε σε πλανη ειναι ο γεροντας. Ωριμασε απλα η αντιληπτικη ικανοτητα του, να κατανοει τα αντιχριστα χρονια μαζι με τα σημεια των καιρων. Τον ειδες εσυ να μειωνει τα χρονια? Αυτα ειναι δικα σου τερτιπια , επειδη αδυνατεις να δεις καθαρα..
Σου ειπα και πριν , τα χρονια της αποκαλυψης του αντι, ειναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ 7. ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ...

Άσε τις καρακουτσουλιές με αυτά τα -+1,και -+3.....Είτε είσαι προφήτης και πέφτεις μέσα ΑΚΡΙΒΩΣ,είτε είσαι ψευδοπροφήτης και δεν πέφτεις.....Στην αλήθεια δεν χωράνε αποκλίσεις.....
.
Εχει εξηγηθει αυτο με την αποκλιση οταν μιλαμε μαθηματικα, ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ. Ουδεποτε υποστηριξε οτι ειναι προφητεια δικη του, οποτε τον αδικεις για πολλοστη φορα. Φωτισμενη ερμηνευτικη προσεγιση εκανε, και το +1 με τον τροπο υπολογισμου που εξηγησε, ειναι τελεια αποδεκτο..
Οποτε κουτσουκελες ψαξτες σε αυτους με συμπεριφορα σαν τις κοτες..
Ψευδοπροφητης εισαι μονο εσυ ευρεως για την ωρα...Ο μοναχος θα ηταν εαν δεν τον φωτιζε ο Κυριος και δεν κραταγε αποστασεις απο το FOX που σου εκδωσε και που τοποθετηθηκε γραπτως..Εαν δεν το εκανε, ουτε αυτος θα γινοταν πιστευτος με δικαιολογιες του στυλ, ο Καπετανεας φταιει..
Το προνομιο να φορτωνεις τις αποτυχημενες προσπαθειες σου στον αλλο, το εχεις αποκλειστικοτητα.

Όχι,δεν το λέει ο Άγιος Νείλος,
Τοτε γιατι δεν εισαι ξεκαθαρος απο την αρχη και δινεις εντυπωσεις?
Για ξαναδιαβασε πισω στο αναλογο τι εγραψες..

αλλά ο Ανώνυμος!

Ειπαμε, να σοβαρευτουμε με τους ανωνυμους...Την εβαλες τουλαχιστον?

Πατριάρχης Ανατολής και Δύσης θα είναι ο βασιλιάς Ιωάννης,και αυτός που θα κάνει την 8η Οικουμενική Σύνοδο....Όλα είναι σαν ένα παζλ,που αμα βάλεις τα κομμάτια το ένα δίπλα στο άλλο,ταιριάζουν απόλυτα!
Μονο εναν αρχιεπισκοπο που τον λενε Ιωανη και τον φΥλακιζουν οι οικουμενιστες ξερω...Αλλιως , φαντασιοπληκτα. αΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΑς..
Πως τις εβαλες διπλα, απο την 8 συνοδο? Δεν ειναι τοσο απλα..
Την εβαλες την προφητεια? Οχι....

Τους ξέρεις,ή τους έχεις δει κατά καιρούς....Στο youtube είναι όλοι...Ψάξε....
Οχι εσυ να μου βαλεις αυτα που ενοειες..Τι να ψαξω, το μεγιστο ψεμα του καθε ανωνυμου? Αλλωστε για τους γνωστους εχω απαντησει..
Κοιτα στις προφητειες..Ο ΑΡΙΖΟΝΙΤΗΣ παντως εχει διαφυγει, αλλα απο οτι ακουσα λιγο, ερμηνειες τετριμενες αναλαμπης κανει , δεν προφητευει..
Αναπαραγωγη πλανης..

Και σου λέω,ο γέροντας ήταν επηρεασμένος απο το δικό του,σύντομο τέλος....Το βίντεο αυτό δεν πρέπει να το λαμβάνουμε σοβαρα υπόψιν μας διότι ήταν ο επιθανάτιος ρόγχος ενός ανθρώπου.......Ενώ τα προηγούμενα βίντεο είναι έγκυρα (αυτά που μιλάνε για αναλαμπή.....)
Φλερταρεις με την βλάκεια η την εχεις κατακτησει? Δεν ντρεπεσαι καν να βρισκεις γελοιες δικαιολογιες και να ονομαζεις επιθανατιο ρογχο ενα βιντεο πολλους μηνες πριν το τελος του? Η ανοησια της απαντησης σου ειναι ανεπαναληπτη..

Πού,το γνωστό με τις γερόντισσες λες;Καταρχάς ξέρεις αν ζουν μέχρι σήμερα;Και πόσο χρονών είναι;
Ειναι και αλλα , με αλλους αγιους και αλλους ανθρωπους, στην σχετικη μας ενοτητα εχει συλλογη..ξαναριξε μια ματια..
Αλλωστε μητροπολιτης την ανεβασε την προφητεια του αγιου, οποτε εχει πιο πολυ εγκυροτητα απο τους ανωνυμους αναλαμπιστες και μαρτυριες του στυλ , ο γεροντας μου ειπε..
Μιλαμε για αναγνωριμενους αγιους σε δυο τουλαχιστον περιπτωσεις ..
Αυτα που λες για διασταυρωσεις, εχουν απαντηθει στο σχετικο νημα..
Στην τελικη ξερεις εσυ οτι εχουν αποδημησει? Βρες αποδειξη πρωτα, και μετα μιλας...Μαθηματικα παντως μπορουν καλιστα να ειναι ζωντανες..
Να τα μονο αυτες και αυτα τα στοιχεια καημενε..ΚΑΤΑΙΓΙΣΜΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ...

Θα ανοίξω είδικό νήμα με τις προφητείες της αναλαμπής και θα το δεις μέσα.....
.
Ολο λογια...μονο να ειναι σοβαρες οι πηγες και οχι επαναληψεις αυτων που βαλαμε..ηδη.

Όταν το έχουν πει τόσοι και τόσοι Άγιοι και Προφήτες,δεν μπορεί παρα να είναι αλήθεια!Οι μόνοι που δεν το βλέπετε είστε εσείς οι καραπλανεμένοι του Μαξιμικού άρματος!
Ακριβως το ιδιο λεμε και μεις για αυτους του αναλαμπιστικου αρματος.
Το θεμα ειναι εμεις εχουμε μελετες , στοιχεια κτλ...
Εσεις για την ωρα μονο ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΕΣ ΠΛΕΟΝ ΨΕΥΤΟΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ...
ΕΝΑΝ ΑΓΙΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΜΙΛΑ ΓΙΑ ΑΝΑΛΑΜΠΗ..
πΟΥ ΤΟΥς ΕΙΔΕς ΤΟΥς ΑΓΙΟΥς ΚΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕς ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΕΜΕΙς ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ?

Καλά,με δουλεύεις;Απο την πρώτη περίοδο θα έχει εμφανιστεί το χάραγμα,και θα το παίρνουν προαιρετικά όσοι θέλουν..
Το λεει καποιος αγιος ? Μην μου πεις για το "βασταζουσι ψηφο εντριβης"..
Εχεις κατι συγκεκριμενο για αυτο που λες? Αλλα και ετσι να ειναι οπως το λες, το υποχρεωτικο μετραει...

Βασικά,δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ!
Κατ εσε, κατα ποιο εμπειρους παρατηρητες και ρεαλιστες ως προς τις κινησεις του, εκανε αρκετα για αρχη και κατω απο 30..
Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο..ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ..

vas019 έγραψε:Γιατι εχεις κατι απο αγιο που ναλεει οτι θα πρεπει τον 1ο χρονο να κανει κατι και δεν το εκανε και ειδικα πριν τα 30?

Και μετά τα 30,ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!
Προφητεια Γεωργιος ΣΤΥΛ...Αναμενεται να ισχυει το αντιθετο απο αυτα που λεει...Αλανθαστη αποτυχια μεχρι τωρα...ΟΠΟΤΕ..

Ουτε πρακατω απαντησες ομως, παρα μονο επιθεσεις στο προσωπο μου..
Σε ευχαριστω βεβαια για την επιεικια σου, αφου στρεφεσαι πολυ περισσοτερο στον μοναχο...

vas019 έγραψε:Η διδασκαλιες ξεκινησαν αιωνες τωρα...Μιλησε αγιος για διδασκαλια?
raimon
raimon

Αριθμός μηνυμάτων : 9043
Ημερομηνία εγγραφής : 08/03/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 8 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης